7 mesačný synček nechce na obed papať príkrm

danley01
19. sep 2015

Poradte mi co mam robit...Cosi mi syncek nechce papat prikrm...Robim mu zeleninovy (brokolica,zemiak,karfiol,mrkvicka) alebo mu este k tomu dam masko a nepapa mi...Myslite ze mam vyskusat este inu zeleninu? Ked som mu to pomixovala zo zaciatku papal a teraz mu to len pucim lebo mixovane nechce ..

pribinak
19. sep 2015

Brokolica s karfiolom spolu v jednom jedle, no to ho môže dost naduvat. Môjmu krpcovi chutili polievočky, nie je to take suché, dávala som tam rôzne druhý zeleniny, cestovinu a masko

janickacrazy
19. sep 2015

@danley01 Tak skús inú kombináciu, napr. len dve suroviny zemiačik a mrkvička, možno mu nechutí z toho len jedna vec a preto odmieta celé. Moj brokolicu vobec nechcel. Inak zjedol pekne všetko. Možeš skúsiť aj ryžu alebo cestovinu pre zmenu a uvidíš.

zufka10
19. sep 2015

A nie je to len obdobie? Môj 8mesačný chlapček teraz nechce papať príkrmy (jeden deň spapá len ovocie, druhý len mäso a zeleniny alebo len kašu alebo nič a predtým papal všetko a rád), ale doktorka hovorila, že je to normálne, lebo má zdurené ďasienka a zrejme ho to dráždi. Ak predtým papal normálne, treba len skúšať a on začne zasa.

siska53
19. sep 2015

@danley01 su to len prikrmy. Nesil, skusaj po par lyzickach. A skus nedavat vsetku naraz,ale vzdy len 2-3druhy spolu.
Mozes vyskusat aj pseno. Kalerab,cukinu ci inu tekvicoidnu zeleninu-hokkaido...pohanku ci ovsenne vlocky,aj troaku maska. Trosku oleja ci masla .
Mala tiez vela prikrmom nedala,rozpapala sa az po obmedzeni dojcenia,ked mala 20m. Aj to ako-kedy.
Kamoskin syn zas pokial nemal v jedle kalerab ci karfiol alebo v desiatej banan,nejedol. Chvilu jej trvalo,kym na to prisla.
Inak moja jedla biedne vzdy, ked mala sopel ci jej sli zuby.

danley01
autor
20. sep 2015

Dakujem Vam za vsetky rady 🙂 Aha nooo mame teraz sopliky aj sme chory trosku boli.... a ked cestoviny tak ake davate????a ryzu mixujete??? A 7 mesacnym jogurtiky uz davate???Aj zltok z vajicka?

pianina
20. sep 2015

Ryzu davam tu obycajnu,ale mixujem/nie uplne/a jogurt uz tiez davam.Ale zacala som dvoma lyzickami a tak postupne. Ale tie cestoviny,by som rada tiez vedela ake davate 🙂a zltok uz tiez davam

pianina
20. sep 2015
danley01
autor
20. sep 2015

@pribinak ani ho nejak nenaduva ale nedavam to spolu stale sem tam....no mne velmi nechce papat polievocku a pritom mu tam dam nitovky aj mrkvicku aj masko troska popapa ale ziadna slava....Dnes sme papkali pekne bananik tak som sa potesila aj slivky chutnal a chrumku tiez oblubuje kukuricne pohankove a mrkvove 🙂

danley01
autor
20. sep 2015

@pianina a do coho zltok? A nespravi sa s ryzi taka lepkava kasa ci len trosilinku pomixovat hej? A jogurtik aky?

pianina
20. sep 2015

@danley01 normalne varim zeleninku a do toho hodim surovy zltok , a necham povarit.Nie to len trocha mixnem tu ryzu.obycajny biely jogurt.No a ja som dnes dala kukuricnu chrumku,chutilo mu 🙂

tina2014konik
20. sep 2015

@danley01 netlac na pilu, vsetko ma svoj cas.. mozno mu to zacne chutit neskor. mne malicka teiz zo zciatku nechcel aziaden prikrm, len mliecko... nenut mu to... az dozreje cas, sam bude chciet vsetko co uvidi na tanieri u teba 🙂 ... hlavne to tym nestresuj..

ukulela
20. sep 2015

@danley01 skus inu zeleninu ... moj ma rad bataty - sladke zemiaky. ked odmietol napr karfiol, tak som mu ho urobila na druhy krat s batatmi a zjedol. tiez ma rad spenat so zltkom (7 mesacny to uz jedol)... zarad cukinu, cviklu, petrzlen, hokaido tekvicu napr ... maso kuracie/telacie. ja som zistila, ze mojmu nechutilo, ked bolo v prikrme vela obycajneho zemiaku. tak davam zemiaku menej a viac ostatnej zeleniny. 7 mesacnemu som masa davala 20-30 g na porciu. a prikrmy som mixovala,ale neboli uplne huste. jogurty som davala az od8 mesiacov. (s prikrmami som zacinala od pol roka.)

katint
20. sep 2015

ahoj, broc a karfiol naduva, citam tu ryzu s jogurtom...jedli by ste to vy? bataky, zuccina, mrkva s olivovym olejom, do roznych kombinacii na chut parmezan...kravske jogurty zahlienuju, vobec som ich nepodavala...iba kozie a maly ani v skolke nechorlavel...dufam, ze to tak aj zostane...vela stastia

spuntikmathiasko
20. sep 2015

Moja ma 10 mesiacov a este pred tyzdnom nic nejedla a to doslova odmietala vsetko. Posledny tyzden zje niecoho tak 5-10 lyziciek. jednoducho MM a dudlanie prsnika jej viac vyhovuje. Chce to cas a trpezlivost.

kondaska1
10. okt 2015

@danley01 bud rada ze chce aspon niečo, moj ma pomaly tiež 7 mesiacov a zatial som do neho dostala v priebehu 3 týždnov 2 lyžicky mrkvicky a 1 lyžicu zemiaciku... absolutne odmieta otvorit usta a som z toho na nervy, ale tak teraz tomu davam pauzu a uvidíme o týžden-dva-tri...prípadne to bude najdlhsiekojene dieta v okolí 😀

margaretka
10. okt 2015

maminky ked robite polievocky ako to davate jest drobcom, nie je to moc vodnate riedke nevyteka im to z ust? ja mu nejak moc neviem dat tekute jedla do ust ak nelezi ..
co sa tyka jedenia my mame opacny problem ako som pridavala prikrm prestal mat rad mlieko v akejkolvek forme,takze bojujeme odsavam,skusam flasu ani z prsa ani z flase ci uz mm alebo um, ani ked ho neham par hodin vyhladoviet proste stratil mat pocit hladu ... uz to idem riesit s dr. lebo som zufala

danley01
autor
11. okt 2015

Nam sa to uz opravilo...Postupne sme papali a uz je to omnoho lepsie cize sa tesim...a polievocku papame vodnatu s cestovinkou