Výpočet podpory v nezamestnanosti

18. okt 2022

Ahojte, prosím viete mi niekto poradiť? Pred materskou som pracovala 4 mesiace s vysokým príjmom,no predtým som mala veľmi malý príjem. Momentálne som na materskej a po rodicaku mám nárok na PODPORU v nezamestnanosti. Teraz Mám možnosť robiť zástupcu vlastníkov bytov (domovnicka) je to na dohodu ...no bojin sa , či mi vďaka tej dohode veľmi neznizia podporu. Neviete mi poradiť, z čoho to budú vlastne rátať?

matullienka
18. okt 2022

Budú ti ju potom rátať z tej dohody tak bacha

autor
18. okt 2022

@matullienka a vôbec nebudú brať do úvahy AJ TEN lepší príjem pred materskou.?

matullienka
18. okt 2022

Ak ju budeš čerpať po rd tak nie nebudú, berie sa prijem za posledné 2 roky

alenah31
18. okt 2022

ak tvojím príjmom bude len príjem z dohody (a z dohody sa budú riadne odvádzať odvody na PvN) - a momentálne máš PP prerušený - bude sa ti podpora rátať len z tejto konkrétnej dohody - počítajú sa posledné 2 roky zo štyroch a ty tam budeš mať aktívnu len tú dohodu - počas RD je poistenie prerušené (neaktívne). Ak si na RD - tá trvá cca 2,5 roka - príjem zo zamestnania sa ti bude počítať len v prípade ak po ukončení RD a PP (ktorý predpokladám trvá) ukončíš dohodou, pred jeho ukončením vyčerpáš aspoň 1-2 dni dovolenky a zvyšok si dáš preplatiť. Ak tvoj PP už skončil - a ty sa zaeviduješ na ÚP až po ukončení RD - nárok na podporu z toho PP nebudeš mať vôbec.