Titul na občianskom

8. jún 2023

Po svadbe som si bola na polícii meniť občiansky, vodičský aj cestovný. Doma som to potom mužovi rozprávala, že si zvykám na nové priezvisko a podobne a on sa ma zrazu pýta - a vzala si tam aj diplom, nech máš aj titul na dokladoch?? A ja, že nie, lebo mi to úprimne ani nenapadlo a co ja viem, proste mi to nepríde dôležité, ani ma to nijako netankuje. A on, že to som mala spraviť, a prečo som si to tam nedala, že ten titul mam atď. Obaja sme inžinieri a on svojho Ing. dokladoch aj ma. Aj ma to prekvapilo, nikdy v živote dovtedy neprejavil, že na tom lipne. Zo zvedavosti, dali ste si vy tituly do dokladov? Co si o tom myslite?

janetinka27
8. jún 2023

kazdeho vec, ale uprimne, ked tam ten titul mas, tak niektori ludia sa na teba divaju trochu inak ako ked ten titul tam nie je.

divokykonik
8. jún 2023

Nedala som si titul do dokladov, lebo ho mám v paži. 🤣 Ale manžel má oba tituly v dokladoch, ale iba v tých nových, tiež to extra nerieši. 🤣

amonet
8. jún 2023

ano, a napr su banky co nato prihliadaju a ak to nemas v dokladoch tak ziadaju dalsie potvrdenia🤷‍♀️

zuzuliennka1
8. jún 2023

ano, lebo ked som riesila po stahovani OP, akurat som mala aj cerstvo po statnici a diplom po ruke 🙂 keby som
to ale riesila teraz napr, diplom je odlozeny daleko hlboko v skrini, ani neviem poriadne kde a cas by som s tym nestracala

beata_k
8. jún 2023

Dala, nevidim dovod sa za to hanbit. Ale dala som ked som menila trvalu adresu, nie kvoli titulu.

doriiis
8. jún 2023

Mňa už neprekvapí nič.....ja som videla titul napísaný už aj na nahrobnom kameni

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
opica_skorica
8. jún 2023

Tiez na tom nelipnem, ale ked som cakala na vydanie noveho OP, precitala som si na nastenke dve veci:
1) Ked prinesiete diplom, zapiseme aj titul.
2) Neklopat, ked pracujeme.
Akurat pani vysla, vravim, za dve minutky som tu, byvam blizko. Ona, ze dobre, este moj nezaliali. Stihla som to😉

PS: pisu mi to teraz vsade a aj vsetci lekari.
PS2: niekto si na tom potrpi,
ze i na hrob si to dá. Tvoj je asi taký😎🤔

zuzuliennka1
8. jún 2023

@doriiis tak ale je rozdiel, ci ide o titul profesor, dr. h. c. alebo mgr 🤷🏼‍♀️

opica_skorica
8. jún 2023

@doriiis ved jasne, ze prides na cinter a vidis:
Ing. Mgr. Jozef Mrkvička CSc.

Hneď spozornieš😳😁 než keď vidis:
Jozef Mrkvička

nikelca
8. jún 2023

Nemám ho tam, síce som odvtedy už menila občiansky lebo mi vypršala platnosť ale neskoro som si spomenula, že nemam diplom so sebou a kvôli tomu to odkladať nebudem. A iba kvôli titulu si to meniť nebudem. Titul mám len na preukaze do knižnice :D :D :D
@opica_skorica ale ved nápis si nedávaš na hrob ty ale tvoja rodina nie?

cyberk
8. jún 2023

Jasne, ze dala, menila som si OP kvoli priezvisku, tak rovno zabite 2 muchy jednou ranou :D a ano ludia, ktorym ten OP predkladas, sa na teba pozeraju inak, ked tam mas titul

doriiis
8. jún 2023

@opica_skorica ....ja som dotyčného nepoznala ale moja známa,čo bola so mnou na cintoríne utrusila poznámku,že: titul,netitul,aj tak to bol idiot.🤭

0silvia0
8. jún 2023

Ako inak sa pozerajú na ľudí s titulom? A aj vy sa pozeráte "inak" na ľudí s titulom? Akože nejako vážnejšie? Dôležitejšie? Úctivejšie?
Robím na akademickej pôde, čiže tituly tu len tak lietajú a asi si to až tak neuvedomujem, ale ja osobne sa pozerám rovnako na študenta aj na tých s titulom.

skusihu
8. jún 2023

Dala som si zapísať najskôr Mgr. a neskôr PhDr. Teraz mám v občianskom obidva tituly, hoci by som mala mať iba jeden - ten vyšší. Často niečo riešim na úradoch a už len vďaka titulu sa ku mne správajú inak. Kým si vypýtajú občiansky, tak je to "nedá sa, chýba vám..." a keď si vypýtajú občiansky "samozrejme, ide to, opravím, zavolám". Dokonca môžem mať aj debilné otázky, snažia sa vysvetliť situáciu.

