Používame cookies. Viac informácií tu. OK
nelca84
7. aug 2019

@evuska135 a ta manzelka je leziaca?

nelca84
7. aug 2019

@evuska135 v zasade asi lekar musi posudit opodstatnenost ocr pri dospelej osobe....skus to viac objasnit...ja som teda s nikym dospelym ocr necerpala a zo svojho okolia viem len o jedinom pripade, kedy kolegyna bola na ocr s mamou, ktora bola po operacii a nemojla chodit...

pininka1
7. aug 2019

Áno,nám sa to stalo a ocr mu dala nakoniec naša detská na iné naše dieťa. Ja som mala ťažký výron, doktor mi zakázal týždeň absolútne nezaťažovať, doma dve deti a tretie na ceste. A tá krava sa s mužom hádala že ju vôbec nezaujíma že kto sa bude starať o naše deti a nosiť ich do školy a škôlky, že si máme zaobstarať opatrovateľku.

zafir01
7. aug 2019

@nelca84 ja som cerpala ocr na manzela, ked ho seklo v krizoch, bol leziaci ani pohnut ani soferovat k lekarovy. mala som ocr 5 dni . nebols tym ziaden problem vtedy - manzelia si vzajomne mozu cerpat ocr, muz bol dokonca toho casu na zivnosti , takze ani pn mu nebola vypisana . napr keby je to tak ako pininka pise, tak myosim ze to je jasny priklad toho, kde ocr je potrebna .
@pininka1 boze normalne ma vytaca tato lahostajnost niektorych.. by som ine poriadky robila. naco si budem opatrovatelku zajednavat, ak je druhy rodic k dspozicii , ako pisem , my sme boli vtedy bez deti, ja som pracovala, manzel bol na zivnost, a ocr som nanho dostala, dostala by som aj celych 10 dni, no chcela som len 5 .. tych nevyhnutnych, kedy nevedel ani krok urobit , a bolo treba ho vozit po lekaroch

deedol
7. aug 2019

som na RD, nedavno som bola u lekarky a muz bol zatial s malym a cerpal asi 2hod ocr (nebudem predsa tahat rocne dieta do cakarne k vseobecnej lekarke). problem s tym nemal nikto.

nelca84
7. aug 2019

@zafir01 ano, samorezrejme, ze mozu, ved ja to nespochybnujem, ale myslim, ze zalezi od diagnozy a autorka neupresnila o co ide... tak neviem ci mam byt ma strane lekara alebo jej 😉

nelca84
7. aug 2019

@deedol asi preto, ze to nebola ocr

janage
7. aug 2019

@evuska135 skus napisat na ustredie socialnej poistovne mailom alebo cez kontaktny formular. Popis strucne stav a ako mas postupovat. Mne sa rak podarilo vydiskutovat ci mam pravo na ocr pocas kupelov dietata. Na pobocke napisali ze nemam a dr. povedala, ze nema problem ak odobri socialna poistovna.

janage
7. aug 2019

@evuska135 zavisi od konkretneho pripadu a priamo ti najlepsie tam povedia, kde vyplacaju. Ake su podmienky. Ale teda na ustredie pisat.

0silvia0
7. aug 2019

@deedol 2 hodiny očr sa nedajú čerpať, si si pomýlila priepustku asi s očr😉

majusss
7. aug 2019

ja som to riesila pred 2 tyzdnami, neskutocne bolesti chrbtice, trpnutie ruky, bolesti hlavy...moja vseobecna mi nastavila liecbu, povedala ze kludovy rezim, co pri 3 detoch (2,4,8) sa neda...ked som chcela ocr na mna pre manzela, aby sa on staral o deti, kedze ja som na rodicovkej, tak povedalam ze OCR dospelym dava len leziacim pacientom a tazkym pacientom..tak aspon bola ochotna mi dat kopiu spravy pre detsku lekarku, a ta mi po dohode vypisala OCR na ine dieta, nie na to s ktorym som na rodicovskej, pretoze nie som leziaca...na hlavu totoo 😢

deedol
7. aug 2019

@0silvia0
@nelca84
asi mate pravdu, teda ak OČR znamena, ze musi nutne byt vyplacane osetrovne. ja som vychadzala len zo ZP (§ 141)

Dôležité osobné prekážky v práci
(1) Zamestnávateľ ospravedlní neprítomnosť zamestnanca v práci za čas jeho dočasnej pracovnej neschopnosti pre chorobu alebo úraz, počas materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky (§ 166), karantény, ošetrovania chorého člena rodiny a počas starostlivosti o dieťa mladšie ako desať rokov, ktoré nemôže byť z vážnych dôvodov v starostlivosti detského výchovného zariadenia alebo školy, v ktorých starostlivosti dieťa inak je, *alebo ak osoba, ktorá sa inak stará o dieťa, ochorela alebo sa jej nariadila karanténa (karanténne opatrenie), prípadne sa podrobila vyšetreniu alebo ošetreniu v zdravotníckom zariadení, ktoré nebolo možné zabezpečiť mimo pracovného času zamestnanca.* Za tento čas nepatrí zamestnancovi náhrada mzdy, ak osobitný predpis neustanovuje inak.

evuska135
autor
7. aug 2019

Dakujem vsetkym komentujucim, nakoniec sa to vyriesilo, lekar zistoval ci moze vystavit ocr na soc.poistovni, kedze ako zastupujuci lekar si myslel, ze take pravomoci nema

stankadu
7. aug 2019

môj muž bol po operácii pruhu laparoskopicky, takže nemal velké rany a ja som mala na neho očr 4 dni bez problémov. Ale zastupujúci doktori nechcú dávať očr. Moja 11r. dcéra bola chorá (zápal priedušiek) a zastupujúca doktorka mi nechcela dať očr, že nemôže lebo nemá teplotu. 😒 Potom som to doriešila s našou doktorkou.

evuska135
autor
7. aug 2019

@stankadu akoze to je otras, clovek ked nieco potrebuje tak moze si piskat, oni su na koni a je to len na nich ci daju alebo nie

simca06022011
12. sep 2019

@deedol toto sa nerieši Ocr ale priepustkou

Tu začni písať odpoveď...

Odošli