Zdravotne ťažko postihnuté dieťa a kompenzácia

sanko14
16. jan 2017

Ahoj moja 3 dcera dostala preukaz.ztp ziadala som o kompenzaciu no povedali mi ze nemam narok neviete mi prosim poradit dakujem🙂

zuzanar2
16. jan 2017

Kompenzáciu čoho?

sanko14
autor
16. jan 2017

Na hygienu na plienky ani na parkovaci preukaz nemam narok na 70% je chora

ali08
16. jan 2017

Nemáš napísané v papieroch z úradu na čo máš nárok?napr.my mame nárok iba na vstupenky a do autobusu. Alebo sa chod opýtať na úrad.

zuzanar2
16. jan 2017

Ide o to aké postihnutie dieťa má. Parkovací preukaz je len pri ťažkých postihnutiach pohybového aparátu. Kompenzácia zvýšených výdavkov má viac druhov. Podávala si si žiadosť a odmietli ti ju?

mummy01
16. jan 2017

@sanko14 zalezi od diagnozy a aj od toho ako boli pisane spravy od odbornych lekarov.

fidorka7
16. jan 2017

je maličká, treba počkať. A samozrejme záleží tiež od diagnózy. Bežne i zdravé trojročné dieťa treba na dlhšie vzdialenosti voziť v kočíku, niektoré trojročné sú lenivšie a nosia plienky a pritom nemajú žiadnu diagnózu ...

saurian
17. jan 2017

@fidorka7 nemyslim si ze je to o tom pockat... podmienkou nie je vek 3r., ale na kazdu kompenzaciu su urcene ine "pravidla" - napr my sme mali parkovaci a na benzin uz pred 3r, na hygienu mesiac po 3r., auto schvalili v 3,5r (ale o to sme skor neziadali)

fidorka7
17. jan 2017

@saurian robila som na tom oddelení 10 rokov takže viem, že je to aj o veku. Vždy sa porovná sociálny dôsledok, ktoré má dieťa v danom veku v porovnaní so zdravým dieťaťom - žiadať príspevok na hygienu v 1 roku je asi nezmysel, lebo plienky má v tomto veku bežne i zdravé dieťa... samozrejme, toto nemusí byť jediný dôvod u autorky. Nepoznáme presnú situáciu a diagnózy.

sanko14
autor
18. jan 2017

Moja mala ma turnerov syndrom je po koartacii aorty a ma nefrektomiu a ma aj ine no lenze mi povedali ze ine deti su viac chore ai chodyme do dunajskej stredy inak dakujem:🙂

saurian
18. jan 2017

@fidorka7 ano, na toto som nemyslela, mas pravdu (je jasne ze napr dieta ked si nevie napr pripravit jedlo je to ok lebo aj "normo" detom pripravuju jedlo rodicia, ale ak si dospely nevie, tak uz je to problem....). ja som to myslela skor tak, ze ak mamicka @sanko14 ma tazkosti s dietatkom, tak je potrebne si zistit ake su podmienky na tu ktoru kompenzaciu, co im robi tazkosti a necakat ze ved ma len 3r nevybavujem nic, lebo pri takychto detoch je kazde jedno euro dobre a zvycajne mamicka nemoze pracovat a teda ten prijem v rodine chyba 😉

sanko14
autor
19. jan 2017

Ano prijem chyba urcite ale aj tak si myslim ze pomoct by mohli aspon nieco 🙂