Evidencia na úrade práce

30. aug 2022

Ahojte. Dcéra mala v jari 3 roky. Keď mi skončil RP, išla som sa hlásiť na zdravotku ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Od septembra nastupuje do škôlky a keďže chcem aby tam bola na celý deň, musím sa ist evidovať na urad práce. Do novej prace nastupujem až od oktobra. Takze ten jeden mesiac musím byt na urade. Viete mi, prosím, poradiť ake tlačivá a dokumenty musím na úrad priniest, ked sa pojdem v piatok evidovať?? Dnes som tam volala pol dna ale nikto nedvíhal.. Ja uz som raz evidovaná bola, pred 3 rokmi.. Tak preto sa pytam, ci bude potrebné opäť doniesť napr. kópiu diplomu, atd.. Rada by som tam v piatok prišla a naraz všetko vybavila.. Bude potrebné ist napr. najprv na zdravotku po nejaký papier, ze som momentálne vedena ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov? Alebo niečo podobné? Ci bude stačit na urade len vypisat žiadosť o evidencii a vsetky ostatne papiere uz budu mat? Školu som si od poslednej evidencie nerobila ziadnu, ani zamestnávateľ nebol ziadny.. Iba RP a teraz ten "neplateny rodicak".. Viete mi niekto poradiť? 🙏

veronikaszabova
30. aug 2022

Na tej jeden mesiac by som sa neevidovala, radsej by som si zdravotku zaplatila ako samoplatca.

autor
30. aug 2022
veronikaszabova
30. aug 2022

Lebo sa mi to zda praktickejsie

autor
30. aug 2022

@veronikaszabova ale preco napríklad? Lebo ja som si este zdravotku nikdy neplatila sama a neviem teda.. Mne pride lepsie sa evidovat a nemusím nic platit.. 😁 Nevidim v tom vyhodu, byt samoplatca.. Jedinu takú, ze ak by som chcela ist o nejaký cas na matersku, tak sa mi do nemocenskeho poistenia rata uz aj september 😁

januska12323
30. aug 2022

Nie je to tak, že keď si vedená ako starajúca sa o dieťa do 6 rokov, platí za teba štát? Zdravotnú myslím, lebo ak áno tak nemá pre teba zmysel sa evidovať.

autor
30. aug 2022

@januska12323 ano ale dieťa môže byť v skolke iba 4 hodiny.. Ak budem na urade, môže byt cely deň. O to mi ide 🙂 ale v tejto otázke mi vlastne ide o tie tlačivá 😂

jana86
30. aug 2022

Ja by som sa na ten 1 mesiac asi neevidovala. Poznam niekolko mamiciek co boli doma - starostlivost do 6 rokov a deti mali cely den v skolke. Nikto to nekontroloval a neviem ci to vobec nejako kontroluju alebo co.

paulinkaa2
30. aug 2022

Ja rodim o 2m ale teda zahlásila som sa na UP, platiť odvody za 1mesiac skoro 80e sa mi zdá zbytočne, keď platiť nemusím.
Na stránke upsvar som si našla tlačivo
Ziadost o zaradeniu do evidencie...
a to som doma vytlačila a vypísala. A jasne ze ešte ďalších 6papierov mi chýbalo co mali na úrade k žiadosti oni dolozene. Ale to už sa vypisuje len meno adresa a podpisy

autor
30. aug 2022

@jana86 ja som zase niekde niekedy citala, ze skolka vykazuje niekam, ako dlho je dieta v skolke.. Alebo proste nieco take.. Neviem ci chcem riskovat 😂

autor
30. aug 2022

@paulinkaa2 však toto, ze naco platiť ked nemusím.. A tych papierov je kopec 🤦🏻‍♀️ tak nic, ja tam pridem a dúfam, ze nebudu zas chcieť vsetky kópie co aj minule.. Dufam ze to maju vsetko uložené 😂

paulinkaa2
30. aug 2022

Ja som mala prefotenu poslednú výpoved od zamestnávateľa aj keď to tam už mali. Nech ma nenahana 2x. A potom som si prišla len pre rozhodnutie. A ďalší termín mi na podpis nedala, keďže som jej hovorila kedy mam termín.

olivierko229
30. aug 2022

Ak si uz Raz diploma davala, Tak netreba. Ja som bola na urade v 2015, a pred tyzdnom, mali diplom, mali pracovnu zmluvu, ktorou som vystupila z uradu. Inu som nemala. Potrebujes vsetky pracovne zmluvy, kde si zarabala peniaze od posledneho sa evidovania. Tam ti daju ziadost, rataj pol hodku, Kym to vypises, Tak hodinu tam stravis isto. Bol tam zoznam, co ti treba, ak zivnostnik, to som si neprecitala, Lebo som po RD Dala vypoved v tej jednej praic, v ktorej som bola od poslednej evidencie. Obciansky samozrejme, a vediet kedy aku skolu si koncila, to som tam lovila v pamati 🙂

janickacrazy
30. aug 2022

U nás teda pýtaju diplom a aj všetky ostatné dokumenty aj pri opätovnom registrovaní na ÚP. Síce som úplne nepochopila prečo, ale je to tak. 😅

veronikaszabova
31. aug 2022

@jana86 ale kontroluju to. Ked jej na to pridu, bude si musiet zaplatit vsetky odvody od kedy sa registrovala ako osoba starajuca sa o dieta do 6r.
@janickacrazy u nas tiez.

mpikusova
1. sep 2022

Treba ziadost, poucenia, cestne vyhlasenie, GDPR a teda potvrdenie zo ZP, ze si bola ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov. Doklad o najvyssom dosiahnutom vzdelani by tam mali mat, ak si ho dolozila po roku 2015.