Botox do čela - za a proti

17. aug 2023

Mám 36 rokov a celkom výraznú vrásku hnevu a ostatné vrásky na čele. Zvažujem, že si dám pichnúť botox. Chcem vyzerať lepšie a chcem to aj ako prevenciu, nech sa tie existujúce vrásky tak rýchlo neprehlbujú. Na druhej strane, nechcem vyzerať umelo. Nikdy som si ešte nič nedávala "vylepšiť", preto váham. Aj manžel mi vraví, aby som to nerobila, že to nepotrebujem.
Tie, čo to máte, nelutujete? Ako dlho to vyzerá? Nemá to nejaké vedľajšie účinky? A bezprostredne po aplikácii je vidno nejaké modriny alebo opuch? Nevyzera to neprirodzene?

domiklik
17. aug 2023

Tvoj muž si to na 99% nevšimne 😀 to nie sú pery, že to každému udrie do očí... Neľutujem, a nepoznám nikoho kto by to ľutoval, len musíš vedieť komu sa zveriť, najlepsie lekár, ktorý bude vedieť zhodnotiť, čo ešte hej a co už je moc...

ninka99865
17. aug 2023

Mne to vydržalo hrozne krátko asi 2-3 mesiace.. ak by vydržal dlhšie tak si dávam pichat pravidelne, čelo bolo krasne hladké. A vyzeralo prirodzene, preto treba zvážiť výber lekára. Modriny som nemala žiadne

mamamasama
17. aug 2023

Moj muz si nevsimol 😅 Chodievala som pravidelne, potom sa otehotnela, dojcila, takze som prestala a vyzeram ako predtym.Chystam sa opat 🙂

deti95060810
17. aug 2023

@ninka99865 takže si prestala? a čo namiesto toho?

sight
17. aug 2023

Bola som zatiaľ 2x. Žiadne opuchy ani modriny som nepostrehla. Nevyzerá to vôbec umelo, odborník vie, koľko ti má vpichnúť a ako ti tu píšu baby, tiež pochybujem, že si to muž všimne😀

ninka99865
17. aug 2023

@deti95060810 hej prestala.. ale určite ešte niekedy pôjdem 😅 začala som sa viac starať o pleť, chodiť na kozmetiku

autor
17. aug 2023

@mamamasama
@sight
Baby a koľko vám to vydržalo? Lebo je to aj dosť drahé, ak to fakt len 2-3 mesiace vydrží.

mamamasama
17. aug 2023

Mne sa to praveze po 3 mesiacoch konecne poriadne prejavilo. Mala som pol roka super a takmer rok velmi fajn.

janulka1802
17. aug 2023

Ja by som na Tvojom mieste ešte počkala aspoň do tej 40-ky.

joannita
17. aug 2023

Chodim na botox do cela (na vrasku hnevu) asi cca 12 rokov. 3 - 4 mesiace mi to vydrzalo vzdy super a potom to zacalo povolovat na ten 5 mesiac.
URCITE to nevyzera umelo, vobec to nevidno, ide len o to, ze vlastne sa nevies zamracit a pouzit tie svaly ktore su pri vraske hnevu. Nemam ziadne ine upravy, takze mieru estetiky mam zachovanu 🙂
Ako dlho ti to vydrzi zalezi aj od toho kolko ti tam toho pichne, alebo ako dlho ma otvorenu tu ampulu s botoxom (to nezvyknu hovorit, cize mozu ta oklamat).
Raz som bola u dr. Sandry Rozborilovej (medialne znama) a vydrzalo mi to starsne kratko. U mojej stalej dr. Tak ako pisem hore.
Na zaver jedna dolezita rada. Cim castejsie chodis, tym menej ti to bude ucinkovat. Na to ma upozornovali 3 doktorky. Bavime sa v horizonte niekolkych rokov.
Mne to po cca 8 rokoch proste prestalo ucinkvat uplne. Pichla mi celu davku a nic. Musela som si dat asi 2 roky pauzu a potom som skusila znova a uz to ucinkovalo. Teraz chodim 1x za rok a mimoto mi do vrasky na vyplnenie pichla kyselinu hyauluronovu.
Neodporuca sa chodit castejsie ako 1x za pol roka.

ninka99865
17. aug 2023

Autorka to musíš ty sama vyskúšať ako dlho ti vydrží. Moja známa chodí 2 x do roka, je to individuálne 🙂

lada818
17. aug 2023

ak máš už zlomenú kožu tak ti botox nepomôže, botox je skôr prevencia aby sa ti vrásky ani nezačali tvoriť nakoľko to je jed, ktorý ti umrtvý svalstvo a nevieš si zvráštiť tú časť, ktorú ti opichali

joannita
17. aug 2023

@lada818 pomoze, tym ze sa vraska "nepouziva" vie sa celkom vyhladit. Zalezi ako je hlboka samozrejme, ak je hlboka prilis, tak mas pravdu, ale ak nie uplne, pekne sa narovna.

vler
17. aug 2023

Mam 45 rokov a nelutujem-uz viackrat som bola. Necakaj do 40tky ak uz teraz mas vyraznejsiu vrasku.
Nebude to vyzerat umelo, dr vie kolko pichnut

sight
17. aug 2023

cca 4-5 mesiacov, doktorka u ktorej som bola odporuca chodit raz za pol roka

rybiatko123
30. aug 2023

ja si dávam už 8 rokov a je to super. Začala som si dávať vtedy baby botox a tá pokožka na čele je uplne hladka, svieža, bez vrások. Tým, že som začala celkom skoro, tak to bola aj super prevencia 🙂 určite odporúčam a neboj sa, nikto si to nevšimne, nebije to do očí. Najprv vydrží efekt kratšie, cca 3 mesiace, každou ďalšou aplikáciou sa to predlžuje. Mne teraz drží aj 8 mesiacov. Čo je super, lebo ak by si bola nespokojná, tak to casom vyprchá a nemáš to navždy 🙂 bezprostredne po aplikácii sú viditeľne miesta vpichov, plny efekt sa rozvinie cca do 2 týždňov - vtedy to chvíľu vyzerá neprirodzene lebo čelo je akoby “zmrazené” a nevieš ním úplne pohybovať, ale potom ked botox trosku sadne tak už budes môcť plne využívať mimiku, akurát sa ti nebudú robiť hlboké vrásky. Ja odporúčam 🙂

autor
30. aug 2023

@rybiatko123 ahoj, ďakujem. Už som si to dala pichnúť, dnes to je 8 deň odkedy to mám. Dala som si len vrásku hnevu. Vidím zmenu, tá vráska nie je taká hlboká, ale stále tam je. Neviem, či má zmiznúť úplne, alebo mám ešte čakať, alebo mám ísť na dopichnutie. Kožnej som sa zatiaľ neozvala. Z tvojej skúsenosti je to takto ok a ešte sa to vyhladí?

rybiatko123
30. aug 2023

ak si ju už mala hlbokú, tak prvou aplikáciou nezmizne úplne, len sa zjemní. ďalšími aplikáciami bude viac a viac vyhladenejšia ak si budes btx dávať pravidelne 🙂