Zmena rodného listu

misuliks
3. feb 2016

Ahoj, chcela by som sa opýtať... Teraz v septembri som sa vydávala. Dcéra už ma 3 roky a v jej rodnom liste má uvedené moje meno za slobodná. Netreba teraz rodný list zmeniť, kedže teraz už mám iné priezvisko?

evelynm
3. feb 2016

nie, nie je to nutne.

misuliks
autor
3. feb 2016

@evelynm OK, ďakujem pekne 😉

alchemilkazltozelena
3. feb 2016

@misuliks sme podobny pripad, dcera mala 3 mesiace ked sme sa zobrali, tiez som nad tym rozmyslala, ale potom som zistila, ze RL ostane cely zivot rovnaky, preto sa vola rodny ze su na nom realne info z casu, ked sa dotycna osoba narodila,,,a ked sa narodila, bola som slobodna a meno som mala svoje 🙂

womankc
3. feb 2016

@misuliks - je otcom dieťaťa terajší muž????? je uvedený na rodnom liste ako otec?????? ak nie je jej otec a na liste vlastníctva je uvedený bio otec, tak by najprv ten musel súhlasiť s osvojením tvojej dcéry. Následne by musel tvoj súčasný manžel osvojiť tvoje dieťa a potom môže mať zmenu priezviska ...... ak je to jej pravý otec a z nejakého dôvodu ho nemá v rodnom liste, tak bude musieť dokázať , že je jej otec a potom môžete podľa mňa na matrike žiadať zmenu priezviska .......

bajana
3. feb 2016

@womankc ale tu sa nerieši otec ale matka 😉

alchemilkazltozelena
3. feb 2016

@womankc myslim ze dotycna neriesila priezvisko ich dietata ale jej priezvisko ze ho ma na dcerinom RL za slobodna, kedze bola vtedy slobodna, ked sa im dcera narodila

womankc
3. feb 2016

@bajana
@alchemilkazltozelena
@misuliks

ups pardón 😀 , som to zle prečítala, myslela som , že zakladateľka rieši dieťatko .......

Takže v opačnom prípade , to nie je nutné

misuliks
autor
3. feb 2016

@womankc presne... Otec je jej a je zapisany v rodnom liste a mala tam uz mala jeho priezvisko... Len som chcela vediet, ci to neni problem, ked ja mam teraz ine priezvisko ako je uvedene v rodnom liste 😉 dakujem za rady

tomasko27
3. feb 2016

Svadbu sme mali minuly rok v juni a ked sme pisali zapisnicu pred sobasom tak tam stalo ze ci dieta/deti ktore maju priezvisko po matke,budu mat nove priezvisko alebo im zostane priezvisko matky za slobodna.Dali sme ze sa jej zmeni a som jej potom bola vybavit novy rodny list.Takze ak to nemate zapisane pred sobasom ze to chcete a tak teraz keby ste chceli asi by to slo tazsie neviem.Dcera si celkom zvykla na nove ale september mala tazzsi v skole lebo sa podpisovala starym priezviskom.A teraz reaguje na obe priezviska ked ju nahodou este niekto oslovi stary priezviskom.

tomasko27
3. feb 2016

@misuliks Ja myslela ze dcerine priezvisko zle som citala.Oni by ti ho ani nezmenili.Aj keby mala viac krat menene priezvisko na rodnom liste bude stale figurovat tvoje priezvisko ktore si mala ked sa mala nar ked sa jej prvy krat robil rodny list.Tak mi bolo povedane na matrike.Dcere sme menili priezvisko a tak na rodnom liste ma nove priezvisko ale ja tam mam priezvisko zaslobodna.

ibrunova
3. feb 2016

Treba, samozrejme. Aj ja som tak mala a hneď na matrike mi kázali, aby som si ho okamžite vymenila.

misuliks
autor
3. feb 2016

@ibrunova Tak to asi bude lepsie, ked si zavolam zajtra na matriku 😉

jana_eyre
3. feb 2016

@womankc mne sa paci to "liste vlastnictva" 😀 😀 to len tak zo srandy..

misuliks
autor
3. feb 2016

@jana_eyre ja som si to az teraz vsimla 😉 😀

diorka
3. feb 2016

@misuliks ja som vydata 5r. a nic mi nevraveli, tak prosim ta, daj vediet, co ti povedia, dakujem

ibrunova
3. feb 2016

Mne to hneď ,ako som si prišla po sobášny, kázali. Je potrebné ho vymeniť, ani pas nie je platný, keď sa vydáš, aj keď na ňom máš platnosť ešte ok. Možno si na matrike nevšimli pri sobáši, že už máš dieťa.

diorka
3. feb 2016

@ibrunova ja som pomenila obciansky, vodicsky, pas, ale RL, to ma ani nenapadlo, tak dakujem za info 😉

womankc
4. feb 2016

@jana_eyre jéééj to som ani nepostrehla xixixiixixii, tak v podstate je to list vlastníctva nie????????? 😎 😀
som bola akurát v službe v klientskom centre a bolo tu rušno 😅

womankc
4. feb 2016

@misuliks heheh celý deň som riešila listy vlastníctva k žiadostiam xixixixiixiii 😀 tak mi to zatemnilo rozum xxiixi

womankc
4. feb 2016

@misuliks no tak keď už som to tu tak pomotala, tak som teda zbehla ku kolegynkám na matriku a spýtala som sa Vám na to, takže teraz je nová zmena v tomto a po novom sa to už ani nesmie prepisovať. Takže na rodnom liste budete stále vedená so slobodným priezviskom.... ak budete niečo vybavovať , treba si vždy pre istotu nosiť kópiu sobášneho listu....

misuliks
autor
4. feb 2016

@diorka nic sa nemeni... Ostavaju udaje iba z casu narodenia dietata 😉

misuliks
autor
4. feb 2016

@womankc dakujem, ja som si to tiez uz zistila 😉

popoluska1976
1. aug 2016

Poradte mi. Chcem zmenit malemu priezvisko po sebe.lebo dala som mu priezvisko po priatelovi a s tym sme sa rozisli a nechcem aby mal po nom priezvisko. Potrebujem k tomu aj jeho suhlas? Maly ma dva mesiace.

mata128
1. aug 2016

@popoluska1976 samozrejme,jeho suhlas potrebujes

popoluska1976
1. aug 2016

Dakujem. Len on mi bude robit problemi a suhlas nepodpise.