Tehotná na konci štúdia. Čo všetko musím vybaviť?

jennstella
19. feb 2015

Čaute baby 🙂 je tu niektorá,ktorá by mi vedela poradiť? Som v 6 tt a práve končím školu. Poradíte mi čo a kedy treba vybaviť? Teda hlavne tie papierovačky 🙂 a myslíte,že to mám v škole oznámiť,alebo nie?

mirabelca
19. feb 2015

Bože baby, aj moj muž je odo mna starši o 15 rokov, neni bohaty milujeme sa a sme spolu 10 rokov. Mame 2 deti dalšie dve deti čakáme. Ja nemám vyšku, podnikaním si celkom zarobím už dosť rokov a navrch niesme zobratí, lebo nechce a vyzerá lepšie ako moji rovestníci. Tí ktorí nevedia kolko má rokov by nepovedali, že je medzi nami taký rozdiel. Láska je nevyspytatelná.

zuzanka.zuzu
19. feb 2015

@jennstella hmmm aby som pravdu povedala, takúto reakciu som nečakala 😎 OK, beriem, zatiaľ píšeš rozumne. budeš to mať ale ťažké, no držím palce, aby vám to naozaj vyšlo a ak by nejaké problémy mali byť, tak nech sú čím neskôr 🙂 tak nech ste zdraví....

p.s. ale keby si v 20 vedela o chlapoch to, čo budeš vedieť v cca 35, nepísala by si tak pekne o svojom 😀 😀 😀 ale nie, len srandičky, ja svojho muža milujem, nech vám to vydrží...

jennstella
autor
19. feb 2015

@mirabelca Jee,potesil ma tvoj prispevok. 🙂 snáď to bude také aj u nas 🙂

zuzanka.zuzu
19. feb 2015

a ešte jedna vec do všeobecnej diskusie - nepoukazovala som na vekový rozdiel, ale na to, že na takýto vekový rozdiel treba vekovo dozrieť (česť výnimkám, ktoré potvrdzujú pravidlo 🙂 ) - že 19 a 33 vyjde menej často než 30 a 44...

zuzka_puska
19. feb 2015

@jennstella ahoj,necitala som vsetky komentare, tak mozno napisem nieco co uz tu odznelo 🙂 No teraz je koniec februara- a ty mas este nejake 3-4 mesiace skoly pred sebou... Takze na tvojom mieste by som to oznamila aspon telocvikarovi, a triednej ucitelke,pripadne riaditelke.... Niekto by mal o tom vediet, v pripade zeby si v skole dostala bolesti, alebo nieco podobne. Oznam to aspon im, a popros o diskretnost pred inymi ucitelmi a spoluziakmi.

Apropo- za tie 3-4 mesiace to na tebe uz moze byt vidiet, podla toho ako rychlo ti bude rast brusko....Ale je moznost,ze si to vsimnu casom aj spoluziaci. Takze nespoliehaj sa,ze to utajis 🙂

A mysli na to,ze kazdy stres vplyva na babetko- mozno keby si tehotenstvo oznamila, ucitelia by boli zhovievavejsi, a mala by si to lahsie- aspon u mna to tak bolo, mala som v skole dost ustupkov, vdaka tomu som sa vyhla stresom zo skusok, a inym veciam 🙂

Vela stastia,a uspesnu maturitu prajem. PS: rodicak ti daju az po narodeni maleho/malej takze zatial na uradoch netreba vybavovat vobec nic.

zuzka_puska
19. feb 2015

@jennstella este doplnim,ze moj partner ked sa dozvedel,ze cakame babo, hned si ma chcel vziat...pritom tiez bol vtedy studentom. preco tvoj nechce,pytala si sa ho? uz to nie je o jeho potrebach,a o tom co chce alebo nechce ON... uz by to malo byt o tom malom babetku, ktore bude potrebovat rodinu,mamku,ocka... Viem,ze to sa da aj bez svadby, samozrejme....Len aby sa po narodeni babetka nezlakol(fakt to nie je sranda) a nepremyslel si to,ze nebude svadba o par rokov,ale nikdy 🙂 🙂 No budem ti drzat palce,nech teda prijme tu zodpovednost-predsa to dieta si si neurobila sama!!!!! Dufam, ze riesite aspon spolocne byvanie, aby dieta citilo ze obaja ste s nim- lebo poznam mnoho parov, matka byva u rodicov,otec tiez,a chuda to dieta......

jennstella
autor
19. feb 2015

@zuzka_puska na byvani sme sa už dohodli,ale sťahovať sa budem až keď skončim školu. Pre neho svadba nie je dôležitá,aj keď povedal,že zasnubit by sme sa mohli,ale že svadba neskor 🙂 ešte sme to nejak vážne nepreberali,ale snáď sa k tomu dostaneme. Teraz je najhlavnejšie aby som bola s mimcom v pohode 🙂

zuzka_puska
19. feb 2015

@jennstella jasne, vsak skolu skoncis v maji/juni, tak urcite rieste to spolocne byvanie. Aby mimco prislo aspon medzi vas oboch,ked nebudete manzelia,ono to nezisti 🙂 Ale keby ste spolu ani nebyvali,to uz by si mimco vsimlo. Hlavne malo stresu,a vela chuti do ucenia 🙂 pa

filipal
19. feb 2015

@jennstella nie nie, k diskusii nemam negativny postoj, len teba mi je luto. Vies, mam vela skusenosti s osudmi, aky prave zacinas ty. Aj som si myslela, ze doma to nemas najruzovejsie.
Naozaj, je to tvoj zivot, nepatri sa mi do neho starat a je to mimo temy....ale nedalo mi. drz sa!