Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tehotenstvo a maródka

21marianka11
16. sep 2020

Dobrý deň, som nezamestnaná a chodím na úrad prace. Ale budem musieť byt na rizikovom. Ako ďalej postupovať? Môžem byť na PN ? A chodila by mi aj kontrola ? Alebo stale musim chodit na úrad prace ?

alenah31
16. sep 2020

@21marianka11 počas evidencie na ÚP môžete byť tiež PN - dajú Vám svoje tlačivo, ktoré dáte potvrdiť. PN bude neplatená - kontrola chodí aj nezamestnaným - kým ste evidovaná na ÚP štát platí za Vás poistenie. Kontroluje sa dodržiavanie liečebného režimu - pri jeho porušení budú preverovať opodstatnenosť PN + hrozí vyradenie z ÚP. Výhodou PN je, že sa nemusíte hlásiť na ÚP - nevýhodou zasa, že Vám Dr. nemusí vypísať vychádzky (to skutočne jeho povinnosťou nie je) a budete musieť sedieť doma.

matkahelka
16. sep 2020

@21marianka11 PN byt mozes, nebude platena. a vyhodou je, ze na rozdiel od klasickej PN, ked pracujes, kontroly nechodia. oficialne je mozno niekde uvedene, ze prist mozu, ale ja som pracovala na UPSVaR a nikdy sme takym na kontroly nikoho neposielali, este sme im vyslovene vraveli, ze je to oproti SP volnejsie, ze kontrol sa bat nemusia.a mam aktualne 2 zname, z opacneho konca slovenska, kt.su evidovane od juna a obom im bola poskytnuta presne takato info, ze z UPSVaR im kontrola nepride- nie su na to kapacity.

veronikaszabova
16. sep 2020

@matkahelka tak na toto by som sa fakt nespoliehala. Kontroly chodia, aj ked je clovek evidovany na UPSVAR

matkahelka
16. sep 2020

@veronikaszabova a kto chodieva? skutocne ma to zaujima. kazdy urad ma nejakych extra zamestnancov? lebo pracovnicky popri svojich strankach a agende urcite nezatvoria na pol dna, aby isli na kontrolu PN.

zojanka
16. sep 2020

@matkahelka chodí sa na kontrolu liečebného režimu aj z UPSVaRu ... úrad má svojich terénnych pracovníkov ktorých môže poslať na kontrolu

veronikaszabova
16. sep 2020

@matkahelka zajonka uz to napisala.
Ja som bola pri prvom tehotenstve na PN a evidovana na UPSVAR (poberala som podporu) a kontrola mi prisla.

matkahelka
16. sep 2020

@veronikaszabova
@zojanka tak ja som zrejme pracovala na takom urade, kde teren.prac.nemali, pretoze skutocne nikto nikomu na kontrolu nebol. a ako som pisala v 1.prispevku, mam 2 zname, jedna zo severovychodu a druha zo stredu SVK a dostali rovnake info.

alenah31
16. sep 2020

@matkahelka súhlas s @veronikaszabova a @zojanka veru chodia - veď to ani nechodili pracovníčky z kancelárii - sú to terénne pracovníčky - je to ich oficiálny názov. Napr. teraz naberali skoro všetky menšie detašované pracoviská TN aj ZA kraja takýchto zamestnancov na skrátený úväzok nakoľko so záhadne "rozmnožili" PN počas tzv. ochrannej lehoty. Mimochodom žijem na stredom SVK a terénne pracovníčky sme mali už pred 10-timi rokmi.

21marianka11
autor
16. sep 2020

@matkahelka lenze ja som z Nitrianskeho kraja a tuto to všetko je inak ako v ktorom kolvek inom kraji na Slovenku. 😒

c_est_la_vie
16. sep 2020

@21marianka11 kazdopadne, na tvojom mieste by som PN neriesila, nema to pre teba ziaden vyznam. Ziadne peniaze mat nebudes a naco rozmyslat, ci pride alebo nepride kontrola? A pochybujem ze ta budu s bruchom po pohovoroch posielat 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli