Test na Covid-19 na protilátky bezplatne pri preventívnej prehliadke v Dôvere

7. okt 2020

Ahojte kto tento test absolvoval ? Je naozaj bezplatný.? Tohto roku mám nárok na preventívnu prehliadku včera mi prišiel email z dôvery. Moja dr ma zmluvu s alpha medical ktorý robia tento test. Ako to prebieha a dokedy sú výsledky?

pribinak
7. okt 2020

Myslíš taký ten test kedy ti pichnú do prsta a kvapku krvi dajú na test? Tak ak áno, tam máš výsledky za 2-3 min.

autor
7. okt 2020

@pribinak neviem ktorý test .. auuuu to z prsta ? Čakala som skôr že riadne odber krvi

pribinak
7. okt 2020

Tak nám z prsta brali kvapku krvi a bol to test na protilátky

snazilka_bio_mamka
7. okt 2020

kolegyna bola v ramci preventívky, jej brali krv a z tej krvy potom zistovali AJ či ma v tele protilátky na COVID. co neznamena že je to test. Ak by mala tele protilátky, znamená to, že covid prekonala a keby nema protilátky znamená ze ho neprekonala ale zaroven ho moze v sucasnosti mat. CIze moc velky vyznam to podla mna nema, ale ja som rozmyslala nad tym

lucks6
7. okt 2020

mne brali normalne z ruky krv a tiez mi zistovali protilatky. su asi rozne metody

mogaa
7. okt 2020

či zo žily či z prsta - záleží či ti bude brať krv....ak ti bude brať krv, dá urobiť rozbor v labáku a tam zistia aj protilátky - v tom prípade to trvá samozrejme dlhšie....ak má rýchlotesty na ambulancii - tie zistia aj protilátky - tam je to z prsta a výsledok vieš hned.....

janage
7. okt 2020

Neplatilo to len pri preventivke do 30.9.?

vazka13
7. okt 2020

@janage predlzili to, len si nepamatam ci do 31.10. alebo 30.11., tiez som bola na preventivke, zial moja doktorka ma zmluvu s inym labakom a povedala ze kvoli par testom nebude rusit zmluvu

janage
7. okt 2020

@vazka13 aha ja som chcela dcere zobrat lebo prekonala horucky a zistila som, ze to len pre dospelych plati. A svoju preventivku som do 30.9. nestihla.