V ktorej farbe Covid automatu bude povolené ubytovanie skupiny ľudí na súkromnej chate?

nikiki29
26. feb 2021

Prosím vás znalejších, v ktorej farbe covid automatu bude povolené ubytovanie skupiny ľudí na súkromnej chate? Kľudne aj s testom 🤔 som z toho fakt jeleň.
Chata nemá reštauráciu, “reštaurácia” bude niečo ala guláš na záhrade.
Ktorú farbu mám teda pozerať?

maciatkolulu
26. feb 2021

@nikiki29 toto myslíš vážne, že sa pýtaš co bude v máji, to radím do kategórie"pokus o hlúpy vtip"

hanka1505
26. feb 2021

@nikiki29 hmmm u nás zo dňa na deň zavreli školu, takže čo bude v maji😂😂😂je vtipné sa pýtať sa bez urážky. Určite to ries najskôr týždeň predtým, ale podľa situácie o mesiac a pol. Vsak tu nik nevie co bude zajtra 😪

nikiki29
autor
26. feb 2021

@maciatkolulu ja sa nepýtam čo bude v máji, ale v ktorej farbe je toto povolené.

nikiki29
autor
26. feb 2021

@hanka1505 budem to riešiť primerane v čase. No stále neviem v akej farbe bude toto povolené. V tej tmavo oranžovej?

jankapepe
26. feb 2021

@nikiki29 stále platí zákaz vychádzania a stretávania sa. Takže nikde. A v máji? Daj si vyvestit....

ivkazba
26. feb 2021

@nikiki29 v žiadnej farbe to nie je povolené

maciatkolulu
26. feb 2021

@nikiki29 ja neviem v zelenej? 😂

nikiki29
autor
26. feb 2021

@jankapepe automat je zverejnený a nemenný pokial viem. Na to nepotrebujem vešticu ani sprosté komentáre. Pýtam sa na farbu...

nikiki29
autor
26. feb 2021

@ivkazba a podľa ktorej tabuľky? Nepatrí to pod ubytovanie ani pod oslavy ani pod hromadne podujatia? 🤔 niekde to totiž patriť musí a je tam aj zelená kde je povolené všetko. Či?

ivkazba
26. feb 2021

@nikiki29 no povolené to nie je v žiadnej farbe, ktorá aktuálne je na Slovensku, pričom tie aktuálne farby budú ešte dosť dlho. Ak nepotrebuješ vešticu ani sprosté komentáre (hoci ty komunikuješ tiež dosť sprosto) a automat je zverejnený a nemenný, tak potom k čomu táto otázka...

nikiki29
autor
26. feb 2021

@ivkazba ja sa nepýtam na aktuálnu situáciu, ani na rady do kedy to bude trvať. Zaujíma ma do ktorej kategórie je to zaradené, keďže je ich tam myslím 7. Keď teda nepotrebujem túto otázku, nie je jednoduchšie mi poradiť kam to patrí keď neviem?
Keďže chata nemá stravovacie zariadenie a má osobitné izby. Červená? Ktorý odtieň? Oranžová? Tá tmavšia? Alebo až svetlejšia? Podľa mňa sa tam na chaty nemyslelo veľmi...

nikiki29
autor
26. feb 2021

@ivkazba a komunikujem tak, ako vy so mnou, kto pekne, tomu pekne, kto je hnusný iné si nezaslúži. Ani jeden z komentárov zatiaľ neodpovedal na otázku...

maminkasisa
26. feb 2021

@nikiki29 v ziadnej farbe to nie je povolene

hettinka
26. feb 2021

@nikiki29 automat vôbec nie je nemenný, už v ňom menili veci. A chatu zajednaj ak tak na leto 2022, v máji podľa mna budeme sedieť doma.

hettinka
26. feb 2021

@nikiki29 inak, na takéto súkromne chaty ľudia chodia aj teraz “na tajnasa”. Boli sme sa prejsť v okoli teraz cez jarne prázdniny a pri súkromných chatách zaparkované samé auta s cudzími ŠPZ a dokonca aj z “čiernych” okresov. A nie je to ich chata, vieme, komu chatky v okoli patria.
Ľudia majú cely covid automat viete kde. Kontrola nie je, takze ľudia na to kaslu.

alexk12
26. feb 2021

@nikiki29 podľa mňa to je jedno keď ide o súkromnú chatu

nikiki29
autor
26. feb 2021

@hettinka chodia, viem že chodia 😕 ale je to dosť nezodpovedné a ja nechcem ísť touto cestou. Nepotrebujem aby nás niekto nahlásil, či by robil mojej rodine problémy... Ak to bude mimo zákon nepôjdeme nikde.
Inak vôbec som nepostrehla, že sa automat mení, bola som v tom, že od jeho spustenia sa už meniť nebude...

hettinka
26. feb 2021

@nikiki29 menilo sa napríklad ohľadom otvorenia škôl v čiernej fáze.

erienka
26. feb 2021

@nikiki29 no, pozrela som si ten automat, konkretne zelenu fazu a tiez som to vobec nepochopila. V kolonke ubytovacie zariadenia sa pise "podla prislusnych odporucani vyssie". Nerozumiem tomu.
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2015792_vla...

lenka2710
26. feb 2021

@nikiki29 kukala som aj ja, ale nebude to tiež aj podľa počtu osôb?? Neviem, keďže človek nevie co bude z večera do rána 🤷‍♀️

nikiki29
autor
26. feb 2021

@hettinka takže na nejaké farby sa aj tak spoliehať nemôžem 😕
@erienka zelená by mala byť takmer normálny život, už len nejaké rúška a pod. No nechápem to celkom ani ja, trochu nedomyslené...
@lenka2710 aj toto mi napadlo, či sa nemám pozrieť do kolónky oslavy/párty ... ale neviem či nejaká grilovačka je druh párty 😓 a z večera do rána keď sa niečo zmení, tak príchod rodiny zo zahraničia skôr zruším ako naplánujem...

evaachesa
26. feb 2021

No tak toto by som ale že vôbec ešte neriešila...my máme zaplatený wellness s platnosťou do konca októbra a akosi pochybujem že z toho niečo bude 🤔máj by som riešila najskôr v polke apríla, no je to na zváženie keďže chaty sa zajednavajú dopredu. Ak si ju vieš zajednať so 100% stornom, tak zajednaj a potom uvidíš podľa aktuálnej situácie. Veď tu sa všetko mení zo dňa na deň.

nikiki29
autor
26. feb 2021

@evaachesa určite sa nebudem k ničomu viazať, vezmem len 100% storno alebo bez zálohy. No mali by sme to mať po známosti.
Problém je s dovolenkou, musia si ju nahlásiť ešte tento mesiac aby ju mali v máji. Len som nechcela, aby potom sedeli zbytočne doma a plytvali dňami dovolenky keď zistím že na chatu môžme ísť v zelenom automate, keďže zelený je pre mňa skôr nereálny...

evaachesa
26. feb 2021

@nikiki29 no tak to je hop alebo trop...to s tym nahlasovanim dovolenky v dnešnej dobe je fakt dosť na nič 🤦😒

hettinka
26. feb 2021

@nikiki29 ak majú prísť zo zahraničia, zatiaľ platí 2 týždne karanténa. Takze na tej chate by mohli sedieť akurát tak sami 2 týždne a/alebo zaplatiť si testy.

nikiki29
autor
26. feb 2021

@hettinka teraz áno, v čiernej farbe, ale pre nich nemá zmysel prísť. Ak sa to neposunie aspoň do svetločervenej alebo oranžovej, určite neprídu