Kútiky, opar, herpes u detí

damijanka
22. jún 2015

Milé mamičky, nemá z vás niektorá skúsenosti s opakovanými sa kutikmi a oparmi, herpesmi po celej puse? Stále sa nám to opakuje, každý mesiac a neviem prečo a z čoho a čo je na to dobré,čo by pomohlo. A potom sa mu narobia aj afty v puse, malý ma rok. Každý názor, skúsenosť pomôže, ďakujem

liz_lemon
22. jún 2015

herpes vznika pri znizenej imunite, a kutik je zase pri premnozenych kvasinkach, treba obmedzit cukor

damijanka
autor
22. jún 2015

A čo je na to dobré?

sedem
22. jún 2015

@damijanka uz som to tu v nejakej diskusii spominala, u mna 3 mesiace kutikov znamenali extremne nizke hodnoty zeleza...tak mozno pomoze...ak sa to malemu opakuje, rieste to radsej u dr 😉

liz_lemon
22. jún 2015

na kutiky je fungicidna mast, ale to je len docasne riesenie, treba to riesit u lekara, ja som mavala vela aftov v ustach, a nakoniec mi zistili helicobactera

bambola82
22. jún 2015

@damijanka ahoj...radsej zajdi k lekarke, aby ho vysetrila, resp.nech mu vezme krv, ked sa mu to casto opakuje a asi je aj maly na take caste herpesy...urcite je to oslabena imunita, tak nech ho radsej vysetri...aaa budes aj ty pokojnejsia 🙂

bzuco
22. jún 2015

s herpesom máme bohaté skúsenosti :/ u malého
od 1,5 roka často....takmer každý mesiac....zistili mu na puse zlatého stafylokoka, takže je to na dlhý boj....malý nebýva skoro vôbec chorý, ale ked má zníženú imunitu, prejaví sa mu to herpesom
ale už som sa naučila, ako to čo najrýchlejšie a najbezbolestnejšie prežiť
mínus je, že malý nemá žiadne prvotné príznaky, ale herpes zacíti, až ked už je vyliaty :(
vtedy sa púšťame do boja....vysoké dávky B komplexu - 3x denne po 2 tablety, zvýšený príjem vitamínu C, vitamín E a zinková masť zvonka na opar....táto kombinácia u nás zaberá lepšie ako zoviraxy a podobné mastičky
musím si poklopať...už dlhšie herpes nemal

@damijanka

bzuco
22. jún 2015

raz sme dávali na odporúčanie doktorky priamo na opar tekutú B12tku, z ampuliek - je to silnejšie ako pililky....to bolo perfektné...rýchlo sa to zahojilo....v niektorej lekárni dostaneš aj bez predpisu

damijanka
autor
23. jún 2015

@bzuco a boli ste s tým niekde u lekára?

damijanka
autor
23. jún 2015

@bzuco ale potom asi nemôžem už dávať B komplex čo?

bzuco
23. jún 2015

@damijanka
len u pediatričky, tá mu zobrala stery
a klopala som slabo :/ ...už máme herpes :/

ja som vtedy asi dala aj tabletku...už si nepamätám...ale neboj...predávkovať sa tým nedá

jeennyv
23. jún 2015

znizena imunita plus su to aj virusove ochorenia, napil sa maly po niekom alebo z nejakeho pohara niekde ci flase alebo neico podobne...ja som sa takto napila raz z pohara niekde, bol zle umyty alebo nieco, no a od vtedy sa neviem zbavit kutikov....stale ked som chora a oslabi sa mi imunita su tam...predtym tym som to nikdy nemala, az od vtedy...bud u lekarky neodbitna nech to presetri lebo potom je to des...

damijanka
autor
23. jún 2015

@bzuco no už aj vy;☹ je to hrozné, malý je taký zlý, lebo to bolí, kútiky, herpesy, afty všetko dokopy

damijanka
autor
23. jún 2015

@jeennyv
@jeennyv ako to myslíte, že je to des?

jeennyv
23. jún 2015

no jednoducho stale s tym bojovat, ze cloveka kusok ofukne, spusti sa mu soplik a uz pridu aj kutiky, alebo cloveku sa stane ze si pokazi zaludok alebo nieco a hned su tam...proste pri kazduckom oslabeni imunity to clovek to musi riesit..treba to preto podchytit uz v detstve....

damijanka
autor
24. jún 2015

A dá sa s tým niečo robiť?