Zmena dokladov po svadbe

lejlaba
17. jún 2022

Ahojte čo urobiť ako prvé (nedocitala som sa na webe) ...musím si zmeniť všetky doklady plus zmenu trvalého bydliska. Mám ísť najprv na políciu a potom na bytové ohlásiť zmenu bydliska? Na bytovom chcú už platby občiansky preukaz a ten nemám.

Čo ste ako prvé riešili vy? Kartička poistenca s novým.menom.vam prišla hneď alebo ste aj do poisťovne museli nahalsit zmenu údajov? Vedel by mi niekto ochotne napsiat postup čo urobil? Ďakujem 🙂

patka06
17. jún 2022

Najprv zmeníš trvalý pobyt na obecnom úrade, potom OP
S novým OP ideš všade, kde potrebuješ zmeniť : banka, mobilný operátor, zamestnávateľ, poisťovne /ak máš poistenie/, kataster ak vlastníš nehnuteľnosť.
Nahlásiť zmenu treba aj v zdravotnej poisťovni, nový preukaz poistenca už vydávajú iba európsky - miesto klasického na Slovensku používaš OP.

lejlaba
autor
17. jún 2022

@patka06 ďakujem tak teda najprv na ohlasovni. A z nej na políciu. Za koľko dní vám prišla kartička poistenca?

patka06
17. jún 2022

@lejlaba Európsky preukaz poistenca som nežiadala, takže nič neposielali. Skús sa spýtať vo svojej ZP ako dlho to trvá.

7kikuska7
17. jún 2022

Bola som si vybavovať 25.maja kartičku poistenca, prišla 13.juna. Občiansky tiež 25.maja a ešte ho nemám, vodičský spravili dnes.