Union zdravotná poisťovňa - áno alebo nie?

dzejnus
24. sep 2019

Mám dlhé roky, a už teraz aj s mojimi dvoma deťmi , VšZP. Chcem poradiť či máme prejsť do Unionu alebo nie.dakujem za rady 😉

nikadamianko
24. sep 2019

@dzejnus ja som v unione 3 roky a som spokojna 🙂 preplacaju zubara a deťom lieky na predpis treba si to naštudovať ako nato 🙂

luliu
24. sep 2019

.

sonicka96
24. sep 2019

Ja som bola v unione síce iba rok ale zo všetkých síl som sa snažila aby sa mi nič nestalo .. bohužiaľ operovali má na apendix a niektoré zákroky som si musela platiť 🙂

zofiac
24. sep 2019

@nikadamianko a ako na to? Aj som si to študovala, aj nič neviem 🤷‍♀️

dzejnus
autor
24. sep 2019

@sonicka96 A teraz si v ktorej ak sa smiem spýtať 😀

dzejnus
autor
24. sep 2019

@nikadamianko Nie je problém u žiadneho lekára s touto poisťovňou?...akože dneska bola u mňa manželovi sesternica,ktorá robí s týmto a náhodou sa mi ponúkla s týmto,preto to riešim teraz, aby som neľutoval dakedy,že som sa dala zas nabalakat 🤭🙉
Dala mi aj lajster čo všetko preplácajú a podobne,všetko je to pekné ale ak má nezoberie nejaký doktor kvôli tejto poisťovni,je mi to na figu 😉

jana005
24. sep 2019

@dzejnus za mňa Union. Ja som tam síce len rok aj s deťmi, ale neľutujem.
So synom som bola v lete na operácii, termín mi dali o dva týždne a nebol žiaden problém.
Vrátili mi peniaze za zubára, aj deťom za lieky.
Na gynde som mala zadarmo cytologiu (tu za ktorú sa
platí), a teraz som si spomenula, s dcérou som bola na ortopédia a za taký vankúš pod zadok som mala platiť 15eur, keď sestrička zrazu hovorí, vy ste Unín, máte to zadarmo. Tak to poteší.
Mne by Union mohli platiť za reklamu, všade ich totiž odporúčam 😁

simcatko17
24. sep 2019

Ja tiež uvažujem že zmením VŠZP za Union, svokor ma union a on je teda vkuse niekde na ct alebo magnetickej, plus stále nejaké hospitalizácie a povedal že je spokojný...aj manžel je v union... 🙂

sissahh
24. sep 2019

@dzejnus ja som spokojná 😊

jana005
24. sep 2019

@dzejnus ja so sebou nechodím k žiadnemu lekárovi, okrem obvodného, zubára a na gyndu, tak ti neviem povedať ako to je inde.
Ale zubárka mi už dávno vravela, nech si dám Union.
A s deťmi chodím na Alergo, logopédiu, ORL a tam nebol tiež nikdy žiaden problém.
Ja som prešla do Unionu kvôli tomu, že som s malým chodila na logopédiu a VšZP s ňou nemala zmluvu, tak som musela platiť

arcticcode
24. sep 2019

Mna hocikedy dakde nezoberu, spekukuju furt.

sonicka96
24. sep 2019

@dzejnus pravdaže sa môžeš :D v dôvere .... Hneď po operácii som sa dala prihlásiť naspäť do dôvery.... Ono to bolo tak že som stretla ľudí z Union a nakecali mi plno blbosťi tak som išla k nim a potom som ľutovala 🙂 teraz som v dôvere ...rodila som od tej doby,bola som aj v nemocnici a hroziacim potratom ..no vďaka Bohu sa o mňa postarali veľmi pekne 🙂 a teraz som zase tehotná a zase som bola v nemocnici 🙂 čiže keď to tak porovnám lepšia je dôvera 🙂

sonicka96
24. sep 2019

A to si ma pri operácii pohadzovali z dna na deň ;) ...a aj dôvera prepláca lieky+ dáva na zuby+dáva balíčky či tehotným alebo na starostlivosť o deti ;)

simca06022011
24. sep 2019

@sonicka96 aké? V živote som kadecim prešla a nič som si extra nehradila ( to čo by iné poisťovne preplácanie) a podotýkam že v unione som odkedy existuje, aj dcéra, aj kopa ľudí okolo...

sunny3
24. sep 2019

.

petkasaurus
24. sep 2019

Ja som vszp, chcela som do unionu.. Pytala som sa nezavisle dvoch doktoriek co si o tom myslia a ze nech ma nenapadne prestupovat.. Takze zostala som v statnej..

jankulka01
24. sep 2019

@dzejnus ja som v unione aj s detmi a len a len spokojnost. Doplatky za lieky, osetrenie u zubara preplatene, nikdy som s touto poistovnou nemala problem

prdelkamm
24. sep 2019

@dzejnus my sme v Unione celá rodina a sme veľmi spokojní. Už niekoľko rokov. Aj teraz ďalšieho syna som tam dala.
Veľmi veľa sme už ušetrili aj na cestovnom poistení, keďže ako ich poistenci ho máme vždy za 1/2 cenu...
Ja Union iba odporúčam, za tie roky ani jeden problém...

