Zmena priezviska - informácia

queen1989
29. jún 2020

Ahojte maminky. Mamina ma mala zaslobodna, priezvisko som mala po nej, potom sa však vydavala a tak mi dali priezvisko po otčimovi. Viem iba toľko, že bol súd, že môj biologický otec musel s tým súhlasiť, avšak neviem či podpísal len zmenu priezviska alebo si ma otčim aj osvojil. Mama a otčim už žiaľ nežijú, takže neviem ako to zistiť a môj sploditeľ vraj nevie(alebo mi nechce povedať) čo vlastne sa riešilo. Neviete kde by som to mohla zistiť? Potrebovala by som to vedieť pre svoj pokoj. Ďakujem za každú odpoveď. Pekný dník🤗

veronikaszabova
29. jún 2020

@queen1989 rodny list?

deti95060810
29. jún 2020

je tu skupina aj právne poradenstvo.... tu na MK. Možno by vedeli právnici poradiť kde začať...

ukulela
29. jún 2020

@queen1989 ak by si ťa otčim adoptoval, tak vydajú nový rodný list a on je v tvojom rodnom liste napísaný ako otec a tvoj biologický otec by už voči tebe nemal žiadne záväzky ani povinnosti a nimi napríklad nemusel platiť výživné.

miroslava21
29. jún 2020

Staci sa pozriet do rodneho listu. Ak ke zapisany v rodnom liste otcim znamena to, ze si ta osvojil. Ak mas otca uvedeneho bio otca tak sa ti len zmenilo priezvisko. To je cele, nic viac nic menej....

queen1989
autor
29. jún 2020

@veronikaszabova v rodnom liste je písaný biologický otec.

queen1989
autor
29. jún 2020

@deti95060810
@ukulela
@miroslava21 Je písaný bio otec. Ďakujem za odpovede.

veronikaszabova
29. jún 2020

@queen1989 tak ta neosvojil, bio suhlasil so zmenou priezviska