0silvia0
8. jún 2023

@doriiis no to mi pripomenulo vtip:
A nevieš na čo umrel XY? Neviem na čo umrel, ale ja neviem ani na čo žil.

opica_skorica
8. jún 2023

@nikelca možno, už som videla, že komu na tom záleží, dá si vytesať aj s titulom, položí za posteľ ako záhlavie😳🤣

@doriiis tak titul/netitul nehovori o rozume cloveka. Clovek s titulom moze byť múdry. Clovek bez titulu moze byť múdry.

mikadooo
8. jún 2023

Dáš nabudúce, nerieš... Ja mám titul a neviem, či na mňa poliši ináč pozerajú, keď mi píšu pokutu 🤷. Možno dajú vyššiu, veď "na to mám, keď som tá Ing.", no nie? 😂

ascotka
8. jún 2023

Môj prvý manžel chcel mať titul aj na sobášnom liste. Zbytočne mu tvrdila matrikárka že to sa tam nedáva... je to už 20 rokov ale nikdy na to nezabudnem... Ja by som si nedala nikam keby som mala. Nenávidím oslovenie pani inžinierka 🤦‍♀️ A občas ma tak v bývalej práci niekto oslovil aj keď nie som. Ale uznávam že na niektorých ľudí to zapôsobí a môže to mať svoj zmysel

opica_skorica
8. jún 2023

@ascotka ono je zaujimave sledovat, ze niekto si na tom potrpi a niekto nie.

@beata_k za titul sa niekto hanbí?

zorkahorka
8. jún 2023

Dala som si az po svadbe, nezakladam si na tom, ale pani na urade povedala, ze ak ho mam, mal by byt aj v op. Potom uz nikde nemusis nosit diplom, je to výhoda 😀
Osobne si ho inak nikam nepíšem 😉

hiro
8. jún 2023

Nemam. Ale mam na tom preukaze od zdravotnej poistovne. Takze doktori ma volaju "pan inzinier" 🙂 Celkom to je mile :D Oni tie tituly asi beru nejako do uvahy...

beata_k
8. jún 2023

@opica_skorica Mam taky dojem, ze niekto ho nechce ani spomenut aby ho hned nenapadli, ze sa nim iba chvali.

nikolas0503
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
8. jún 2023

Nemam titul v obcianskom a uz vobec by som si kvoli tomu nemenila takmer cerstve doklady. Mozno ak si na to spomeniem pri najbizskej vymene 🤷‍♀️

mima172
8. jún 2023

Podľa mňa je dobré mať na dokladoch titul. Ako personalistka som vypracúvala pracovné zmluvy a x iných dokladov na základe občianskych preukazov, čiže ak nebol titul na doklade, tak logicky nebol ani na pracovnej zmluve, pričom niektoré pozície si to vyžadovali. Samozrejme následne museli ľudia dokladovať titul. Jednoduchšia cesta je mať ho v dokladoch, tiež som si ho tam dala.

ascotka
8. jún 2023

@opica_skorica áno, ako vo všetkom, ľudia sú takí aj onakí

daja07
8. jún 2023

niekedy je to fajn ho tam mat, ked sa niekde preukazujes, tak im je jasne ake mas najvyssie dosiahnute vzdelanie. kamoska je lekarka a hovori, ze hned sa k nej inak spravaju ked vidia Mudr. 🙂 ved si si ten titul spravila legalne, tak preco si ho nedat na doklady? ja som si pri zmene trvaleho pobytu menila doklady a az vtedy som si tam dala zapisat aj tituly, len kvoli tomu by som doklady nemenila.
viac odveci mi pride ked si ludia pisu tituly aj kade kde len aby vsetci videli ze ho mas. Poznam jednu zenu, ktora ma dve rozne VS a pisala si Mgr. Mgr. pred menom.

babulkomale
8. jún 2023

@skusihu ako mozes mat debilne otazky ked mas titul? To mi nevychadza 🤔😂

laurita285
8. jún 2023

Ja ho tam mám, nakoľko ho používam k práci.