Ukončenie pracovného pomeru zo zdravotných dôvodov

tlucka
26. jan 2016

Ahojte kočky, viete mi prosím niektorá poradiť, ako postupovať v prípade, ak bola manželovi odporučená zo zdravotných dôvodov zmena pracovného prostredia, eliminácia prašného prostredia a nedoporučené pracovať s výparmi chemických látok a zamestnávateľ ho nemôže preradiť na inú pracovnú pozíciu?

butterfly333
26. jan 2016

@tlucka je mm na pnke?alebo už je v praci a rieši odstupne?,Mna to čaka vo februari,Zamestnavatel ho može preradit ak mu to zdrav.stav dovoluje a on bude suhlasit.

tlucka
autor
26. jan 2016

@butterfly333 Nie je na PN, zatiaľ normálne pracuje. Ide na mimoriadnu zdravotnú prehliadku. Zamestnávateľ nemá preňho inú pracovné miesto.

evittam
26. jan 2016

@tlucka No dávaš málo info - no v podstate sa môžu dohodnúť na ukončení pracovného pomeru a na nejakom odstupnom - neviem koľko tam tvoj mm robí -aj od toho závisí odstupné, prípadne mu dá výpoveď zamestnávateľ aj s odstupným, no a môže sa dať PN....

tlucka
autor
26. jan 2016

@evittam Môžem poslať IP pre viac info?

evittam
26. jan 2016

@tlucka môžeš, jasné

butterfly333
26. jan 2016

@tlucka a kto mu napísal že tam nemože vykonavat tu pracu?Ja som na PN od apríla 2015 som po dvoch operaciach nohy tiež sa chystám do prace no ortoped mi napisal že nemožem dlhodobo stát a pracovat na svojom mieste tak uvidím niečo som si už v praci zistovala,no ak má mm problem zdrav,nech ide na PN,

tlucka
autor
26. jan 2016

@butterfly333 Odporučenie mu dala pľúcna lekárka.. No veď práve preto zisťujem, čo je výhodnejšie urobiť.. Či sa dohodnúť na ukončení pracovného pomeru s náležitým odstupným, alebo to až riešiť chorobou z povolania...

butterfly333
26. jan 2016

@tlucka no ked by to bolo tou chorobou z povolania dostane pekne odstupne len ako viem tak to nechcu uznavat aby nemuseli dat to vysoke odstupne aj ja čakám akosa to somnou vyrieši,No boloby asi dobre mat viac posudkov od lekára či mysliš že stačí to od plucnej?Aj sa nejako lieči??Ja už mam dva cykly rehabka čiže 6týždnov som rehab,ešte cievne ma čaka chodím po doktoroch tak uvidím,

tlucka
autor
26. jan 2016

@butterfly333 Má "len" od pľúcnej lekárky, nakoľko mu zistili bronchiálnu astmu. Nevieme, či to od jednej lekárky bude stačiť.. ☹ ☹ Ide v práci na mimoriadnu prehliadku a výsledky z toho sa budú posielať na pracovisko pracovného lekárstva.

butterfly333
26. jan 2016

@tlucka tak to držím palce aby to dopadlo dobre v jeho prospech.Nech bojuje nech sa nedá odbyt.

tlucka
autor
26. jan 2016

@butterfly333 Vďaka, snáď sa čoskoro dozvieme verdikt... A ty ideš tiež riešiť ukončenie pracovného pomeru chorobou z povolania alebo tiež len z dôvodu, že ti nedoporučujú vykonávať tvoju prácu na tvojom pracovisku? Taktiež držíme palce, aby ti to dobre dopadlo..

stastnablcha
8. feb 2016

@tlucka ahoj... v takomto pripade sa zamestnavatel snazi aj za cenu vela penazi davat dohodu a v nej mimoriadne odmeny vo velkych vyskach. ale ked si vezmes, ze ma narok na odstupne, vypovednu dobu, v pripade lekarskeho nalezu je to odstupne pekne stedré, tak ti vyjde ze dohoda je vzdy za menej penazi. okrem toho keby sa v buducnosti objavili naozaj zdravotne komplikacie tak bude mat potvrdenie ze to ma z povolania
ale zas na druhej strane, ak ma uz niekto chorobu z povolania ma mensiu moznost si najst pracu..

ja by som si aktivne hladala novu pracu, ale pockala by som s cim pride zamestnavatel. mozno nakoniec najdete spoločne riesenie . drzim palce.