Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Zdedené nehnuteľnosti 2018 a daňové priznanie

ona12
16. jan 2019

Ahojte, minulý rok som zdedila nejaké nehnuteľnosti a ako to je teraz s daňovým priznaním... Vôbec neviem.
Ďakujeeem

titla
16. jan 2019

Daňové priznanie treba myslím podať do 3 mesiacov od ukončenia dedičského konania. Inak Ti vystavia pokutu.

ona12
autor
16. jan 2019

@titla no paráda to naozaj???

ona12
autor
16. jan 2019
titla
16. jan 2019

@ona12 To čo píšeš sa týka dane z dedičstva. Ja som z tvojho príspevku nadobudla pocit, že sa pýtaš na daňové priznanie za nadobudnutú nehnuteľnosť, aby Ti mohli vyrátať daň z nehnuteľnosti. To platí každý, kto nejakú nehnuteľnosť vlastní, či už bola nadobudnutá kúpou, dedením, darom... Platí sa každý rok.

ona12
autor
16. jan 2019

@titla no áno zdedila som

titla
16. jan 2019

@ona12 Tak po ukončení dedičského konania musíš podať daňové priznanie. A oprava - Ako dedička si povinná podať priznanie k dani z nehnuteľností najneskôr do 30 dní (nie 3 mesiacov) odo dňa vzniku daňovej povinnosti!
Ak si nestihla, tak nič strašné sa nedeje - tá pokuty nie je nijak veľká - platí sa max. do výšky ročnej dane za danú nehnuteľnosť. Ale podaj to daňové čím skôr, aby Ti mali z čoho vyrátať daň za rok 2019.

ona12
autor
16. jan 2019

Už som zistila. Stačí keď to poda jeden alebo všetci. A co mi zomrela mamina a zdedila som polovicu tak nemusím lebo tam žije ešte ocino

Tu začni písať odpoveď...

Odošli