Vybavovanie dokladov po narodení dieťaťa, keď nie sme zosobášení

arabela2021
22. sep 2021

Ahojte kočky,
viete mi poradiť? Zachvíľu mám termín pôrodu. Nie sme s partnerom zosobášení. Chcela by som vedieť kde vybavím rodný list a kde vybavím pas alebo občiansky preukaz pre moje dieťa. Dá sa to vybaviť tak, aby sme nemuseli ďaleko cestovať s malou? Musí sa to vybavovať osobne? Bývame v meste Trier. A ešte by sme chceli aby mala priezvisko po partnerovi bez koncovky -ová. Ďakujem za odpovede

barus26
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina1001
23. sep 2021

@arabela2021 mi sme tiež neboli zosobášení na matrike sme vybavili papiere o otcovstva a potom všetko mohol vybaviť partner za nás pokedy sme boli v nemocnici o skrátenom priezvisku neviem ale myslím si že na matrike sa to tiež za nejaký poplatok vybavuje

janulienka1103
23. sep 2021

@arabela2021 ahoj. Pred pôrodom treba ísť na matriku, aby partner podpísal otcovstvo. Keď nás pustili z nemocnice tak sme šli na matriku vybaviť rodný list, tam treba aj nahlásiť, že koncovku nebude mať, my sme platili 5€. Na matriku treba vaše rodné listy, vaše OP. A na pas to už pôjdeš na políciu, potrebuješ rodný list dieťaťa, svoj OP, kolok a je to.

arabela2021
autor
23. sep 2021

@janulienka1103 a kam na políciu? Bude mať slovenské občianstvo. To asi na polícii v Nemecku nevybavíme.

janulienka1103
23. sep 2021

@arabela2021 až žijete v Nemecku tak to treba riešiť cez ambasádu. Zavolajte si a všetko vám povedia.

arabela2021
autor
23. sep 2021

@janulienka1103 ďakujem