Svedok na svadbe a stratený občiansky preukaz

alojzova
23. nov 2023

Dobrý večer môžem sa spýtať terás v sobotu mám byť svedok na svadbe no stratila som si občiansky preukaz môžem byť svedok aj keď mám ten mapier čo som si vyhotovyla občianky dakujem

syslik81
23. nov 2023

@alojzova nemas pas? treba id takze ziaden papier .. ak ho nemas tak povedz neveste nech si najde niekoho ineho

luliu
23. nov 2023

@alojzova nie, papier nie je OP, potrebuješ doklad totožnosti

pribinak
23. nov 2023

Ešte teraz volaj neveste nech rieisi iného svedka, svedkyňu.
Jasne že bez platného občianskeho nemôžeš byt svedkom

alojzova
autor
23. nov 2023

@syslik81 a keď mám odfotený občiansky preukaz aj z jednej aj z druhej strany

alojzova
autor
23. nov 2023

@syslik81 pás mám ale už je plátny môže byť aj taky

pribinak
23. nov 2023

@alojzova nie, to nie je doklad. Proste musíš mat nirmalny doklad.
Skús ísť do banky s odfotený občianskym a uvidis čo ti povedia

alojzova
autor
23. nov 2023

@pribinak no v banke som bola a všetko v poriadku

pribinak
23. nov 2023

@alojzova s odfoteným občianskym? Tomu nie som ochotná uveriť

dzulli1980
23. nov 2023

Ako svedok MUSÍŠ mať originál občiansky preukaz ... žiadna fotokópia, žiadny pas, žiadny preukaz poistenca atď. ... volaj neveste, nech si zháňa iného svedka.
@alojzova

alojzova
autor
23. nov 2023

@pribinak
@dzulli1980 a rodný list

dzulli1980
23. nov 2023

@alojzova Ja neviem, čo riešiš ... proste potrebuješ originál občiansky preukaz ... nemáš ho, proste svedkyňa byť nemôžeš.

pribinak
23. nov 2023

@alojzova máš na rodnom liste fotku?

Prosím tá, maj charakter a volaj neveste nech si rýchlo zháňa iného svedka. Neznič jej svadbu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Proste potrebuješ platný občiansky preukaz

dally55
23. nov 2023

Mala som svadbu 2 roky dozadu moji svedkovia boli z ďaleka, pre potrebné papiere som len poslala fararovi ich odfotené preukazy, čo ty máš. Plus opačne, svadbu mal môj brat, ja som bola svedok, len údaje z občianky som mu diktovala cez telefón, nikde som nič fyzicky neukazovala ako svedok. Nech nevesta zisti u oddavajuceho

alojzova
autor
23. nov 2023

@dally55 ďakujem pekne

alojzova
autor
23. nov 2023

@dally55 prosím pekne diktovali ste aj číslo obcianskehe

adrianau817
23. nov 2023

my sme mali svadbu pred mesiacom a svedkovia museli mat v kostole original obcianske bez nich ani inak to neslo a museli sme si odkontrolovat aby ich nezabudli

alojzova
autor
23. nov 2023

@adrianau817 Dakujem

luliu
23. nov 2023

@dally55 ale ona nemá OP, stratila ho, takže ten čo má na fotke už neplatí. Toto sú rady za milión. Proste potrebuje mať v ruke platný OP

alojzova
autor
23. nov 2023

@luliu ten občiansky ešte platby je keďže ešte nieje zablokovaný as zajtra idem nahlásiť stratu lebo cez telefón sa neda

luliu
23. nov 2023

@alojzova ty si strašné sebecký a bezohľadný človek. Keby si bola normálna, už dávno to neveste oznámis. Máš nervy na to zničiť jej svadbu?

januska12323
23. nov 2023

Fotka ti je na dve veci, občiansky proste nemáš. Zajtra ráno volaj neveste nech sa pripraví niekto druhý za svedka.

luliu
23. nov 2023

@alojzova a zaplietas sa do klamstiev - hore píšeš, že či ti stačí preukázať sa papierom, ktorý máš z polície namiesto OP. Takže to by si si uz musela vybavovat nový a teda stratu nahlasit.

mondolina
23. nov 2023

@luliu
asi chce ísť zajtra pre ten papier

alojzova
autor
23. nov 2023
alojzova
autor
23. nov 2023

@luliu moja zlatá nevesta už o rok vie tak viac nekomentuj

dally55
23. nov 2023

@alojzova diktovali sme asi mesiac pred svadbou cislo obcianskeho, lebo to potrebujú zapísať do papierov, inak nič sa naukazovalo, ste svedok na svadbe nie kriminálnik, nerobte si nič z tých reči že idete niekomu ničiť svadbu, zavolajte oddavajucemu alebo neveste nech prezistia situáciu, nie vsade je to take striktne ako hore ľudia píšu

luliu
23. nov 2023

@dally55 ty si ako z inej planéty... Nie všade je to také striktné? Na to, aby si mohla byť svedkom na svadbe, musíš dokázať svoju totožnosť. Žiadny oddavajuci si toto nevezme na zodpovednosť

alojzova
autor
23. nov 2023

@dally55 dobre ďakujem veľmi pekne

dzulli1980
23. nov 2023

@dally55 Lenže číslo jej občianskeho (aj keď ho má odfotené v mobile) je už neplatné, keďže ho stratila a ide zajtra nahlásiť jeho stratu, či? ... sa treba kus zamyslieť, kým niečo poradíš ... zbytočne problémy tým neveste narobí ... proste nemá platný OP, svedkom byť nemôže.

dally55
24. nov 2023

@dzulli1980 jedinú radu ktorú som dala že ma zavolať neveste alebo oddavajucemu nech zistia situáciu, ostatne boli naše reálne skúsenosti tak nepíšte sprostosti nikoho nenavadzam ale radim ako riešiť situáciu