Aké sú naj bavlnené plienky?

denka1
25. jan 2008

Ahojte.Moze mi niekto poradit, ake su naj bavlnene plienky.Kupila som si pre malu a su ako sietka.Ak niekto zohnal plienky podobne,ake sme pouzivali este my ako deti,tak by som sa mooooc potesila.Popripade napiste aj znacku a kde sa daju kupit (v akom obchode).Nepotrebujem ich na balenie na siroko,ale na odgrgnutie a na spinkanie.Dakujem 🙂

maaja
25. jan 2008

ja som kupila celkom dobre v obchode na Kosickej v BA ... inak aj v Tescu sa daju zohnat a myslim ze aj tie su dobre ...

denka, uprav si pas - si uz v 49 tt ... to je divne, nie ? 😀 😀 😀

pietra
25. jan 2008

ja som tiez kupovala na Kosickej a su dobre, ale mam aj take starsie od sesternice a tie sa mi zdaju take jemnejsie, ale take som uz nezohnala

denka1
autor
25. jan 2008

uz som si to prepisala ani ma to nenapadlo,ale zasmiala som sa este pred spanim.Ja mam tiez od kamosky par plienok a su makkucke a maju asi 15 rokov.Tieto nove su take drsnejsie.

adula76
26. jan 2008

skus sa opytat na www.nosime.sk, je tam vela vselijakych plienok, aj stvorcove v roznych cenach, urcite ti poradia

marcelka11
26. jan 2008

Ja som celkom spokojna s Hybler, sú v Tesco, ale aj v bežných predajňach pre detičky. predávajú ich aj na mimibazar, tuším po 28 sk 70*70cm. Závisí od toho na aký účel ich potrebuješ. Na "grgacie" účely sú fajn, inak majú super výber na nosime.sk, aj keď moje babo sa mi v bavlnených /aj tých moderných/stále zaparuje, tak používame jednorázovky. ☹

zuky
27. jan 2008

...ja som tiež kúpila v tescu a sú oka...len skús tie tvoje vyprať v lowele, či nezmäknú potom...vyžehli s naparovačkou a tak... 😉

pietra
27. jan 2008

zuky, ja periem len v lovele a zehlim s naparovanim a aj tak sa mi nove plienky nezdaju take jemne ako tie stare

zuky
27. jan 2008

...hm, tak uz potom neviem, asi to závisí od výroby... 😒

martina46
28. jan 2008

Marcelka11, ako často si prebalovala a používala si aj tie separačky? My máme tiež stále nábeh na zapareniny, skusila som aj jednorazovky, ale to je jedno. Snažím sa v látkových prebalovať často, tak ako to len ide. A to som prestala používať vrchné igelitové nohavičky.
Ináč tiež môžem odporučiť www.nosime.sk kopu vecí mám odtiaľ. Skvelá ochota a rýchle vybavenie objednávky 🙂

gabrielad
28. jan 2008

Já mám velmi dobré zkušenosti s plínkami Mommys Touch nebo Imse Vimse a Tots Bots - kupovala jsem vše přes mamaja.cz a nad určitou částku zasílají i zdarma i na Slovensko. Je tam všechno pěkně popsané. Původně jsem chtěla kupovat přes nějaký slovenský internetový obchod, ale cena byla mnohem vyšší.

majula
28. jan 2008

Pokiaľ som nepoužívala aviváž, tiež som mala plienky drsné...ale odkedy používam aviváž lovela, alebo batole, plienky sú super jemné a voňavé 😉

adula76
28. jan 2008

gabrielad - pri objednavke nad 8000KC je doprava zdarma, to je 10000 slovenskych korun ☹((
Na www.nosime.sk su ceny v pohode, najma ak si maminy kupuju po niekolkych kuskoch, malokto si dovoli naraz investovat desat tisic. Ono sa to zda vela, ked v Cechach vidis cenu 460 a na Slovensku 570, ale ked si pozries kurz tak tie ceny su akurat.

marcelka11
28. jan 2008

Martina 46 - malej som davala plienky Haipa Daipa, Popolini, Baby Lucy, obyčajné latkovky. Prvých 6 týždňov používania úplne bez problémov, cez deň aj v noci, no potom ako keby uťal. Vkuse červený zadoček. Dávala som aj separačky, skúšala som aj bez nich, prebaľovala som každé 2 hodiny /+-, aj častejšie/, neskor som na noc začala dávať jednorázovky. Aj tak mala zadoček zaparený. Po viacerých pokusoch o používanie látkových plienok som to vzdala,povedala som si, že ju už nebudem trápiť a tak dávame jednorázovky.

marcelka11
28. jan 2008

Martina 46 - len dodatok- nechápem prečo, ale v tých jednorázových je to úplne v pohode. S látkovými som používala aj vrchné nohavičky spomínaných značiek.

dobromila
28. jan 2008

my sme do 4 mesiacov pouzivali jednorazovky a maly mal prve tri mesiace vkuse zapareny zadocek, pretoze velmi casto kakal a stale pri prdkani aspon trosicku kaki vyslo, aj ked nepatrne mnozstvo - stacilo to na to, ze ho to drazdilo, hoci sme prebalovali casto a zakazdym umyvali zadocek cistou vodou. Zalezi od citlivosti pokozky, my mame v rodine nejake kozne problemy, tak mozno aj preto. Odkedy kaka max. raz za den, tak ma zadocek v pohode a to sme uz skoro tri mesiace na klasickych bavlnenych plienkach.

