Ukončenie tehotenskej dávky

gabika5656
22. júl 2021

Ahojte chcem sa opýtať pri ukončení tehotenska dávky dáva pôrodnica nejaké tlačivo alebo stačí predložiť prepúšťaciu správu na sociálnu poisťovňu?

riamia91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilinka88
22. júl 2021

@gabika5656 buď odovzdáva ukončenie tehotenstva, čo sledujem, dáva to pôrodnica. Tuším tu už aj baby písali,že ich gynekológ to vystaviť nechcel. Ak neodovzdal to,tak môžeš kópiu rodného listu. Ale systém si aj sám dotiahne narodenie dieťaťa

gvenduska
22. júl 2021

Treba ísť za svojim gynekológom a ten vystaví origos papier o ukončený tehotenskej dávky alebo je na stránke som.poisťovne treba vytlačiť a dať gynekológovi potvrdiť a zaniesť alebo poslať na som.poisťovňu

lilinka88
22. júl 2021

@gvenduska o ukončení tehotenskej dávky nerozhoduje gyn, ten môže Max potvrdiť ukončenie tehotenstva. Ale nakoľko je tam uvedený deň aj čas narodenia, myslím,že to dávajú priamo v pôrodnici. Ale je možné,že nie všade

gvenduska
22. júl 2021

@lilinka88 ja som v pôrodnici nič nedostala o ukončení tehotenskej dávky len papier o ukončení tehotenstva
Ja som šla k svojmu gynekológovi a tam som si pýtala papier tlačivo sestrička mi ho potvrdila napísala termín pôrodu a ja som to posielala na soc.poisťovňu
Ja som to tak vybavovala možno to je všade inak

lilinka88
22. júl 2021

@gvenduska ale veď v pôrodnici si ani nemohla dostať žiaden papier o ukončení tehotenskej dávky. O tom moze rozhodnúť iba SP predsa. V pôrodnici ti dali papier - ukončenie tehotenstva,kde uviedli dátum a čas narodenia dieťaťa a ten sa odovzdáva na SP. A predpokladám,že gynekológ ti to dal buď na nejakom výmennom lístku alebo obyčajnom papieri a nič iné ako dátum narodenia dieťaťa tam napísať nemohol. Gynekológ ti nemôže ukončiť tehotenskú dávku, ktorý priznáva SP 🙈

gvenduska
23. júl 2021

@lilinka88 gynekológ mi dal originál papier na sociálnu poisťovňu ktorú mi potvrdil a ja som ho odovzdala poslala na socialku a na základe toho papiera od gynekológa mi ukončili tehotenskú dávku
Žiadny výmenný lístok ani nič podobne to nebol
Je to presne taký ísty papier ako keď žiadas tehotenskú dávku na začiatku len sú tam iné údaje ako pri skončení nič viac nič menej
Viem o čom píšem nedávno som si to tak podávala a uznali mi to a už dávku nedostávam keďže som porodila
Treba si prečítať pokyny soc.poisťovne je to tam napisane ako sa má postupovať ja píšem vlastnú skúsenosť ako som si to ja vybavovala aby mi už nechodila

lilinka88
23. júl 2021

@gvenduska ok, tak ti dal rovnaký papier ako aj v tej pôrodnici. Lebo nič iné k tomu nie je, iba dve tlačivá - žiadosť a ukončenie. A ono by ti dávka prestala chodiť aj keby nedonesies nič...

gvenduska
23. júl 2021

@lilinka88 v pôrodnici mi dali len spravu o mne a spravu o dieťati nic viac

lilinka88
23. júl 2021

@gvenduska vyššie v príspevku píšeš,že si v pôrodnici dostala len papier o ukončení tehotenstva. Tak neviem. Lebo papier o ukončení tehotenstva a lekárska správa sú dve rozdielne veci. Ale budis, zbytočne riešiť,autorke to nijak nepomôže

ankusik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankusik
23. júl 2021

@gabika5656 "Po skončení tehotenstva vystaví lekár zdravotníckeho zariadenia, v ktorom bolo tehotenstvo ukončené alebo lekár (gynekológ poistenke), ktorý sa o ukončení tehotenstva dozvedel Potvrdenie o skončení tehotenstva..."

https://www.socpoist.sk/tehotenske/69383s