Svadba neplnoletých. Vedeli by ste poradiť?

ozymandias
1. apr 2013

Mám priateľku ktorá je neplnoletá a chceli by sme sa vziať a jej rodičia nesúhlasia , je to možné ? Ak by ste vedeli poradiť ďakujem veľmi pekne 🙂

sissy27
1. apr 2013

a to slečna má 14 rokov, že sa už nedá vydržať do 18? aký máte na to dôvod, že to musí byť hneď?
inak treba na to právoplatné rozhodnutie súdu o povolení na uzavretie manželstva a dôvod "doma sa to nedá vydržať a naši sú proti" neobstojí...
inak musí mať min 16 rokov a teda kým to prebehne súdom, tak bude mať dávno po 18...

irriss
1. apr 2013

Je to mozne...Meho 1.manzela zplnoletnovali.. 😉

graceful9
2. apr 2013

@ozymandias súd až tak nezaujíma, či rodičia súhlasia...ide skor o dôvod prečo sa chcete vziať...a trvá to od podania po súd cca 2 ale aj mesiacov...a samozrejme záleží od sudcu a od psychologickeho posudku oboch partnerov...

linda20111
2. apr 2013

Preco sa tak ponahlate??? Laska je laska, to chapem, ale zbytocne si budete komplikovat mladost tak skoro.. je to velky zavazok, nieje to len kus papiera. Neponahlajte sa s tym, nie kvoli rodicom ale kvoli sebe. V takom veku sa este vela moze zmenit medzi vami, ovplyvnit vas okolie, kamarati, skola, dialka ak jeden z vas odijde studovat do ineho mesta... Kazdu chvilu sa ti moze zapacit ina kocka alebo tvojej priatelke niekto iny.. Vztah v takom veku je najkrajsi, lebo emocie su silne, ale nieje rozumne sa zobrat tak skoro. Uzivajte si spolu tak vela ako len chcete, casom skuste zacat byvat spolu, vtedy sa najlepsie spoznate, zistite kto ma ake vlastnosti nielen dobre ale aj zle, budete poznat svoje zlozvyky a nalady, spolocne riesit problemy, robit bezne domace prace, starat sa o domacnost, umyvat riad, upratovat, varit, potom chodit do prace a ak aj po tom vsetkom budete chciet byt spolu potom sa zoberte. lebo manzelstvo nieje len laska ale aj toto vsetko vsetky tie povinnosti a je na to treba velmi vela energie, silne nervy a chut byt spolu.

cerez
2. apr 2013

Ide o prvoaprílový žart? No dajme tomu, že to myslíš vážne. Keby to záležalo na mne, kľudne sa vezmite aj dnes. Aspoň za krátku dobu pochopíte prečo rodičia nechcú. Manželstvo je vážny životný krok a malo by sa do neho vstupovať s veľkou zodpovednosťou. Myslíte obaja, že ste zodpovední? Absolútne neberiete názor vašich rodičov. Už to je detinské. Dnes je doba fakt zvláštna. Vyzerať dospelo, žiť sexuálne ešte neznamená, že ste aj dospelí. To je len fyzické. Po psychickej stránke ste ešte nezrelý. O finančnej stránke polemizovať ani nebudem. Preto sa ťa spýtam. Máte kde bývať? Máte prácu? Ste finančne zabezpečený? Čo deti, plánujete ich? Máš im čo ponúknuť? A mohla by som klásť otázky ďalej, ale nebudem.

zuzanajo
3. jan 2014

ano da sa to musia si kupit roky a tak sa mozu vziat

efendy123
17. mar 2016

Ahoj chcel BI som sa spytat.. Mám 23 rokov a moja priatelkyna má 4.aprila 17rokov a jej rodicia su proti našemu vstahu neviem preco. Chcely by sme sa vziat ale neviem čito pojde bez suhlasu rodicov a cakame babo ale zatial to este nevedia. Povedal by som im to hned ale bojime sa zže ju daju na potrat za radu vopred dakujem 🙂