Úrad práce - evidencia a poberanie podpory

2. apr 2024

Ahojte, chcela by som sa opýtat či máte skúsenosti s úradom práce - evidenciou a poberaním podpory. Nebola som nikdy na podpore,no nastala situácia,že po rodičovskej dovolenke som na tri mesiace bez práce a dieťa ide do škôlky až od septembra. Viem že je možnosť zaregistrovať sa ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov a ostať bez podpory doma ale keďže je aj možnosť niečo dostať,chcela by som to využiť. Stačilo by mi to pokryť na tri mesiace. Pracovala som 10 rokov pred nástupom na materskú - teraz by som prvý krát šla na úrad práce. Otázka je ,či na úrade to berú v pohode? Viem že treba nosiť potvrdenie o hľadaní práce,ak donesiem každý mesiac jedno bude to stačiť ?
Ďakujem

bibina32
2. apr 2024

Na podporu by si mala mať nárok na 6 mesiacov. Na úrad práce by si mala chodiť raz za mesiac a malo by ti stačiť jedno potvrdenie na mesiac, že si hľadáš prácu. Sestra šla tiež tak po materskej. Má nárok na podporu. A keďže zatiaľ nemá, kde nechať dieťa, tiež čaká na september. Jej tiež na úrade práce poradili, že sa môže zaregistrovať ako osoba staraujúca o dieťa do 6 rokov. Cez prázdniny si chce začať hľadať prácu. V auguste jej končí podpora. Na úrade práce ti určite poradia a všetko vysvetlia.

autor
2. apr 2024

@bibina32 ďakujem. No toto mi napadlo či na nebudú tlačiť do toho sa registrovať ako osoba starajúca sa o dieťa no keď viem že narok mám rada by som ho využila. Snáď to pôjde tak jednoducho ako u vás. Ďakujem

olimuc
2. apr 2024

Hlavne sa dohodni so zamestnavatelom, aby si si vycerpala 1 den dovci, zvysok si daj preplatit a potom na urad prace … posielaj zivotopisy cez profesiu, ze si aktivne hladas … Ono to staci … ak ta niekto zavola na pohovor vysvetlis, ze od septembra … nie je problem

jaroe
2. apr 2024

nebudu tlacit, myslim, ze zeny po rodicovskej nechavaju na pokoji. Tych 6 mesiacov urcite. To by musela byt nejaka velmi premotivovana zamestnankyna, keby ta chcela do niecoho tlacit. A ak vycerpas len tri mesiace podpory, mozes si dat zvysok vyplatit - to ti daju ale len 50 perc. z celkoveho naroku na dane obdobie. Alebo tie zvysne mesiace nechas tak, a keby si nahodou potrebovala do 2 rokov ist opat na UP, docerpas si ten zvysok podpory.

darkswan
2. apr 2024

A hlavne nerataj, ze zaregistrujes sa a dalsi mesiac pride podpora, na toto treba mysliet, niekedy im to trva velmi dlho, ja som bola tiez prvykrat a prisla po 3 mesiacoch az

bibina32
2. apr 2024

Nie netlačili. Navrhli jej to v prípade, ak by jej dieťa nezobrali do škôlky.