lenicka1121
25. sep 2019

Union? Už nikdy...boli veľké problémy co sa tyka lekárov, nikto ľudí z tohto poistovnou nechcel! Aj z terminami na zákrok bol problém, aj u mňa aj u syna. Teraz maju načančanú reklamu no to je tak všetko. K tomu zubárovi...Aj Dôvera ponúka na ošetrenie, hygienu...ale iba u zmluvných lekárov takisto ako Union co je nám na figu platbe keďže aj syn musi mat súkromného zubára, z dôvodu postihnutia. Union trepe kolko maju zazmluvnenych lekárov, nemajú. Bola som v Unione 1 rok, stačilo.

lenicka1121
25. sep 2019

@dzejnus ak chcete prejsť neuvažujete do Dôvery? Union je skutočne poisťovňa nanič. Viacery lekári nemajú ani z Union zmluvu, neberu tychto pacientov. Syn chodí po rôznych lekaroch, ambulanciách a čo počúvam ľudí tak ľudia co su v Union poisťovňi maju neskoršie termíny, čaká sa dlhooo

lucy125
25. sep 2019

Ja odchádzam z Dôvery do Union.S Dôverou dáme problémy, či už Dr na pohotovosti nemohla synovi skrz elektr. systému dat ATB alebo nám alegolog musí "písať" inak vyšetrenia lebo Dovera synovi nezaplatí ani krvne alergo testy, všetko by sme museli platiť nebyť nášho ôk Dr.,za mňa Dovera vôbec nie. Ešte aj muž bol na krvných testoch na infekčnom a musel všetko hradiť lebo ze Unión platí celé a on za krv 25€

lenicka1121
25. sep 2019

@lucy125 aky mate problem? My sme obaja v Dovere a nikdy žiaden problém nebol. Na pohotovosti vôbec a na alergologii tiež problémy nie sú, až na to, ze ma alergologicka problem vypísať odporučenie na kúpeľnú liečbu pre časté infekty dýchacích ciest. Krvne testy, vysetrenia ...všetko nam Dôvera hradí. Ani ja som nikde nic neplatila. Ma vôbec Vás lekár zmluvu? Lebo toto mi nesedi

lenicka1121
25. sep 2019

@lucy125 asi je to v každom meste inak

lucy125
25. sep 2019

@lenicka1121 asi ale muž za klasickú krv ktorú aj VšZP aj union prepláca ju platil 25€ na infektologii a Dr ma zmluvu so všetkými, na pohotovosti problém so systémom lebo sa ATB nedali predpísať, syn potrebuje 14 alergénov otestovať, dovera raz za dva roky iba 10 preplatí, alegolog predpise len najnutnejšie lieky inak musí naša pediatrická lebo Dovera ho nepusti a áno všetci majú zmluvy s dôverou a všetci Dr na ňu u nás nadavaju

lenicka1121
25. sep 2019

@lucy125 tak neviem...my tieto problémy u alergologa nemáme. Testy ak treba robia sa hned a na všetky alergeny. Lieky predpise hocijaké, nielen to co pasuje lekárom co som aj vďačná. U nás lekári chvália ked je pacient v Dovere, máme skoršie termíny. Zatiaľ sa nestalo, ze by sa sme nedostali termin alebo zeby nam niečo zrušili. Zákrok by ina poisťovňa po 6 mesiacoch zrusila, syn nastúpil po roku vždy ochorel. Nebol problém

lenicka1121
25. sep 2019

@lucy125 a to Vám povedali, ze Dôvera preplatiť iba raz za 2 roky 10? Lebo je to blbosť. Synovi robili 3 testy na rôzne alergeny naraz a nebol problém z preplatenim, nedoplacala som nič

lucy125
25. sep 2019

@lenicka1121 áno povedali, preto mu testy nerobil a teraz ké dmu robil tak musel všelijako "prepísať" v systéme aby ho pustilo a aby sme nič neplatili keďže syna treba do testovať. no asi by si to nevymyslel Dr nadáva na dôveru strašne a to je iné mesto ako bývame ale aj v našom keď zbadajú ze dovera tak len nadávajú všetci Dr

livia341
25. sep 2019

@dzejnus ja som v unione už vyše 10 rokov, aj moje deti sú a manžel, výhoda u nich je preplatenie zubára, aj liekov a keď sme celá rodina tak aj polovicu cestovného poistenia platíš a máme aj poistenie na auto, cenovo boli najlacnejší keď som porovnávala s inými. Čiže u mňa odporúčam, vyskúšajte na rok a uvidíte ak nie vrátite sa späť.

lucy125
25. sep 2019

@lenicka1121 muž bol na krvných vyšetreniach priamo v labaku a platil ďalších 15€ za krv ze keby ma VšZP alebo union ma to zadarmo s dôverou platil priamo na infekčnom 25€+15€ v labakoch taka je "super" Penta a pritom mu všetci zdravotníci hovorili aj bol svedkom ze ľudia v druhej ZP neplatili za to co on hej.

merickat
25. sep 2019

My sme vsetci v unione a sme spokojni, ziaden doktor s tym nema a u zubarky sme usetrili uz uff no hrozne vela 🙂