Tehotenské dávky - študentky

malyarasid
16. apr 2021

Dobrý deň chcela by som sa opýtať či by mi niekto vedel povedať či dostane tehotenské dávky aj študentka v končiacom ročníku maturitného odboru... Ďakujem

lucka_ke
16. apr 2021

zroluj na Tehotenské štipendium 2
https://www.pravneprerodica.sk/schvaleny-tehote...

malyarasid
autor
16. apr 2021

@lucka_ke Tým pádom keď už nebudem žiačkou školy nemám nárok na žiadnu tehotenskú dávku ? Keďže som nepracovala iba brigádne ?

alenah31
16. apr 2021

@malyarasid ale máš nárok čoby si nemala - pokiaľ si v maturitnom ročníku normálneho denného štúdia nárok vzniká - na sekretariáte/riaditeľni si vypýtaj Žiadosť o priznanie tehotenského štipendia (školy by mali mať svoje) - to vypíšeš, dokladáš k nemu potvrdenie zo SP, že si neuplatňuješ tehotenské (ktoré sa vypláca pracujúcim matkám, resp. tým ktoré majú nárok na materské), ďalej potvrdenie od gynekológa, že si tehotná viac ako 13 týždňov a kópiu tvojho OP. Žiadsoť podpíšeš a zanesieš späť na sekretariát - tvoju žiadosť posudzuje tvoja škola - nie SP. Ty máš spĺňať podmienky v deň nároku - a to spĺňaš....že napr. rodíš v septembri/októbri a za žiačku si považovaná len do konca augusta je už potom v tomto prípade nepodstatné.

malyarasid
autor
16. apr 2021

@alenah31 Ďakujem pekne