Vyplatenie PN

25. aug 2021

Ahojte, prosím o radu. Od 6.7. som na PN, zamestnávateľ mi vyplatil nemocenské za prvých 10 dní, zo sociálnej poistovne mi prišlo 17.8. rozhodnutie, že mám nárok na vyplácanie nemocenskej dávky, avšak do dnešného dňa mi peniaze vyplatené neboli. Je to v poriadku, alebo by už mali byť vyplatené? Na PN budem dlhodobo, ešte asi 2 a pol mesiaca.
Ďakujem pekne za rady.

nafka0483
25. aug 2021

Ak si uviedla spravne cislo uctu, tak peniaze pridu, len cakaj.

gubcikova
25. aug 2021

Záleží či je vyplácané na účet alebo na poukážku.Maju dva vyplatné termíny 15 dňa a potom 18-27 deň

althinka
25. aug 2021

Dorucila si na prelome mesiaca júl/august prechodku zamestnávateľovi prípadne priamo do soc.poisťovne? Tzv papier na peniaze, ktorý vydáva lekár, ktorý vystavil pn, tym potvrdzuje že pn trvá a na jej zaklade vyplatia dávku

nika82
25. aug 2021

volat , su dva vyplatne terminy, prechodku ste poslala do prace

autor
25. aug 2021

@althinka nie na prelome mesiaca, nakoľko lekár mal dovolenku, tak až 9.8., ale ešte 20. júla som sa informovala, či to bude v poriadku, keďže o jeho dovolenke som vedela a uistili ma, že ak ju toho 9. prinesiem, tak nie je problém. No asi to problém bol...

autor
25. aug 2021

Len ma zmiatlo, že ak mi už prišlo rozhodnutie zo sociálnej poisťovne, kde je uvedené, že od 16.júla mi dávka bude vyplatená, tak by podľa mňa mali mať všetky potrebné doklady...

althinka
25. aug 2021

Tak ti príde pn v druhom výplatnom termíne, nestihli ju spracovať. Rozhodnutie príde automaticky. Zavolaj si a over, ze majú zaevidovanú prechodku🙂

nafka0483
25. aug 2021

Ak si odovzdala prechodku neskor, tak nie je to problem, len ju proste nespracovali s ostatnymi a nestihli to do uzavierky, cize to urobia v dalsom termine.

To, ze ti davka bude "vyplatena" od 16.7. znamena ze odvtedy mas narok, ale nie ze odvtedy bude realne na ucte. Doplatia ti vsetko aj spatne hned ako budu mat vsetko spracovane v najblizsom vyplatnom termine. Takze nestresuj. Su nejake terminy a ked nestihnes zdokladovat vsetko tak nemozes cakat ze to oni stihnu zaevidovat.

lilinka88
25. aug 2021

Keďže si lístok na peniaze odovzdala neskôr,do prvej platby sa to už nestihlo spracovať, tento týždeň je druhý výplatny termín, teraz by ti mali prísť peniaze

autor
25. aug 2021

Dievčatá, ďakujem Vám veľmi pekne za rady aj odpovede, pred pár minútami cinkol mobil, peniaze sú na účte. Ale vďaka Vám som o niečo múdrejšia. Hlavne odovzdať prechodný doklad o pn včas...
Ešte raz vďaka 🙂