Výsluch na polícii

15. nov 2022

Môže sa niekto dostať k informáciám z výsluchu na policii? Bude to mat k dispozícii tretia osoba? Napríklad môže si právnik (nie moj ale protistrany) zistiť čo som rozpravala?

doriiis
15. nov 2022

Ano

vikusjk
15. nov 2022

Ja som bola raz vypovedat ako svedok a pri mojej vypovedi bol pritomny vysetrovatel, zapisovatelka a pravnik protistrany. Neviem, ci je to zvycajny postup, ale ak ano, tak ho tam priamo budes mat.

doriiis
15. nov 2022

Tak isto,ako v prípade,že bude súdne pojednávanie to bude mať k dispozícii aj samotný súd.

mariska1989
15. nov 2022

Určite áno .ale môžeš požiadať aby si bola anonymná . Ja som takto vypovedala ako svedok nakoľko sa jednalo o cigánov tak pre moju a pre bezpečnosť detí . . Nikam som nemusela chodiť viac a mala som svätý pokoj a ako to skončilo nakoniec netuším

doriiis
15. nov 2022

@mariska1989 ...ale keď nevystupuje ako svedok,tak anonymita asi nebude mozna

marina447
15. nov 2022

ano, ale ako tazko povedat kezde nevieme z akeho postu si vyppovedala, ci svedok, obvineny alebo podobne

pribinak
15. nov 2022

Samozrejme že právnik protistrany ma právo nahliadnuť do spisu, takisto aj tvoj právnik má právo na výpoveď protistrany

Dala si však malo info a ťažko konkrétne poradiť

autor
15. nov 2022

A cela moja vypoved sa zapise?

doriiis
15. nov 2022

Ano

autor
15. nov 2022

A pokial sa súd nebude riesit, iba tato policia, aj vtedy ma právnik nárok vyžiadať si výpoveď? Aby oboznamil svojho klienta ako som vypovedala.

autor
15. nov 2022

Ja idem ako svedok

alex49
15. nov 2022

Áno, obvinený a jeho právnik musia byť oboznámený s celým spisom.

pribinak
15. nov 2022

Každá výpoveď v spise je k nahliadnutiu.

autor
15. nov 2022

@alex49 Ano obvinený to chapem. Ale aj ostatný svedkovia a ten ktorý udáva obvineného?

alex49
15. nov 2022

Svedkovia a oznamovatel nie. Tí len vypovedajú a policajt sa ich pýta doplňovanie otázky. Pripadne je konfrontácia medzi obvineným a oznamovatalom, obvineným a svedkami.

mariska1989
16. nov 2022

@doriiis je možna.. podpíšeš že nechceš aby bolo tvoje meno spomenuté kto výpoveď uvádzal . .polícia bude mať kto to bol ale ďalej sa neuvádza od koho z bezpečnostných dôvodov .stačí povedať že sa bojíš o svoj život atď .a dotyčnú osobu už viac nekontaktuju ak není treba ani na súd proste nič .ako svedok som vypovedala dokopy 3 x . A zakaždým som to takto poriešila aby som potom mala kľud.oni to akceptujú a musia žiadosti vyhovieť

doriiis
16. nov 2022

@mariska1989 ...autorka uvádza,že je svedok.V tom prípade áno,tak ako u teba to možné je