Syn a ja sme nezamestnaní. Máme nárok na dávky v hmotnej núdzi?

misstka
18. sep 2009

Chcela by som sa opýtať, či mám nárok na dávky v hmotnej núdzi, ak ja a syn sme nezamestnaní a manžel zarába okolo 300€ mesačne, syn má 21 rokov.
Vopred dakujem za odpoved.

titkovamiriam
19. sep 2009

missitka este zalezi co vlastnite,ci dom ,auto a tak a aj preco ste nezamestnany -len sucet primov sa nerata 😠

dejna3
19. sep 2009

dom môžete vlastniť, pokiaľ v ňom aj bývate, ale už ďalšiu nehnuteľnosť, napr. chatu určite nie... pri aute sa posudzuje, napr. typ, rok výroby (prípadne znalecký posudok s ohodnotením)
tiež sa ešte posudzujú všetky príjmy rodiny - napr. brigády, dôchodky a pod.
na úpsvar ti nárok na dhm presne prepočítajú

mamina31
23. sep 2009

Chcela by som sa spytat ci mam narok na davky v hmotnej nudzi ked koncim rodicovsku dovolenku v praci mi nachystali papiere k prepusteniu takze ziadna podpora a som rozvedena s dvoma detmi,byvame u rodicov a aby to bolo lepsie otec je tiez nezamestany.

miska456
28. sep 2009

ja som na tom tak ze som po materskej nezamestnana a rozvedena s dvoma detmi a na urade povedali ze nemam narok na podporu a nemam narok ani na socialku ani na nic pokial byvaleho manzela nedam na sud o vymahanie vyzinveho na mna,az bude platit vyzivne na deti aj na mna tak potom si mozem ziadat socialne davky dobreeeee ze? 😖 som s toho na nervy lebo nemozem ho dat k sudu ☹

mamina31
28. sep 2009

miska46 to vazne?Tak to potom ani nemusim ist na socialku. 😠 Ved moj ex nezaplatil teraz dva krat na deti a aby platil na mna ?tak o om pochybujem...

miska456
30. sep 2009

no tak to ani nemosis povedali mi ze to je novy zakon a ze ked on je zamestnany tak ho mam dat k sudu a az bude on platit vyzivne na mna tak mam na nieco narok inak som doma zadarmo z dvoma detmi nezamestnana a na nervy premyslam ze zacnem podnikat maam to premyslene ale potrebujem 1400e a kto mi ich pozicia ked nic nemam haaa??je to zacarovany kruh a nemozem sa pohnut

kristina25
30. sep 2009

miska, vsak v jednej teme pises, ze mas priatela a ides podnikat 😒 a tu pises,ze nic nemas 😖
zaujimave

lubinka13
29. júl 2011

ja mám podobný problém. poberám dávku v hmotnej núdzi v sume 118€ a teraz sa mi šiklo riadenie na pár hodín mesačne, no o dávku nechcem prísť, lebo na tom riadení zarobím omnoho menej. vie mi niekto poradiť či môžem poberať dávku a aj si takto pomôcť riadením?ďakujem za odpoveď. 😕