Vie notár zistiť trvalý pobyt dediča?

1. aug 2022

Dobrý deň nasli sme orne pôdy po dedkovi chceme to dať prededit ,už žijeme len 4vnuci.no nevieme nájsť 1dedica .máme jeho dátum narodenia ,na poslednej adrese už nebyva. .v prípade podania žiadosti o znovuobjavene dedičstvo vie notárka tohto dediča vyhľadať a poslať mu predvolanie?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
1. aug 2022

no ani nie... u susedov majú taký prípad... po smrti otca všetko dedil ich jediný syn. Doteraz ho nikto nevie nájsť - 5 rokov.

vroni
1. aug 2022

Vrámci sk bez problémov. Mimo nie. Inak som kdesi citala, ze až tretina pôdy v Európe je takto nevysporiadana...

nerya
1. aug 2022

Tak pokiaľ ma novu adresu uvedenú v dokladoch a na úrade o tom vedia tak mu pošlú pozvánku na dedičské konanie. Už ci sa oň ozve je druhá vec

draik
1. aug 2022

Ak sa nepodarí zistiť jeho pobyt, bude mu ustanovený opatrovník a bude upovedomený o dedičskom práve verejnou vyhláškou. Nebude sa teda čakať, až kým sa ho podarí skutočne kontaktovať.

autor
1. aug 2022

@draik na starej adrese už nebýva byť predal ,,pár rokov žil v Čechách pracoval na zivnost našla som podľa firmy adresu no na českom katastri je uvedený ako majiteľ bytu no vedľa je poznámka že zrušený pobyt v ČR tak netušíme kde je