Tie bavlnene mam z jedneho slovenskeho internetoveho obchodu - nespomeniem si teraz nazov. Mali tam najlepsie ceny tych 80x80, ale su strasne tvrde. Aj ked pouzijem avivaz, musim jej tam dat extra davku, aby boli makke, ale potom su na moj vkus prilis naparfemovane od tej avivaze 😒

martina46
28. jan 2008

marcelka11, asi je to naozaj ine u kazdeho dietata. je tu jedna debata o latkovych verzus jednorazovkach a vyslo mi to zhruba 1:1, polovica babatiek sa zaparovala v latkovkach a dalsia v jednorazovkach. pri nasej malej som si vsimla, ze jej ritku drazdi kaka, ale kedze ona kaka stale, neda sa stym ni robit. ked zacneme prikrmovat, bude lepsie 🙂 snad 😒

martina46
28. jan 2008

dobromila, vsade sa pise, ze sa nema pouzivat avivaz, ze sa znizuje sacia schopnost plienky. spozorovala si nieco take?

gabrielad
29. jan 2008

Adula76 - já jsem si nekupovala všechny plínky po 460 Kč, mám 4 různé druhy. Pravda je, že mě celý nákup vyšel na cca 8.000 Kč, ale brala jsem to jako investici na 2 roky, která se rozhodně vyplatí. Ale to je samozřejmě na zvážení každého.

adula76
29. jan 2008

gabrielad - mne slo len o o provnanie cien, ze to na nosime.sk nie je drahsie ako v Cechach....Mommys touch su fajn plienky, hlavne na prechadzky a navstevy, mas aj easy clean?

dobromila
29. jan 2008

martina46 - pravdu povediac, ani nie. Totiz, musim kontrolovat casto, ci je mokry, ak sa pozabudnem, alebo nestihnem maleho posadit po spanku rychlo na nocnik a on tam pusti extra davku, tak je vsetko mokre, nech by plienka mala akukolvek saciu schopnost.
No ale radsej avivazovana plienka, ako smirgel na zadok 😀

adula76
29. jan 2008

dobromila - a neskusala si nejaku bambusovu plienku na noc? tie su proste super, vydrzia aj celu noc bez toho, aby boli rano cele mokre.

gabrielad
29. jan 2008

Adula76 - ne mám AIO suchý zip. Ale na delší cesty mi víc vyhovují Imse Vimse 2v1. A doma zas převážně používám bambusky 🙂. No a v noci dávám papírovou ekoplenku. Objevila jsem je v DM drogérii (v Čechách je nemají), zn. Alana a jsou kompostovatelné a cena super oproti Moltexkám cca 40 ks za 290 SKK.

adula76
29. jan 2008

gabrielad - imse su fajn, ale su ovela tazsie ako MT, je to aj inym materialom, ale celkovo su o dost mohutnejsie.

Inak easy clean su tiez fajn, do kapsy das to, co potrebujes, bud vkladacku alebo hocijaku plienku 🙂 a schnu este rychlejsie ako AIO.
Alana plienky som videla, akurat nechapem, naco ich bielia, podla mna je to jednak zbytocne a keby neboli bielene, mohli by byt este lacnejsie...teda aspon podla mna. Na noc mame Babyidea bamboo extra, su supeeeeeer

dobromila
31. jan 2008

adula - neskusala, kde to predavaju? Na noc davam tesco jednorazovku a rano je ta plienka strasne tazka. Ak by som mojmu syncekovi dala bavlnenu, tak mozem par-krat za noc prezliekat celu postel 😲 😀

adula76
31. jan 2008

dobromila - na www.nosime.sk, skusim tu hodit linku 🙂 Inak mne dcerka casto kedysi v noci precikala ( a to bola ovela mensia ) jednorazove plienky, bez ohladu na znacku - Huggies, Tesco, Lidlacke....aj Pampersy, v latkovkach sa mi to nestalo. A to teda v noci cika vela, sama som tomu neverila, bola som zvedava a vyskusala.....a maximalne sa mi to osvedcilo.
http://nosime.sk/tovar1324-plienka-bambus-l-two...
http://nosime.sk/kategoria502-bamboozle-farebne
http://nosime.sk/kategoria501-bamboozle-prirodna
http://nosime.sk/kategoria479-bamboo-extra-such...

Bambus podla vsetkych informacii saje o 60% viac ako bavlna, takze kym by obycajna stvorcova bavlnena plienka bola davno mokra, bambusova plienka nasaje ovela ovela viac.

fifla
31. jan 2008

ahojte dievcata... ja pouzivam popolini stvorcove viacvrstvove plienky a po ozehleni su uplne mekulinke. poiuzivam k nim bambinomio vrchne nohavicky. a striedam to s babylucy biobavlna a somvelmi spokojna s vysledkom. ta biobavlna je velmi fajn.