Úhrn preddavkov na daň

ivik31
4. feb 2019

Ahojte,v práci nám dávali papier o ročnom zúčtovaní,mám tam úhrn preddavkov na daň 438 eur,som zamestnaná od apríla 2019,od januára do marca som bola na úrade práce,2×som mala OČR,budú mi vracať nejaké peniaze?Vďaka

evittam
4. feb 2019

@ivik31 A to mame odkial vediet? Pozri riadok 21 a 22.

ivik31
autor
4. feb 2019

@evittam Ja som sa chcela len spýtať,či sa to nedá nejak vypočítať

evittam
4. feb 2019

@ivik31 No veď da ale nie z toho co pises. Ak mas RZ v rukach mas tam jasne napísané kolko ti vrátia. Treba čítať.😉

ivik31
autor
4. feb 2019

@evittam Ja to tam nemam napisane,to nam asi dali len nejaky predbezny papier alebo co,no nevadi,necham sa prekvapit

evittam
4. feb 2019

@ivik31 Predbezny papier? To je aky?! Bud si poziadala o RZ a dostala si riadny doklad o RZ alebo ti vystavili potvrdenie o príjme. Ziadny "predbežný papier" neexistuje!

ivik31
autor
4. feb 2019

Ja neviem,co to je,potom to bude asi to potvrdenie o prijme😉

evittam
4. feb 2019

@ivik31 No tak potom si musis podať DP sama. A ved ked to mas doma akoze nevies co to je?! Nevies citat?

ivik31
autor
4. feb 2019

@evittam Viem,viem,neboj sa,uz som na to aj prisla ako to vypocitam😉dobru noc

fruits
4. feb 2019

Zistite to tak že si dáte hrubý príjem mínus poistné odpočítate nezdanitelnu čiastku základu dane z toho vám vyjde základ dane dáte si z toho 19 % a to je vaša daň ak je daň menšia ako úhrn preddavkov na daň tak rozdiel vám bude vrátený ale väčšinou sa daň rovná úhrnu preddavkov čiže budete na nule. Dúfam že som to napísala zrozumiteľne 🙂 pekný večer

miriam439
4. feb 2019

@ivik31 Teoreticky, keďže si bola 3 mesiace nezamestnaná a predpokladám, že si počas toho obdobia nemala žiaden zdaniteľný príjem, tak by ti mali časť preddavkov vrátiť. Len si riadne pozri, či ti zamestnávateľ dal ročné zúčtovanie dane alebo potvrdenie o zdaniteľnom príjme. Ak máš v rukách potvrdenie, tak bude potrebné spraviť daňové priznanie. Ale do 15.2. môžeš ešte požiadať v práci o ročné zúčtovanie dane.

evittam
5. feb 2019

@fruits Vacsinou ale ona pracovala az od 4/18. Cize ak nemala za obdobie 1-3 žiadny zdanitelny príjem tak jej vrátia cast preddavkov.

ivik31
autor
5. feb 2019

Dakujem Vam za snahu,nieco by mali vratit😉

tina183
Autor odpoveď zmazal
Zobraz