Úrad práce - prax pre mladých

adii1
25. sep 2022

Ahojte, prednedávnom som sem písala ohľadom skupinového stretnutia v rámci úradu práce a mnohé ste s tým mali skúsenosť, tak verím, že mi budete vedieť zodpovedať aj tieto otázky. Skupinové stretnutie som absolvovala. Ponúkali tam prax v oblasti administratívy a keďže ja mám školu zameranú na úplne iné odvetvie, tak mi vyhoveli v tom, že je podľa nich zbytočné, aby som pol roka praxovala niekde, čo je mimo môj vyštudovaný odbor a tak mi povedali, nech sa do 20.10. povypytujem u zamestnávateľov či už v dedine alebo v meste, či by ma vzali na 4 hoďky na prax. Ak by som to mala od nich do 20 -teho potvrdené, nemuseli by ma potom zbytočne volať na ďalšie skupinové stretnutie a hľadať pre mňa vhodnú prax. Povedala som si, fajn. Čo však nastane v tom prípade, žeby som predsa len nenašla do 20-teho nikoho, u koho vy som mohla praxovať? No ako prvé som si povedala, že veď ťa zavolajú o mesiac znovu na stretnutie. A keď ani vtedy nič nebude? Tak to mi už asi budú musieť niečo ponúknuť z ich aktuálneho výberu a či chcem alebo nechcem, budem to musieť absolvovať, inak ma vyradia. Máte s týmto niektorá skúsenosti? A ešte otázka, tá prax je nejak kontrolovaná? Myslím tým, že keď tam má byť človek každý deň 4 hoďky po dobu 6 mesiacov, môže sa stať, že tam príde nejaká kontrola? Ešte spomínali tuším nejaký príspevok v podobe 230€ - len neviem, či je to pre uchádzača. Dostávali ste nejaké príspevky?
Veľmi pekne vám vopred ďakujem za odpovede.

luccija
25. sep 2022

Ano je kontrolovana, hladaj si sama inak Ti ponuknu to, co uznaju za vhodne.Najlepsie by bolo najst si svoje zamestnanie predides lacnej pracovnej sile

luccija
25. sep 2022

Nehovorim, ze pride zrovna kontrola, ale zamestnavatel odovzdava dochadzku a, ked niekde podpises zmluvu tak tam musis byt.Ja som volakedy pracovala na urade prace a tam si robili po skole abs.prax.Ved si daj niekde do skupin na FB inzerat co hladas vela firiem potrebuje pomocnikov s administrativou, ist na postu, nieco odniest...minule som nasla na profesii pravnicka firma hladala na 4 hod skenovanie, zakladanie...aku mas skolu?do banky casto hladaju brigadnikov

alex49
25. sep 2022

@adii1 je to kontrolované a peniaze dostávaš, neviem ako je to zo zamestnávateľom, my sme každý mesiac odovzdávali dochádzku na úrad a pani co nás mala na starosti prišla asi dvakrát na kontrolu.

veronikaszabova
25. sep 2022

@adii1 asi mas namysli absolventsku prax. Ano, je platena a ano, chodia aj kontroly.

gemerka17
25. sep 2022

@adii1 čo máš vystudovane? Nebolo by lepšie ísť už rovno na trvalý pracovný pomer?

marrynka112
25. sep 2022

@adii1 ja by som si radšej našla prácu a išla pracovať aj keď nie v mojom obore ale veď nikto nehovorí že prácu nemôžeš zmeniť. Ja som bola na úrade práce dokopy 7 mesiacov a to som len behala z pohovoru na pohovor (ponuky práce úplne mimo mňa) a na skupinové stretnutia už mi to liezlo na nervy tak som si našla prácu a nemenila by som 😄😄