Čo robiť ked mi 5 mesačné dieťa nechce papať?

evka444
28. okt 2010

mám 5 mesčneho synčeka a prikrmujem ho cca už mesiac sme na UM od 1 mesiaca. ked sme začali s prikrmovaním tak mi pekne všetko papal no časom začal odmietať stravu vypije mi čajík ,mlieko, kaše aj víživu raz do týždna mu dam aj miláčik. no nechce mi jesť zemiak mrkvu a ani brokolicu ... proste nič. v 4m a 2t mu vyšli prvé dva zubky vtedy mi len čajik pil a mliečko len v noci. ked mu skušam davať papať tak ho začne napínať. prosím poradte.

latvia
28. okt 2010

ked ti vypije mlieko, tak je dobre, a prikrmy odloz kludne na neskor, zacala si v podstate skoro, mozno este prikrmovat nepotrebuje. Deti na UM kludne mozu zacat s prikrmami az od 6.mesiaca. Ak mu teda staci mlieko, tak prikrmy nedavaj

mirinda10
28. okt 2010

vobec ho nestresuj mas cas a zuby bolia a nemusi mu chutit ale pribincika by som mu vobec nedala, je to tvaroh a to moze od roka a kravske mlieko v jogurte no ani my sme to este nejedli, nemas sa kde ponahlat s jogurtom skor ako 8 mesiac
inak ja som zistila, ze u nas musi byt vela mrkvy je sladka a viac jej to chuti tak vyskusaj, daj malicky zemiacik a mozem tam pridat trosku UM

zuzkanik
28. okt 2010

Ahoj, mala som rovnaky problem s obidvomi dcerkami - obe boli na UM.. So starsou som sa trapila cely rok a v podstate doposial je slaba jedacka (bude mat 8 rokov). Lenze ta mi za 24 hodin vypila aj 1,5 l mlieka, takze sa necudujem, ze ostatne velmi nechcela. Mladsia dcerka vsak do toho nechutenstva dokonca odmietala aj mlieko. Tiez sme sa trapili, ale vyriesila som to nasledovne - mlieko jej davam, iba v noci, ked spi - vstanem kludne aj trikrat, len aby mala aspon 6 dcl za tych 24 hodin a cez den jej davam iba tuhu stravu a vodicku: rano cerealne pecivo, desiata rozmixovane ovocie, obed, olovrant biely smotanovy jogurt, vecera husta polievka, detska krupica, alebo kukuricna kasa. Mala si na tento rezim pekne zvykla - niekedy spapa viac, inokedy menej, ale prirastok na hmotnosti hovori za vsetko. A este jedno moje pozorovanie: obom som musela dava zvysenu davku Vigantolu - mozno aj prilis vela vitaminu D sposobuje nechutenstvo. Teraz, ked ho stiahli z obehu a malej som ho dva tyzdne nedavala, normalne sa tak rozjedla, ze nechapem. Ale moze to byt aj kvoli niecomu inemu (zbky, zapcha...). Hlavne sa netrap a prajem ti vela trpezlivosti. 🙂

katulilienocka
12. dec 2016

Dobry den mamicky, potrebujem poradit. Moj syncek ma 5 mesiacov. Pekne papal mliecko (najskor beba a potom nutrilon) kazde 3 hodiny potom prisiel 3 mesiac a zacal strajkovat a papat ovela menej preto aj malo pribera. To trvalo asi dva tyzdne, potom zacal znovu krasne papat dokonca mal na veceru kasu okolo 160-200 ml. No ako sme zacali 5 mesiac a zavadzat prikrmy ako by seklo. Nechce ani prkrmy ani mlieko a uz ani kasa mu moc neberie. Ale maly je uplne v pohode stale sa usmieva a stale je v pohybe. Ani chvilu neoblezi v klude. Prave sa nam ale zacali tlacit zubky a este viac sa to zhorsilo. Lyzicku v ustach neznesie a flasu uz tiez odmieta. Viete mi poradit ako by mohol znovu zacat pekne papat a ako ho mam naucit aby si zvykol na lyzicku? Som naozaj zufala. Za odpovede a rady voprev velmi pekne dakujem 😉