Uznanie titulu z univerzity v Anglicku

pjentkovamartina
8. okt 2020

Ahojte.Je tu niekto kto ma titul z univerzity v Anglicku a dal si ho uznat tu na Slovensku?Mam par otazok.Dakujem

zuzi_h
9. okt 2020

@pjentkovamartina ahoj, ja mam magistersky titul z Anglicka uznany tu na Slovensku. Pytaj sa ked chces, ale bolo to uz davnejsie, na presne detaily sa uz velmi nepamatam.

aniele
9. okt 2020

S dcérou sme to vlani riešili. Pár vecí bolo celkom veselých. Ale nakoniec sa to podarilo.

queen_mary
9. okt 2020

Baby prosom vas, naco je dolezite, aby na slovensku uznali titul? Kvoli pripadnemu dalsiemu studiu, ci? Lebo firmam je to jedno podla mna. Len zo zvedavosti sa pytam

pjentkovamartina
autor
9. okt 2020

@zuzi_h prosim ta,mozes mi napisat o aky titul sa jedna?Ja mam MA v Marketing Communication. No a prave riesim,ze si ho dam uznat na Slovensku,lebo ma velmi laka ucit jazyky na strednej.No a podmienka je ta,ze mi musia uznat vysokoskolske vzdelanie druheho stupna a musim si spravit statnicu z jazykov.Lenze na ministerstve tvrdia,ze si mam najprv spravit statnicu a potom ziadat o uznanie titulu na vykon regulovaneho povolania.No a ja sa bojim,ze sa budem pol roka zbytocne pripravovat na statnicu, ak mi na koniec ten titul neuznaju.Mozes mi prosim ta napisat,aky bol tvoj pripad,co vsetko si im posiela,ci robili problemy atd.Budem velmi vdacna.Dakujem.Kludne aj do sukromnej

pjentkovamartina
autor
9. okt 2020

@aniele Budem velmi rada,ked mi napisete o aky titul sa jednalo a cim ste si museli prejst.Vsade citam,ake je to nejasne a tazke sa k tomu dopracovat.

pjentkovamartina
autor
9. okt 2020

@queen_mary ano mas pravdu,je zbytocne si ho davat uznavat len tak,ale ak chces na Slovensku ucit alebo vykonavat ine 'regulovane'povolanie musis si ho dat uznat.

aniele
9. okt 2020

@pjentkovamartina
Študovala architektúru. V podstate problémom bolo to, že chceli mať notársky overené všetky kópie dokladov o ukončení štúdia (našťastie nebolo treba apostilu). Tam patrí nielen diplom, teda všetky tie pekné farebné papiere s pečiatkami, ale aj to, čo oni posielajú študentom online. Teda si to vytlačia, x strán. A to notárka nechcela overiť. Keď som volala na ministerstvo, povedali, že študenti to nosia, takže treba hľadať ochotného notára. Nuž som ho našla. Potom sme dali preložiť všetko, čo bolo treba. Vyplnila a vytlačila som žiadosti, ktoré boli na nete (žiadali sme oba stupne, Bc aj Ma) Manžel to osobne odniesol do BA, keď tam šiel služobne, aby sme mali istotu, že je tam všetko. Hoci tam bol môj mail ako žiadateľky (dcéra je v UK), nič nechodilo. Nakoniec tam po čase volala a dozvedela sa, že to poslali do mojej elektronickej schránky na slovensko.sk. Ona ani nevedela, že také niečo existuje, ja to mám aktivované len preto, že som si otvárala živnosť. To je v skratke všetko. Inak, chvíľu trvalo, kým sme zistili, u koho to žiadať. Pôvodne to mohla aj paralelná univerzita u nás, ale pred časom to zmenili.

pjentkovamartina
autor
9. okt 2020

@aniele dakujem za odpoved.Teraz som zostala trochu v soku,lebo som bola v tom,ze poslem diplomy plus transcript,na ktorom su vypisane predmety z ktorych boli skusky spolu so znamkami.Neviem,co ine mate vy na mysli.Budem rada,ked mi to ozrejmite.dakujem

zuzi_h
9. okt 2020

@pjentkovamartina ja som si dava uznat titul z MA in English Language Teaching. Bolo to ale este v r.2012, neviem ci sa od vtedy nieco zmenilo. Ja si uz ani nepamatam, co vsetko som im dokladovala, praveze to nebolo az tak komplikovane. Vsetko muselo byt uradne prelozene a overene, to ano, ale uz si nespomeniem co vsetko. No a titul mi uznali v pohode MA. Takze tento titul pouzivam ked treba. Ja by som sa osobne nebala, ze mi neuznaju titul ak ide o akreditovanu univerzitu.

pjentkovamartina
autor
9. okt 2020

@zuzi_h vies u teba to asi bolo ista,pretoze anglictina je rovnaka v kazdej krajine aj literatura a realie.Ja sa bojim toho,ze zacnu porovnat moj studijny odbor s rovnakym na slovensku.A ked som si pozerala predmety market.komunikacie na univerzite Komenskeho,boli dost rozdielne.Neviem no.Ak by sa ti este podarilo porozmyslat,ci si im posielala okrem transcriptov a diplomu aj nieco ine,daj mi vediet.Diky

aniele
9. okt 2020

@pjentkovamartina To sú asi tie dodatky, ktoré som mala na mysli. Zo všetkého posielate overené kópie (nevracajú, čo im pošlete!). A overte kópiu, keď aj originál je len papier, vytlačený z mailu 🙂. Ale dá sa to. A nezabudnúť na preklad, ak požadujú.

zuzi_h
9. okt 2020

@pjentkovamartina Tak praveze sme mali podla mna o dost ine predmety ako na SK maju studenti, ale neviem, ci to porovnavali s inymi univerzitami. Skor naozaj podla mna ide o akreditaciu univerzity v UK. To uznavanie predmetov som skor zazila, ked som este studovala na SK univerzite a bola som na erazme v Irsku, tak vtedy sa univerzita pozerala na predmety, co som tam mala.

denka259
9. okt 2020

Ahoj, pripnem sa. Tiež mám titul z Anglicka ale ešte som uznávanie neriešila.

pjentkovamartina
autor
9. okt 2020

@zuzi_h dolezita otazka.Su dva sposoby uznavania titulu1.Žiadosť o uznanie dokladu o vzdelaní na výkon regulovaného povolania v SR. 2. Žiadosť o uznanie dokladu o vzdelaní a odbornej kvalifikácie na výkon regulovaného povolania v SR. Nepamatas si,ktoru ziadost si posielala?Jedna stoji 50, druha 100eur.

zuzi_h
9. okt 2020

@pjentkovamartina fu to netusim, mozem skusit popozerat papiere, ci nieco nenajdem...

zuzanka.zuzu
9. okt 2020

po mne oficiálny preklad nechceli (AJ) ale aj tak som všetko prefotila a perom vlastnou rečou preložila priamo do kópie, celý "preklad" som dala do jedného euroobalu (ledva ledva to tam vošlo) a priložila k podaniu - či ho hodili do koša alebo im to pomohlo ozaj netuším... ale boli veľmi milí 🙂 poskytovali aj konzultácie cez telefón keď som sa niečo pýtala

pjentkovamartina
autor
9. okt 2020

@zuzanka.zuzu ano citala som,ze staci byt prelozene nami.Mozem sa opytat,aky titul a v com ti uznali a ci si sa stretla s nejakymi prekazkami?diky