Vplyv OČR na výšku dovolenkového priemeru

magdy80
29. mar 2020

Ahojte.
Keď raz skončí táto situácia a po OČR pôjdem do práce, chcem čerpať dovolenku. Ovplyvní mi čerpanie OČR v nasledujúcom kvartáli výšku dovolenkového priemeru?Ženy čo sa vyznáte, prosím poraďte. Vopred ďakujem!

korunka1
29. mar 2020

@magdy80 ano

tika2012
15. apr 2020

@korunka1 ako sa to bude rátať,neviete niekto bližšie..?

korunka1
15. apr 2020

@tika2012 no ak napr. budes cerpat dovolenku v maji, tak sa ti bude pocitat z dovol.priemeru za 1-3/2020. Kedže v marci si mala ocr,mas nizsiu vyplatu od zamestnavatela a tym padom aj nizsi priemer

magdy80
autor
15. apr 2020

@korunka1 oki, ďakujem Ti

tika2012
15. apr 2020

@korunka1 ďakujem

martina_kunikova
15. apr 2020

@korunka1 s tym uplne nesuhlasim, dni ocr sa nepocitaju do odpracovanych dni, tz. Mas sice nizsiu vyplatu, ale aj menej odpracovanych dni, cize priemer by mal zostat cca taky isty, pri fixnej mzde,... Ocr nemas zahrnute vo vyplate, to hradi stat,... Neviem uz potom, ak by bol niekto na ocr napr. April, maj, jun, a v juli cerpa dovolenku,...ale domnievam sa, ze bude platit posledny dovolenkovy priemer predtym...

tika2012
16. apr 2020

@martina_kunikova ak by to bolo takto,to by bolo super

magdy80
autor
16. apr 2020

@martina_kunikova Ďakujem Maťka, presne týmto som si nebola istá

keisa66
13. aug 2020

momentalne aktualna tema premna...karantena aj OCR skoncila...ja som dostala v praci vypoved.do konca augusta si musim vycerpat zvysok dovolenky.dnes mi prisla vyplatna paska a bola slm.nemilo prekvapena.moj dovolenkovy priemer na hodinu klesol z 5,49€,na 4,00€ na 14 dnoch dovolenly mi to urobilo rozdiel skoro 140€ ak dobre ratam.takze koli 3 mesacnej ORC (nutenej) mi bola takto zufalo preplatena dovolenka...nejake sa mi to zda nedomyslene...stalo sa vam toto niekomu?

veronikaszabova
13. aug 2020

@keisa66 nutenej?

maciatkolulu
13. aug 2020

@magdy80 zamestnávateľ musí byť šťastný.... Ocr, dovolenka.....

maciatkolulu
13. aug 2020

@keisa66 prečo nútenej?

keisa66
13. aug 2020

@maciatkolulu nechaoem tomuto komentu

keisa66
13. aug 2020

no nutenej koli karantene...nie preto ze by som.mala.chore dieta

keisa66
13. aug 2020

Po takej dlhej OCR sa rapidne znizil dovolenkovy priemer na hodinu

maciatkolulu
14. aug 2020

@keisa66 škôlky a školy sa otvárali už dávnejšie, nikto nikoho nenutil byť na ocr, tobôž skoro cele leto keď sa zvesela beha po dovolenkách, preto ma zarazilo slovo *nutena*. Nepoznám krajinu, kde by mali pandemicku ocr a tobôž teraz cez leto. Bolo absolútne jasne, ze tato ocr bude mať aj negatíva....

magdy80
autor
14. aug 2020

@maciatkolulu áno, je šťastný- že ma vôbec má 🙂 že pracujem pre neho, a nie pre konkurenciu. Ale ten pocit ty nepoznáš a nepochopíš, keďže tu dávaš akurát zakomplexované poznámky miesto vecných odpovedí. Krásny deň všetkým 🙂

maciatkolulu
14. aug 2020

@magdy80 myslím, že som až veľmi vecne prispela... A to pol roka si nechýbala, keď je taky šťastný, že ťa má, hm, zaujímavé.

keisa66
27. aug 2020

@maciatkolulu v prvom rade moze deti do skoly ist nemohli..ich triedy aa neotvarali.a od zamestnavate sme.mali.vsetci.zamestnanci nariadene ist bud.na OCR alebo na PN (dovod.si kazdy priemerne inteligentny.clovek domysli) alebo tretia moznost vhpoved a urad prace....takze som asi.az.tak dobrovolne na tej OCR nebola

keisa66
27. aug 2020

@magdy80 trosku som o tej OCR a jej vplyve na.hodinovy priemer zistovala.ak.vas do.zaujima.kludne sa ozvyte,napisem co viem

maciatkolulu
28. aug 2020

@keisa66 na PN? Práceneschopnosť? A akú diagnózu, však jasne, keď je človek chorý, ale fakt som nepočula nejakú diagnózu, že zamestnávateľ má poslal na PN, Dr to ako vyhodil, číslo diagnózy? O nútenej PN som teda fakt nepočula na zdravého človeka.... A jasne, pokiaľ máš dieta so zdravotným problémom, tak je to jasné, že si ho nemohla vystavovať riziku.

keisa66
30. aug 2020

@maciatkolulu proste nam nechceli platit pocas karanteny a chceli aby nam platil stat..takze nam povedali mate dve moznosti.kto si "viete vybavit" PN tak chodte na PN kto nie tak na OCR.inak urad prace....

maciatkolulu
30. aug 2020

@keisa66 hmmm, legálne? A ocr neplatí prvých 10 dní zamestnávateľ, či ako? A firma nefucala pol roka, vegetovala, či ako? Ja sa len pýtam, lebo verím, že je to možné, len nechápem ako môže pol roka fungovať bez zisku a zemstnancov.

keisa66
1. sep 2020

@maciatkolulu firma je hotel,pol roka bolo uplne zatvorene.OCR ti plati od prveho dna stat (iba pri PN plati prve dni zamestnavatel) takze si takto och naklady na zamestnancov uplne monimalizovali.ver mi,keby som nemusela by som tolko.na OCR nebola,ale potom uz jedina moznost premna bol urad prace..preto ma nahnevalo ked to malo este extremny vplyv na moju prvu vyplatu po karantene...hodinovy priemer o 1,5e menej ako predyym

keisa66
3. nov 2020

@magdy80 aho,chcela som sa spýtat ci uz si riesila tu dovolenku a dovolenkový priemer?ako to dopadlo?znizil sa?ja som to doteraz nedoriesila