Žiadali ste o tehotenskú dávku?

alex5896
25. apr 2021

Ahojte uz ste si niektora ziadala o tehu davku ? da vam doktor potvrdenie a stym len na SP či ?

ab727
25. apr 2021

@alex5896 doplníš tam nejaké svoje údaje a už len doručíš na sociálnu

sandra151
25. apr 2021

Áno,tlačivo ti da lekár, vyplníš ho a doručíš SP

dmk_1
25. apr 2021

Da sa poziadat aj elektronicky

petamich
25. apr 2021

tlacivo maju iba lekari, neda sa nikde inde "zohnat", je to A5 tlacivo, ktore potvrdzuje lekar, nasledne to posles postou, zanesies osobne alebo sa to da podat elektronicky cez e-ziadost, kde sa pripaja scan/fotka prednej strany toho potvrdenia od lekara

alojzova
25. apr 2021

@alex5896 prosím vás na tu dávku ma nárok len zena ktorá pracovala ci aj študentky napr stredná skola

petamich
25. apr 2021

@alojzova pre studentky je ina davka tehotenske stipendium, nakolko na tehotenske (to o ktorom je prispevok, nemas narok, kedze nesplnas podmienky), tehotenske stipendium je vo vyske 200E pre plnolete studentky strednej skoly a vysokej skoly

alex5896
autor
26. apr 2021

@petamich a je aj nejaky termin do kedy ot p odat lebo mam termin u lekarky 29 aprila cize hned v ten den utekam do SP staci to vtedy zaniest ?

petamich
26. apr 2021

@alex5896 nie nie je termin ;) premlcacia lehota je tusim 3 roky, cize ak by si poziadala aj o rok vyplatia ti spatne za obdobie, kedy si mala narok, ak podas 29.4. zrejme sa akurat stane, ze dostanes v juni za maj a april

fefka
6. máj 2021

Ahojte.
Nechcem zakladat temu, tak sa spytam- 20.4.2021 mi vznikol narok (13 tt, teda 27 t do porodu) na tehotensku davku. 270 odpracovanych dni dva roky pred vznikom naroku splnam, ale kedze som nezamestnana, nedostala by som ho ak nie som v čase nároku poistená, takže som sa pár dní pred tým dobrovoľne poistila.
Vie mi niektorá z Vás prosím povedať (ak mi dávku priznajú) - je potrebné si platiť DP počas celej doby poberania tehotenského, t.j.až do pôrodu ???
Lebo zatiaľ som sa dočítala, že musím byť poistená V ČASE vzniku nároku..ale nikde že počas celej doby...
Bolo by možne si napr.po mesiaci-dvoch DP zrušiť a neprísť o tehotenskú dávku ??