Zrušenie trvalého pobytu dieťaťa

nadia89
12. feb 2023

Dievcata mozem vediet vas nazor? Ako to je ak mam dieta po rozvode v osobnej starostlivosti,samozrejme ex riesi striedavku este nieje nic rozhodnute. Otazka ale znie,moze ex zmenit trvaly pobyt dcere, ktora ma u mna trvaly pobyt bez mojho vedomia a prihlasit ju na trvaly pobyt kde zije on?

zuzkaa1991
12. feb 2023

@nadia89 na prihlásenie potrebuje rodny list ci podpis oboch to neviem ja idem malej menit TP len mi kazali rodny list

nadia89
autor
12. feb 2023

@zuzkaa1991 toto prave mna zaujima ci potrebuje ex odomna suhlas,lebo nesuhlasim aby bez mojho vedomia rusil malej trvaly pobyt ktory ma u mna. Ex byva v podnajme ma tam trvaly pobyt

zuzkaa1991
12. feb 2023

@nadia89 tak jedine len majiteľ moze prihlásiť nie podnajomca...zobrat mu rodný list 😁😁original ma?ci vy??

palicka
12. feb 2023

Deti majú trvalý pobyt podľa matky alebo podľa rozhodnutia súdu. Ako je to v striedavej starostlivosti má normálne celkom zaujima. Mne z toho vychádza matka, ale budem sa tesit na odborný výklad.

nadia89
autor
12. feb 2023

@zuzkaa1991 original rodneho listu mam ja.

nadia89
autor
12. feb 2023

@palicka no to by aj mna zaujimalo pri striedavke ako to bude a trvalym pobytom. Dcera ma trvaly pobyt od narodenia u mna a co ak by chcel aby mala trvaly pobyt dcera u otca ktory je v podnajme a ma tam trvaly pobyt tam. Logika nepusta,zeby mohol otec žiadať aby mala trvaly pobyt u neho a duplom ked s tym nesuhlasim,neviem no opravte ma ak hovorim zle

huxy
13. feb 2023

@nadia89 otec má právo si na matrike vyžiadať ďalší rodný list, a aj mu ho majú povinnosť vydať.

nadia89
autor
13. feb 2023

@huxy ved toto ze jemu ho vydaju toto viem,len ci moze bez mojho suhlasu malej zrusit u mna trvaly pobyt a dat jej trvaly pobyt v podnajme kde ma on trvaly pobyt

luliu
13. feb 2023

@nadia89 potreboval by na to súhlas majiteľa, on sám to nevie spraviť. Ako by sa zachovali na úrade, neviem..... Ale dieťa má trvalý pobyt ako matka

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaa1991
13. feb 2023

@nadia89 tak ak nema overenu kopiu tak mu je nanic a ak náhodou by zmenil po známosti viete sa ozvat a napadnut aj urad ;)

nadia89
autor
13. feb 2023

@zuzkaa1991 ja mam original ale viem ze moze ist na matriku pre originál. Mna zaujima ci moze bez mojho vedomia a nesuhlasu len tak zrusit u mna trvaly pobyt a malu prihlasit k nemu aj keby jeho majitel súhlasil

zuzkaa1991
13. feb 2023

@nadia89 citala som. Skúste zavolať na matriku vysvetliť situáciu ci potrebuju vas podpis na vydanie novy plus mala sanca aby dal TP kde je podnájomca kedze moze len najitel(jeho poznate??)

nadia89
autor
13. feb 2023

@zuzkaa1991 majitela nepoznám, ale trosku odveci ze aj keby mu to majiteľ dovolil tak by ho mohol prihlasit bez mojho vedomia a nesuhlasu,nie?

katlenad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaa1991
13. feb 2023

@katlenad ja som pisala o zmene TP ze potrebuje originál alebo overenú kópiu

zuzkaa1991
13. feb 2023

@nadia89 ano....zistím o mesiac ci budu potrebovať oboch alebo len môj podpis... .lebo ked som menila k svokrovcom TP tak som zmenila bez podpisu muza len majitelia nehnuteľnosti museli obaja sa podpisat ak si dobre pamätám pred 5r

dadis
13. feb 2023

Trvaly pobyt vie zmenit aj bez tvojho suhlasu. A ty opat naspat bez jeho suhlasu. Naco by ste to vsak obaja robili? Trvaly pobyt ma len evidencny charakter, nema nic spolocne s bydliskom dietata, nema to ziadny vplyv na striedavku.