Zánik otcovského práva

monikax12
26. máj 2012

ahojte mamičky,chcela by som sa opýtať kedy zaniká otcovské právo na dieťa,po koľkých rokoch? po dvoch či po troch? ďakujem

wini13
2. júl 2012

ahojte maminky... mne akurát dnes prišiel list zo súdu..od môjho bývalého frajera.. žiadosť o určenie otcovstva.. taká som z toho na nervy! nechcem,aby bol uznaný za otca..je síce bio otec našej 3ročnej dcéry,ale aj tak pokým sme boli spolu 5rokov s ničím mi nepomáhal..malej sa nikdy poriadne nevenoval..nikdy sa s ňou nevydržal hrať viac ako 5min!on ju nevie ani prezliecť,ani jej po kakaní utrieť zadok!!!tak potom čo sa chce s ňou on stretávať!!! baby, napíšte aspoň trošku niečo povzbudivé.. ☹

zlatica36
2. júl 2012

@wini13 tu ti mozem ,len drzat palce aby to dopadlo ako ty chces ! na sude povedz vsetko ,ako sa "otec" dietata o nu zaujimal doteraz. no neviem ti vela poradit,lebo nastastie som nikdy tak zakernu situaciu riesit nemusela,lebo moje deti maju najsamlepsieho otecka na svete 🙂

wini13
2. júl 2012

@zlatica36 dakujem aj za tie palce..stale myslim len na to jak to dopadne..to ma stve,ze hlavne mala vobec nechape co sa deje..

zlatica36
2. júl 2012

@wini13 vies co si myslim,ze by bolo aj dobre mu ju dat obcas... nech vie co to je starostlivost o dieta.mozno ho to chcenie sa stretavat s malou casom prejde,ked uvidi,ze starostlivost o dieta ,to nie je len prechadzka po parku. ale je to len moj subjektivny nazor,nevidim do vasho vztahu,tak rozhodnut sa musis sama.
ze mala nechape co sa deje? a co si cakala od 3-oj rocneho dievcatka? hadam sa o tom nerozpravate so svojimi pred nou? to si myslim,ze by bola chyba... lebo exituje aj nieco take ako kolizna opatrovnicka a detska psychologicka a tie mozu byt prizvane k vasmu pripadu. a s malou podstupis akokeby psychologicke vysetrenie...a urcite nechces ,aby v posudku bolo napisane,ze nejako ovplivnujes malu,aby nechcela ist k otcovi...lebo niekedy take male dieta tresne somarinu ani nevies ako. tak sa snaz pred malou rozpravat o "otcovi" slusne aby to nahodou nebolo pouzite proti tebe.

petra171
30. aug 2012

ahojte viete mi prosim vas poradit od kolkych rokoualebo mesiacou dietata sa daju urobit dna testy dakujem

naomi14
20. okt 2012

Dobry den.Chcem sa opytat. Druhovi sa skoro po 10 rokoch ozvala jedna zenska a tvrdi ,ze s nim ma dceru .Ona momentalne byva v cechach a poslala dopis,kde pise,ze otcom dietata je moj partner.Neveim sice preco skoro az po 10 rokoch,ale ona tvrdi tak.Nevieme ako mame postupovat.Mame sa vyjadrit do 15 dni.Parner ma cakat ,nech ona poda ziadost na sud o urcenie otcovstva alebo ???Hovori,ze s nou nic nemal. 😢

3anima3
2. nov 2012

ahoj.potrebovala by som poradit.neviem co mam spravit a na koho sa obratit,ked chcem priatela zbavit otcovskych prav,v RL je zapisany ako otec dietata ale nie sme manzelia,ja s nim uz nezijem a chcela by som sa odstahovat aj so synom do ineho mesta ale neviem ci to on ako otec nemoze nejako napadnut alebo zariadit aby mi syna vzali,to by som nerada.potrbujem zistit ci sa mozeme odstahovat aj bez problemova a ako ho mam zbyvit otcovstava?dakujem

zlatica36
3. nov 2012

@3anima3 no len sudnou cestou a musia byt na to vazne dovody, a suhlasit s tym musi aj on.... a ked ho zbavis otcovstva tak ho nezbavis len jeho prav ale aj povinnosti...to znamena : zabudni na vyzivne!!!! ja byt na tvojom mieste,tak podam len ziadost o urceni dietata do vychovy.ked ho mas,mozes sa prestahovat,kde schces,lebo ty si pravny zastupca dietata...ale radsej chod za pravnikom,ja som pravo nestudovala,a mozno sa mylim

zlatica36
3. nov 2012

@naomi14 no ked s nou nic nemal,nema sa coho bat...cakajte ,kym ta zena poda navrh na urcenie otcovstva..alebo od nej ziadajte skusky DNA,. ked pravdu ma tvoj partner ,zenska rychlo zalezie... ale ked tie dna skusky bude ochotna podstupit,tak zrejme si je ista a pravdu ma ona...tak drzim paste!

georgia333
21. nov 2012

@naomi14 ak manžel hovorí pravdu, tak nemáš čo riešiť ani čoho sa obávať, ak klame je chudák, lebo ak je chlap tak nech sa deje čo sa deje ale vyjde s pravdou von a má to za sebou, raz či chce alebo nechce to praskne

georgia333
21. nov 2012

@3anima3 bez toho aby si ho zbavovala otcovstva, môžeš sa odsťáhovať

mimka0301
22. aug 2013

Ahojky

balonova
25. jún 2014

ahojte maminky,prosim poradte mi odkial mam zacat vybavovat zrusenie otcovstva,lebo ex nema zaujem o vlastneho syna o ktorom tvrdi ze nieje jeho syn,testy otcovstva odmieta a chce sa zbavit vsetkych prav a povinností. uz nemam sil ho dalej presviedcat o opaku,tak s tym suhlasim uz aj ja. problem je v tom,ze v zivote a ani pocas manzelstva nevedel riesit problemy ,vobec nie uradne veci a tak som bola s detmi na vsetko sama. syncek ma 14 mes.a je velmi zive zlato,co mi da riadne zabrat. ale zijem zatial kratko s priatelom ktory mi pomaha aj napriek tomu ze je pracovne vytazeny a exmanzel chce aby si ho moj druh osvojil a mam to zariadit tak aby sme sa minimalne natahovali cez sud. on nevie co ma robit,akovzdy, a ja to mam v jeho mene podat na sud v najkratsom case,inak mi udajne zavari a o to tazsie to budem mat v zivote. rada by som zacala riesit,napriek vytazenosti a nedostaok casu nemam cas studovat alebo behat po uradoch. prosim,poradte mi kde mam zacat a hlavne co mam obehat cez urady....ach jaj.