Život v Nemecku a vybavovanie potrebných dokumentov

janka29emka
11. aug 2015

Ahojte!! Žije niekto z vás v Nemecku?? My sme tu s priateľom už 4 roky A čakáme vytúžené dievčatko! ! Len dosť ma unavuje vybavovanie všetkých možných dokladov. .. aj teraz potrebujem dať preložiť naše rodné listy do nemčiny. . Myslite , že stačí keď to dam na svk úradne preložiť, alebo musím tu V Nemecku?

vevesh
11. aug 2015

@janka29emka na rodny list dietata stacia vase pasy, len sobasny list musi byt prelozeny uradne v nemecku

saska.t
11. aug 2015

@janka29emka staci uradne prelozit na Svk

danielalila
11. aug 2015

Kde presne v Nemecku zijete.Ja zijem v bavorsku, trebalo uradne prelozene v nemecku....

janka29emka
autor
12. aug 2015

Baden - Württemberg . Už som sa pýtala vicerých, niektorý majú skúsenosť, že záleží aj od úradníka,na akého človek natrafí 😒

mirkaandrej
12. aug 2015

@janka29emka A k comu potrebujes tie prelozene rodne listy???
Inak ja mam zoznam uradnych prekladatelov tu v Nemecku-aj slovakov,ktory by ti to prelozili.

mirkaandrej
12. aug 2015

@danielalila a kde presnejsie?? Ja som tiez z Bavorska a nepotrebovali sme...len sobasny prelozeny do nemciny.

janka29emka
autor
12. aug 2015

Nie sme manželia, na uznanie otcovstva atď sú ževraj potrebné preložené rodné listy.. Som to zatiaľ len čítala, tak sa chcem informovať. . ŽIdeme v Bruchsal ( ldk. Karlsruhe) 😉

danielalila
13. aug 2015

50 km od Mnichova, pri Ammersee, presne ako pisala ked nie su zosobaseny treba aj ich rodne listy,janka29emka zavolaj na dotycny urad a oni ti presne povedia co chcu, aby si zbytocne nemrhala casom a peniazmi , pretozemjeden urad vyzaduje to druhy hento....

danielalila
13. aug 2015

A mozes sa potom pripravit na dalsiu etapu a to vybavovanie slovenskeho rodneho listu.budes zase potrebovat uradne prelozit nemecky rodny list do slovenciny.....

janka29emka
autor
14. aug 2015

@danielalila A slov. rodný list je lepsie osobne vybaviť, či cez ambasádu ( zevraj to trva aj okolo 3 mesiacov..)?

danielalila
31. aug 2015

No mala by si cez ambasadu, pretoze bez rodneho listu nevybavis pas a bez pasu babatko nesmie cestovat...nas rodny list trval dva mesiace,...

mirkaandrej
31. aug 2015

My teraz vybavujeme slovensky rodny list...a ano treba prelozeny nemecky rodny list aj s apostille do slovenčiny, ale trva to cca tyzden, to je to najmenej inak trva vybavenie rodneho listu ododna zaplatenia poplatkov 2-3 mesiace.

maria082
1. mar 2016

Dobrý deň chcela by som poradiť ideme sa z manželom sťahovať do nemecka viem ze potrebujeme vybaviť apostillu na sk máte s tým niektorá skúsenosť? Ako dlho to trvá? Na ako úrade sa to vybavuje.? Aké všetky dokumenty treba dať? Máme aj 2 ročného syna treba aj jeho rodný list?

dadka2108
21. dec 2016

Ahojte.Viete mi niekto poradit co sa tyka porodu v zahranici.Nie sme s priatelom zosobaseny cize budeme musiet vybavit priznanie otcovstva lenze som citala ze slov.konzulant v mnichove vyzaduje apostille plus uradny preklad na to potvrdenie.Budeme to riesit v Nemecku na tom Jugedamte len neviem kde to prelozit do slovenciny a co s tou apistille.Mate s tym niektora prosim skusenost?Bavorsko.Dik