Vybavenie rodného listu, keď som porodila v zahraničí

akbal
15. máj 2017

ahojte, chcela by som sa opytat ... ak som porodila v zahranici na vybavenie rodneho listu na slovensku a obcianstva musi byt pritomny aj otec dietata ak je uz (bohuzial))zapisany v rodnom liste tu? dakujem

lucka08099
15. máj 2017

Da sa to aj bez neho. Znama bola tiez v takej istej situacii a vybavila vsetko sama

katie555
15. máj 2017

moj tiez nebol , ale ak je slovak a je zapisany v rodnom liste originalnej krajiny budes potrebovat jeho rodny list ...

akbal
autor
15. máj 2017

hej je to slovak ... tak rodny list hadam nebude problem...super to mi odlahlo...dakujem super

lucka08099
15. máj 2017

No byvaly partner tej znamej bol cudzinec a ked vybavovala RL, tak bol v zahranici a neboli spolu ani v kontakte, takze ani jeho RL nemala a vybavila vsetko aj tak. Tak si myslim, ze ak by nebol ochotny ho poskytnut, vybavis to aj bez toho.

annalena
15. máj 2017

@akbal vybavovala som to uz 3x, ani raz nebol otec pritomny a ani to nevyzadovali... a ani nic od neho nepotrebovali....

katie555
15. máj 2017

@lucka08099 mne zo specialnej matriky povedali ze ak je cuzdinec nepotrebuje rodny list ale ak je slovak tak ano ...neviem nakolko na tom ale baziruju, ja som nedavala kedze otec je anglican ...

lucka08099
15. máj 2017

@katie555 asi to tak maju rozdelene, ze pri slovakovi to treba a pri cudzincovi nie. Asi je aj jednoduchsie sa dostat k RL otca ked je slovak.

annalena
15. máj 2017

@katie555 aha, tak to som nevedela, mozne to je.......moj je rakusan, tak asi preto po mne nic nechceli :D akurat cestne vyhlasenie som musela podpisovat, ze meno dievcat chceme bez koncovky -ova , kedze maju priezviska po nom.

katie555
15. máj 2017

@annalena ako fakt neviem povedat ako na tom su teraz, co ziadaju , toto bolo 4.5 roka dozadu . najskro povedali ze rodny list, moj ho horkotazko zohnal od otca ktory a medzitym asi 3 krat stahoval , a potom povedali ze ked je cudzinec nie je treba ...
a ano tiez sme davali vyhlasenie ze nechceme koncovku aj ked na uk rodnom liste ju nema ...

yanni
15. máj 2017

@katie555
@annalena ja som vybavovala na jesen 2015 (cize este vcelku cerstve). Vybavovala som priamo cez matriku v mojom rodnom meste na SK. Muz je Nemec ale bol v tom case pracovne velmi daleko, tak som to vybavovala bez neho. Nic po mne nechceli, ale my sme zosobaseni, brali sme sa v DE ale mame vybaveny aj SK sobasny list, podobne ako SK RL deti cez osobitnu matriku v BA. Cize si vsetko, co sa muza tyka, vycitali zo sobasneho listu.
To prehlasenie koli -ova je normalne, pri dievcatach sa to musi podpisovat, aj ked na zahranicnom rodnom liste je bez -ova, kedze sa ide podla SK zakonov a tam ta prechylovka jednoducho je. Tiez som pri dcere musela podpisat aj ked v DE RL ma bez prechylovky aj v nemeckom pase je bez. Ono je to na hlavu ale tak na SK robia vsetko komplikovane.
@akbal

akbal
autor
16. máj 2017

Diky baby.volala som s konzulkou a povedala ze by to nemal byt problem...ze mozno budu chciet iba overeny doklad...no zajtra este zavolam predsa na matriku na slovensku a popytam sa co ako😊dam vediet

akbal
autor
16. máj 2017

Super ako to tu ficii som milo prekvapena😉