Pískanie priedušiek pri nádychu, kašeľ doliečený

maaaria3
11. mar 2015

Dobrý večer, rada by som sa spýtala, nikde neviem nájsť verziu, že kašeľ skončil, no dieťa píska pri dýchaní... malý asi mesiac kašlal, plný nos, no dostali sme sa z toho samoliečbou.... no pri dýchaní stále pískal, preto sme navštívili doktorku, počúvala malého, vraj zápal priedušiek vylučuje podľa počutia a dala nám antibiotiká/ pre istotu/, tie malý vybral, no píska ďalej... stretli ste sa s tým? alergický nie je na nič, má testy za sebou... čo by mu mohlo pomocť, čo pomohlo vám? ďakujem pekne

jeemima
11. mar 2015

Mne dr vysvetlovala ze piskanie pri nadychu je z hlienov nie kvoli tomu ze su priedusky stiahnute...piskanie pri vydychu nznacuje ze priedusky su stiahnute. Inak moji chlapci tak kaslali hadam 3 mesiace a mali zapal pluc ktory ale nebolo pocut pri pocuvani odhalil ho az rtg pluc

marianka0101
11. mar 2015

@maaaria3 no... takze ja mam podobny problem. Od 1.12. Som vybrala 5 druhov atb. s tym ze som mala v sebe rozne bakterie co bolo potvrdene zo sputa. Atb boli teda cielene. Momentalne odbery ciste, pre istotu brana krv na vylucenie chlamydii, tiez negativna. Rtg pluc negativny a stale sa trapim 2-3x denne zachvatom piskania pri vydychu a nasledneho kasla. Pomoze jedine streknut ventolin. Uz som z toho na nervy, neviem co dalej ☹

maaaria3
autor
11. mar 2015

ďakujem za reakcie

janinah
11. mar 2015

Ber dieťa a choďte rovno na pľúcnu amb. do vašej detskej nemocnice,nech ho poriadne vyšetria.Treba rtg pľúc.

126
12. mar 2015

Nemá astmu?? Mojim deťom Takto zistili astmu. A ten čo mal piskoty mal zuzene pľúca. Sprej to vyriešil.

latvia
12. mar 2015

@126 astma je stazeny vydych s piskotom, nie pri nadychu

126
12. mar 2015

@latvia ale ona nepíše či pri nádychu alebo vydychu je počuť. Piskot

latvia
12. mar 2015

@126 v nazve temy 😉

126
12. mar 2015

@latvia sorry, prehľadla som. Ale aj tak si myslím že tam bude neake zúženie, lebo normálne človek nevydáva žiadne piskoty

maaaria3
autor
12. mar 2015

Vďaka za reakcie opat, no píska aj pri nádychu, pri výdychu mu tam tiež niečo rezonuje a doťahuje mierny piskot... nechcela som moc rtg, robili mi pred pol rokom kvoli alergiám a teraz znova som ho nechcela dať... ale pojdeme veru, i keď, neviem, ak sa tam niečo aj ukáže, potom by dali antibiotiká? či? vraj zápaly na prieduškách sú skor virúsy ako baktérie... neviem... nepomože napríklad inhalácia niečoho? ďakujem

126
12. mar 2015

@maaaria3 čo sa týka vírusov oni sú nie len na prieduskach ale aj na pľúcach. Minulý rok mal môj malý 5 zápalov pľúc a všetko boli vírusové. Prvý krát dostal atb a potom mu už nechcela dať miesto toho sme šli na alergologiu a tam dostal najsilnejší sprej a potom mu to pekne odznelo a máme pokoj. Len ten sprejik má už stále od vtedy. A neprechvalit od vtedy máme svätý pokoj či už z prieduskami alebo plucami. A čo sa týka zápalov priedušiek tie bývajú vírusové aj bakteriálne tak isto ako zápaly pľúc. Moje skúsenosti

marianka0101
3. máj 2015

@maaaria3 ahoj, mozem sa opytat, ako pokracujete? Zbavili ste sa toho piskania?

ilonka12345
24. máj 2015

tak sa narodil tym nic nevies spravit moj vnuk sa tak isto narodil ma 7 mesiacov a stale mu ties piska aj ked neni chori len to ti viem poradit zuzuje sa mu hltan nenahavaj ho dlho plakat lebo vtedy sa mu zuzuje hltan ked place neboj sa vynde s toho to presne viem a ked ho das spat na noc tak okolo postielky mu davaj vlhke plienky ale kazdy vecer to rob