Výpoveď podľa paragrafu 60 po ukončení rodičovskej

sajmonkaf
20. mar 2012

Prosim o radu,skončila mi RD,poslali mi výpoved podla par. 60,kde mi napisali aj vyšku odstupneho....budem mat narok aj na podporu v nezamestnanosti?

stanka0410
24. apr 2015

ahoj
chcela by som poprosiť o radu čo sa týka výpovede, resp. neviem aký paragraf má zamestnávateľ uviesť alebo ako nazvať ukončenie PP. dohodla som sa so zamest. na § 63 ods.1 pís. b aj na 3 mes. odstupnom len neviem či mi má skončenie PP nazvať ako dohoda podľa § 60 a uviest tam ako dovod § 63 alebo to nazvať ako ukonč. PP dohodou podľa §63 alebo výpoved podla § 63 ? je v tom vobec nejaký rozdiel alebo to nijako nemá vplyv napr. na výšku podpory. poprípade či ja musim požiadat zamestnávateľa o zrusenie výpoved. lehoty?
dakujem

gapa
24. apr 2015

@stanka0410 má to vplyv na dátum ukončenia pp
1. Ak to bude výpoved podla § 63, bude plynúť výpovedná lehota a potom skončí pp po napr. 2 a pol mesiacoch s odstupným
2. Ak to bude dohoda o ukončení pp dnom xx.xx.xx (podla § 60) s uvedením organizačného dôvodu ukončenia pp, napr. dôvod uvedený v § 63 ods. 1 písm. b) alebo nadbytočnost dajmeotmu z dôvodu racionalizácie na odd. xx., tak sa končí prac.pomer dohodnutým dnom s odstupným.
Ak by si bola PN, či tehotná (s písomným potvrdením od lekára, čo by si predložila zamestnávatelovi písomne) pri ukončení výpovednej lehoty, tak tvoj pp neskončí ale trvá aj počas PN, tehotenstva, md a rd.
Ak by si ale mala dohodu, tak skončí pp dohodnutým dnom.
Podpora sa ráta z obdobia dva roky pred zaevidovaním, tj z vym.základov napr. po ukončení RD do dna ukončenia pp (zjednodušene, ak si nemala nič iné v danom obodbí).

stanka0410
26. apr 2015

ahoj, dakujem ti velmi pekne za odpoved. takze bude to dohoda a moze to vyzerat asi takto? prosím ta keby si mi to ešte skontrolovala, lebo sa nejako bojim tych paragrafov, resp. aby mi UPSVAR alebo SP nejako nepokratili vysku podpory kvôli zle uvedenym §.

zamestnávateľ a pani xxxxx uzatváraju dohodu o skončení prac. pomeru § 60 Z.p.
Prac. pomer zamestnanca uzatvorený dna xx. xx. xx na základe dohody z dôvodu nadbytočnosti ( § 63 ods. 1 písm. b) konči dna xx.xx.xx.
Zamestnávateľ a menovaný zamestnanec sa dohodli na odstupnom vo výške 3 mes. platov v sume xxxxx, ktore bude vyplatené v najbližšom výplat. termíne.

Moze byt? Dakujem za odpoved

mimalubica
22. aug 2016

Ahoj, dostala som výpoveď formou dohody o skončení pracovného pomeru § 60. V zmluve mám písomne uvedené, že mi zamestnávateľ vyplatí mzdové nároky a odmenu vo výške 1-násobku priemernej mzdy. Nevšimla som si však, že zamestnávateľ neuviedol dôvod skončenia PP. Budem mať teda aj tak nárok na 1 mesačné odstupné, keď nieje uvedený dôvod skončenia PP? Ďakujem za odpoveď

sarah024
17. sep 2016

Ahojte neviete mi niekto poradit bude mi koncit md pracovnu zmluvu mam na dobu urcitu kde je uvedene zastup pocas md mojej kokeg. Ta sa vsak pocas pojej md vratila. Zamestnavatel ma pocas md neprepustil som stale zamestnancom teraz sa vsak nenam kam vratit lebo je tam iba jedno prac miesto a to je obsadene povodnou koleg. Neviete mi poradit ci sa moja zmluva ked mi vypoved pocas md nedali zmenila na neurcitu a ci mam narok na odstupne? Dakujem

evittam
17. sep 2016

@sarah024 Žiadna zmluva sa nezmení. Ty si mala zmluvu na dobu určitú a tvoj pracovný pomer skončil dňom uvedeným v zmluve- to, že si na MD s tým nemá nič spoločné. A nie je to výpoveď, takže nárok na odstupné nevzniká, nemá prečo.