Zmena trvalého bydliska

sida456
20. máj 2017

Dobry vecer. Je tu prosim vas niekto kto si tento rok menil trvale bydlisko ? Treba to vsade nahlasit? Banky, tv, el, poistovne, auta.... ? ? Alebo nikam nemusime chodit a uz maju vsetko v systeme ? Zmeneny pobyt uz mame a mame uz aj novy obciansky. Poprosim rady

ema234
20. máj 2017

@sida456 ano vsetko ako blby treba zmenit a chodit.

sida456
autor
20. máj 2017

@ema234 hm priatel mi tvrdi ze on to moze kaslat a ze nikam nebude chodit to menit......ja si zas myslim, ze dostaneme pokutu ak to nenahlasime.

alex49
20. máj 2017

prosím ťa, na slovensku a všetko v systéme šibnutím čarovného prútika 😀

ema234
20. máj 2017

@sida456 na vsetko su nejake lehoty, ani mne sa nechcelo,ale musela som

juliette173
21. máj 2017

@sida456 to sa takto nerobi, ze zmenim TPP a potom zistujem, kde to nahlasit. Jasne, ze treba obehat kopu institucii...zdravodka, socialka, urad prace, kataster, dopravny inspektorat, banka, operaratori, lekari.... Niekde su samozrejme pokuty a prisne lehoty na ohlasenie zmeny. To nie je len tak, takze treba postudovat a obehat to cim skor.

mihula
21. máj 2017

tak ja som pred dvomi rokmi kupila byt a dodnes mi exekutori buchaju na dvere a hladaju predchedzajucich majitelov.TP som im zrusila,ked si ich vyhladam v soc.poistovni,v zdravotke,vsade maju písanu moju adresu,neviem čo mam robit ale obtažuje ma to

alexi2211
21. máj 2017

Najlepšie asi bude keď si to všetko obeháš sama. U nás na úrade práce už dva roky vyprávajú, že už budú mať všetko v počítačoch a stále nič :D Keď si to sama obeháš tak aspoň budeš mať istotu a v banke a podobne máš väčšinou v zmluve, že takéto veci máš hlásiť takže sa nespoliehaj na to, že si to oni medzi sebou poposúvajú

domin85
21. máj 2017

Ahoj. Poistovna- zavisi, ktora ako- dovera mala okamzite stiahnute info, muz je v union a tam dokonca ani nezaevidovali zmenu, ktoru bol osobne hlasit pre 4 rokmi! Socialku pripadne upsvar ak si na rodicaku/nezamestnana musis sama obehat, ak si zamestnana, socialku hasi zamestnavatel. Banky, sporenia, doklady a vsetko obdobne si musis takisto obehnut sama.