Vyplnenie dokladu Antrag auf Kinderbetreuungsgeld

marta1315
27. júl 2017

Viete mi poradiť s vyplnením? Ďakujem

mtdk
28. júl 2017

Ahoj 🙂 na internete sa da najst doslovny preklad žiadosti , k žiadosti potrebujete kopu dokladov napr. Úradne preklady Rodného a sobášneho listu, Meldezettel a pod.

mitinka
28. júl 2017

@mtdk a čo ešte k tomu treba? Manžel tam odchádza 10.8 po prvý krát a tu všetko ukončujeme a nevieme,čo tam bude treba,iba zisťujeme kade tade 🙂 Viete nám pomôcť? Rodné listy detí a sobášny už máme a čo ešte bude potrebné? Ďakujem za radu 🙂

vroni
28. júl 2017

@mitinka, Anmeldeschtätigung (podava sa podla miesta pobytu na magistrate alebo BH), podana ziadost o rodinne pridavky (Familienbeihilfe, podava sa na prislusnom danovom urade), potvrdenia zo slovenskej strany, kolko a do akeho terminu vyplatili, aktivne zdravotne poistenie a rodny list dietata. Na tie jednoslovne uvedene potvrdenia a ziadosti.budes potrebovat dalsie doklady.....

marta1315
autor
28. júl 2017

No tak som tam uz dnes bola a treba :
Žiadosť ( Antrag auf kinder......)
Anmeldebescheinigung matka+dieťa
Mutter kind pas
Familienbeihilfe (schválené)

vroni
28. júl 2017

@marta1315, ano, Anmeldebescheinigung, nie Bestätigung. No jo, mobil s automatickou nemcinou (podla mobilnej logiky)
Mutter Kind Pass sa moze pripadne dokladat aj neskor, je to vlastne potvrdenie, ze matka mala v tehotenstve 5 prehliadok u gynekologa a dieta bolo na 5 prehliadkach u pediatra

marta1315
autor
29. júl 2017

@vroni nie dobre čítaš anmeldebescheinigung odomňa chceli (mňa a dieťaťa) a Mutter Kind Pass a viem, že tam musia byť zaznačené kontroly .... píšem este raz že som tam bola včera a toto pýtali

vroni
29. júl 2017

@marta1315, ano, viem, ty to mas spravne. Ja som to v mojom prispevku zle napisala (teda moj mobil “opravil“) 😉

mtdk
2. aug 2017

@marta1315 ja som si zohnala kopiu tehotenskej knižky, myslím že dieta musi mat potvrdenie od detskeho lekara, že ho navštevuje a minimálne 3 preventívne prehliadky, taktiež záznam o očkovaní, rozhodnutie o rodinných prídavkach v Rakúsku -to tu už bolo spomenuté, potvrdenie o trvalom pobyte tzv. Meldezettel - ja som to vybavovala u nás na Matrike pre všetkých ( otec, mama, dieta), potvrdenie o zamestnaní matky, najlepšie je íst na UPSVaR na SR aby Vám poradili pri vyplnani žiadostí a ohladne dokladov a taktiež si treba zvoliť správnu výšku dávok a potom si nezabudnite požiadať o vrátenie daní 🙂

vroni
2. aug 2017

@mtdk, nie celkom. Potrebujes 5 potvrdenych prehliadok v tehotenstve (kopia tehu knizky je najjednoduchsia, ale staci aj pat datumov a pri kazdom peciatka, podpis gyndosa) a pat (tri nestacia) potvrdeni pediatra o prehliadke dietata. Po ockovani nestekne ani pes, to nikoho nezaujima. Meldezettel je potvrdenie o prihlaseni k pobytu (existuje aj potvrdenie o trvalom pobyte, to je nieco celkom ine a netreba ho na kbg)

mtdk
2. aug 2017

Noo odomna vyslovene ziadali min. 3 detske prehliadky a ked som tam volala vraveli, že stačí kopia tehu knižky. A meldezettel by som potrebovala ak by som byvala tu v Rakusku, v tom čase som bola na SR . ale asi to maju individualne pretože odomňa žiadali doklady postupne , tiež chceli potvrdenie o poberaní materskej a pod. Vravím lepšie je ísť sa opýtať na úrad. A Záleži navtom či je matka a dieta na SR, ako často otec cestuje domov a pod.

marta1315
autor
2. aug 2017

Ano je to naozaj u každého iné 😊 Záleží kto sedí pri okienku a akú ma náladu 😏
Kamoska potrebovala zase doniesť úplne nieco iné. Ja musim uz len familienbeihilfe a tehotenskú a nepovedala mi nic o kontrolách ktoré tam musia byt zaznačené ( a tiež som pocula ze musia ) a môže byt aj to ze to tam prídem doložiť a otočia ma 😅

mtdk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdeno223
26. mar 2018

Prosím vás je niekde preklad? Prípadne nemá to niekto preložené? Ďakujem

ekva25
20. sep 2018

@mtdk ahoj neviem nájsť ten preklad prosím kde sa to dá stiahnuť? Ďakujem

mtdk
20. sep 2018

@zdeno223 @ekva25 je mi ľúto, už to neviem nájsť, a v pc som to nemala uložené. Bolo to v jednej diskusii.

katlinkamt
16. jan 2019

Ahojte mamicky, chcem sa prosim spytat, ci mi neviete poradit s pridavkami, mala som ich po narodeni schvalene na dva roky, teraz sme ziadali predlzenie a uz je to polroka, byvame vo Viedni, aj tu obaja pracujeme, dakujem za kazdu radu