Zmena dokladov po rozvode

kiksina_21
24. máj 2023

Ahojte potrebujem pomôcť, po rozvode som si zmenila priezvisko na rodné. Dnes som bola žiadosť o nový občiansky preukaz, ale neviem ako je to s vodicskym preukazom. Môžem ho ísť zmeniť už teraz, len z tým papierom čo mi dali o zmene alebo musím čakať na nový občiansky preukaz?

smajluska
24. máj 2023

@kiksina_21 Dobrý deň, môžete si ísť vymeniť aj Váš pôvodný vodičský preukaz za nový. Mohli ste to urobiť naraz a použili by tú istú fotku akú budete mať na občianskom. Zoberte si so sebou papier o zmene priezviska. Tým sa preukážete.

smajluska
24. máj 2023

@kiksina_21 Pôvodný VP Vám môžu ponechať až pokiaľ Vám nevydajú nový VP

kiksina_21
autor
24. máj 2023

@smajluska ďakujem, VP sa vybavuje inde ako OP a možno mi už zmenia aj technický preukaz kde tiež treba zmeniť údaje .

kiksina_21
autor
24. máj 2023

@smajluska zajtra idem k lekárke tam skúsim zájsť na políciu čo mi tam povedia

kvietok2012
24. máj 2023

@kiksina_21 vp sa vybavuje tam kde op.
Technicky sa vybavuje inde.

maranco
24. máj 2023

@kiksina_21 s novým OP si môžeš požiadať o nový technický cez internet, donesie ti ho kuriér a platí sa polovičný poplatok ako keď tam ideš osobne
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/...

kiksina_21
autor
24. máj 2023

@kvietok2012 tak čo ja viem, VP som bola vybaviť na polícii a OP na okresnom úrade, ale nehadam sa...ale myslím si, že by sa ma aj pani na úrade pýtala či nemám aj VP...no uvidím, zajtra zistím viac

kvietok2012
24. máj 2023

@kiksina_21 op sa nevybavuje na okresnom urade, ale na oddelení dokladov.a na tom istom mieste aj vp a pas.

kiksina_21
autor
24. máj 2023

@kvietok2012 dnes som bola na okresnom úrade, tam mi dali potvrdenie zo súdu o zmene priezviska po rozvode a v tej istej budove som aj vybavila občiansky

kvietok2012
25. máj 2023

@kiksina_21 ok, budova je OÚ, ale op si vybavila na policii-oddelenie dokladov (nehadam sa)