Plastická operácia a PN

8. aug 2023

Dobrý deň, pýtam sa hlúpu otázku, ale ako to je s PN, keď sa chystáte na plastickú operáciu po ktorej musíte byť doma dva týždne. To plastický chirurg vám napíše PN či musíte ísť predtým obvodnému? A v práci budú vedieť dôvod vašej PN? Myslím tym, či to tam lekár musí písať. Bola by som rada keby čo najmenej ľudí o tom vedelo. Beztak je to operácia, ktorú si detailista nevšimne. Ďakujem

pamelalea
8. aug 2023

Všetko musíš riešiť cez obvodného. Chirurg môže napísať odporučenie a môžeš to dať obvodnému. Samozrejme operácia musí byt spájaná s prace neschopnosťou. Nieje to tak že ides na liposukciu brucha a dajú ta na PN😃 Musíš mat nejake zdravotne veci. V práci myslím že dovod bude uvádzaný kvoli ktorému si prace neschopná

viestta
8. aug 2023

Pri estetickej chirurgii na PN narok nemas, ak mas na to zdravotnu indikaciu tak PN vystavi alebo klinika alebo da odporucanie pre vseobecneho.

syslik81
8. aug 2023

ist za obvodnym a poprosit ho o iny diagnozu ... chrbat etc- inak sa na to nevztahuje pn ..pripadne vybrat dovolenku

autor
8. aug 2023

@pamelalea jedná sa o rhinoplastiku. Celkovú. Na konzultáciu mi vravel že týždeň byť v kľude v mojom prípade a dlahu budem mať dva týždne, preto by som sa moc s opuchnutým nosom v dlahe nechcela ukazovať v práci

lilianka28
8. aug 2023

Tak na toto PN nárok nemáš určite.

autor
8. aug 2023

@lilianka28 dobre, ďakujem. Dohovie ako to teda riešia iní

lindus_esterka
8. aug 2023

Inak ponovom sa uz na PNku neuvadza diagnoza a rovnako ani zamestnavatel nemoze vyzadovat, aby tam bola napisana

lilianka28
8. aug 2023

Ak ti môžem povedať z vlastnej skúsenosti, tak raz mi dr.napisal PN na inú diagnózu (liečila som sa na to predtým) a raz som skombinovala dovolenku, náhradné voľno a nejaké
dni paragraf.

lilianka28
8. aug 2023

@lindus_esterka diagnózu zamestnávateľ nerieši. Takuto PN by neuznaka SP a plastický chirurg ani nemôže v tomto prípade vystaviť PN.

autor
8. aug 2023

@lilianka28 ďakujem. Najlepšie teda asi ísť s tým že som napr chorá a získať pn? Len aby neprišla daka kontrola v ten deň respektíve deň po tom keďže na klinike musím ostať jeden deň.

lilianka28
8. aug 2023

Neviem ako vychádzate so svojím lekárom, ale treba sa dopredu s ním dohodnúť. Vysvetliť situáciu a PN vystaviť až po zákroku. Na tie dva dni radšej dovolenku alebo paragraf. Veď určite pôjdete na predoperačné vyšetrenia...

lindus_esterka
8. aug 2023

@lilianka28 to bolo na margo toho, ze sa pani pytala, ci v praci uvidia na pnke diagnózu, lebo chce, aby o tom vedelo co najmenej ludi 🙂

mondolina
8. aug 2023

lekár ti vystaví PN že si "chorá" ...a po " chorobe" prídeš do práce s iným nosom?
veď to budú hneď vedieť 🙈
budú vedieť že si si chorobu vymyslela

autor
8. aug 2023

@mondolina viem že to nedava hlavu ani pätu v tomto smere ale poznám zopár ľudí po plastike nosa, vedela som že je niečo nové na nich ale just som nevedela čo až kým mi to sami nepovedali. Na druhej strane nos sa dá aj opticky zmenšiť správnym líčením. Mám prácu kde sa bežne stretavam len s jednou kolegyňou a s ostatnými len zriedka, nie je čas vykecavat s nimi, niektoré ani neviem ako sa volajú ale i tak sa nechcem ukazovať s dlahou keďže veľa ľudí nechápe čo je to komplex z veľkého nosu

mondolina
8. aug 2023

rozumiem, držím palce nech to dobre dopadne, resp. nedá sa tam vsunúť nejakú dg. čo ja viem krivá prepážka...aby bola pn legitímna?

lenusiknr
8. aug 2023

Dohodni sa s obvodnou dr,budeš doma určite 14 dní,ak máš ,,normálnu ,,dr tak ti PN dá.kludne jej povedz,že ideš aj zo zdravotného hľadiska,môže ti robiť predsa prepážku.a naozaj je pravda,že si veľa ľudí ani nevšimne že máš iný nos,budú dumat čo je na tebe iné,no málokto príde NATO že čo😉držím palce

veselo_neveselo
8. aug 2023

A to je zas nejake blbe pravidlo, nie? Ved po operacii budes prace neschopna, ked budes mat napravany nos - je jedno, ci je kozmeticka alebo akutna alebo co.
Podla mna daj vediet obvodnemu, a snim dohodni postup.