Treba ísť na matriku s otcom dieťaťa pred pôrodom?

matulapd
30. mar 2015

Ahojte mamičky. Prejdem rovno k veci - čakám dvojičky, ale s otcom som sa rozišla, avšak v dobrom,prispieva mi aj na nákupy vecí pre deti. Niekde som čítala, že ak ho chcem zapísať do rodného listu, musím ešte pred pôrodom ísť s ním na matriku po nejaký papier, kde dobrovoľne prizná otcovstvo a ten papier sa potom predkladá pri vydaní rodného listu. Ale vraj bez toho ho tam nezapíšu. Máte niektorá skúsenosť, ako postupovať? Vďaka za akékoľvek info. 🙂

liz_lemon
30. mar 2015

@matulapd pojdes aj s nim, na hociktoru matriku, a urobite vyhlasenie o otcovstve, potrebujete len obaja OP, a ten doklad potom odovzdas v porodnici

matulapd
autor
30. mar 2015

Vďaka za radu 🙂

marcelatje
30. mar 2015

@matulapd len ešte doplním aby ste sa predtým dohodli na priezvisku detí, to sa totiž do toho potvrdenia píše tiež. A ako správne napísala @liz_lemon potvrdenie sa odovzdáva v pôrodnici, nie pri preberaní rodného listu.

jama16
31. mar 2015

ja este poopravim @liz_lemon,nie na hociktoru matriku ale na tu ktora je v miete trvaleho bydliska matky. 🙂

simca06022011
31. mar 2015

No tak JA som ziadne pred potvrdenie nerobila ;) Nestihla som a ani ma to nenapadlo. V porodnici urobili co mali s papiermi, nasledne sme isli na matriku (podla narodenia malej, nie podla trvaleho pobytu... riesili sme to v BS), tam sme vypisali, podpisali vsetko a isli sme domov s rodnym listom ;) Ale jasne, da sa to aj vopred vypisat a potom si uz pridete iba pre rodny list.

ivet1371
31. mar 2015

Staći po narodení aby ste isli spolu na matriku

liz_lemon
31. mar 2015

@jama16 na hociktoru, na tom trvam, ja som vobec nebola v mieste trvaleho bydliska

sunshineka
31. mar 2015

@marcelatje nemusi byt matrika v mieste trvaleho pobytu matky

jama16
31. mar 2015

@liz_lemon tak to teda neviem potom.ja som isla tam kde som aj rodila a na matrike mi to nechceli spravit kedze som mala trv.pob.inde.

orchidea123
1. apr 2015

Najlesie je ist pred porodom na matriku s otcom deti v mieste bydliska musis udat mena deticiek ktore sa ti narodia. Napisu ti ich na papier ktory das v porodnici ak tak neurobis tvoje deti dostanu tvoje priezvisko ktore teraz nosis pripadne ak si uz mala prveho manzela tak ponom preto je lepsie pred porodom aj pri vybavovani jednorazoveho prispevku ale aj materskej aj ja som tak urobila a po 10 tyzdnoch po porode sme sa vzali. 🙂

jama16
1. apr 2015

@orchidea123 suhlasim 😀