TPP viac ako 2 roky - vraj bez nároku na rekreačný poukaz

salonka22
16. máj 2022

Ahojte, mám TPP od januára 2019 na dobu určitú do konca roka 2023. Pred nástupom na MD som odpracovala 13 mesiacov. Vraj nemám nárok na rekreačný poukaz, lebo som neodpracovala dva roky. Ja som však nikde nenašla info, že ich musím mať odpracované, iba že pracovný pomer má trvať nepretržite 24 mesiacov. To spĺňam, alebo nie?

habdula
16. máj 2022

nemusia byť odpracované, pretože sa môže čerpať aj počas rodičovskej dovolenky napríklad, takže podmienka dĺžky trvania pracovného pomeru je splnená. Otázka je, koľko zamestnancov má firma, či má vôbec povinnosť rekreačných poukazov.

luccija
16. máj 2022

@salonka22 mala by si ho dostat

diamond007
16. máj 2022

@habdula ako zistím či má tu povinnosť môj zamestnávateľ?
Som na rodičovskej, zamestnaná v danej firme od 2017, zamestnancov podľa mojich výpočtov by mali byť do 30ks, do 40 ak sa rátajú aj tie na MD.

zmrzlinka2021
16. máj 2022

@salonka22 splnas, ale sorry dala som si to do google a desiatky člankov o tom. Fakt to nevies hladat na google?

napr. z najmami:

„Nárok na príspevok na rekreáciu majú všetci zamestnanci, ktorých pracovný pomer u zamestnávateľa trvá nepretržite najmenej 24 mesiacov v spoločnosti, ktorá zamestnáva viac ako 49 zamestnancov – t. j. nárok na príspevok na rekreáciu v sume 55 % oprávnených výdavkov, najviac v sume 275 eur za kalendárny rok majú aj tí, čo sú na materskej dovolenke/rodičovskej dovolenke, “ vyjadrili sa pre Najmama.sk z odboru komunikácie MDaV SR.

zmrzlinka2021
16. máj 2022

@diamond007 nemá povinnosť, má možnosť

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
habdula
16. máj 2022

@diamond007 v tomto prípade povinnosť nemá, ak by tam bolo viac zamestnancov, tak už áno ... ak však túto možnosť majú ostatní zamestnanci vo firme, to znamená, že zamestnávateľ dobrovoľne poskytuje rekreačné poukazy, tak by mal pristupovať ku všetkým zamestnancom rovnako a mal by mať k tomu internú smernicu dostupnú pre zamestnancov.

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
halci
16. máj 2022

Chcela by som sa spytat, ked 1.9.2022 to budu dva roky co som zamestnana nepretrzite tak mam narok na rekreacny poukaz za napr. letnu dovolenku?

zmrzlinka2021
16. máj 2022

@halci pozri si tu stranku, čo som dala vyššie. Nastup na dovolenku najskor dnom uplynutia 2 rokov, takze nie jul / august určite 🙂

habdula
16. máj 2022

@diamond007 pozor, počet zamestnávaných zamestnancov je priemerný evidenčný počet zamestnancov za predchádzajúci kalendárny rok - tam sa nerátajú dohodári, ani RD, ale nárok na čerpanie rekreačného príspevku majú aj mamičky na RD. Čo sa týka výpočtu priemerného počtu zamestnancov za predchádzajúci rok, tak zákonník práce ho neurčuje, vychádza sa preto zo štatistického vykazovania k výkazu ÚNP 1-01 (metodiku nájdete na stránke štatistického úradu)

habdula
16. máj 2022

@halci nie, podmienky musia byť splnené ku dňu nástupu na rekreáciu

habdula
16. máj 2022

@diamond007 Výpočet: súčet počtu fyzických osôb vo všetkých dňoch sledovaného obdobia (vrátane dní pracovného pokoja) sa delí plným počtom kalendárnych dní roka. Za dni pracovného pokoja (soboty, nedele, príp. iné dni nepretržitého odpočinku v týždni a sviatky) sa pri výpočte zoberie počet zamestnancov z predchádzajúceho dňa. Do evidenčného počtu sa nezahŕňajú nasledovné osoby:
MD, RD, Vyšetrovacia väzba, Vyslanie do škôl a kurzov, Dočasne pridelení na prácu v inej org., dohodári, osoby na neplatenom voľne, ...

melanta
16. máj 2022

@salonka22 ako už napísala aj @habdula 2 roky musí trvať pracovný pomer, nie je podmienka pracovať 2 roky. Takže nárok máš, dokonca môžeš poukaz využiť aj počas MD či RD. Zamestnávateľovi odporuč pozrieť si vyhlášku resp. stránku https://rekreacnepoukazy.sk/ ak neovláda informácie.

salonka22
autor
16. máj 2022

@zmrzlinka2021 Samozrejme, ze som si to pozerala na x strankach, kym som sem napisala. Mohla by som odpovedat protiotazkou: to si naozaj neveríš dobre prečítať otazku a az potom reagovat podrazdene?

salonka22
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salonka22
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz