Roztrhnutý konečník pri pôrode. Máte podobný problém?

luckamis
17. feb 2009

Pozravujem všetky ženy.
Nájde sa tu niekto s podobným problémom?

bubba
17. feb 2009

mne sa sice neroztrhol,ale mna velmi nastrihol takze zdielame skoro spolocny problem....a ty si preco v 43 tt? 😀

luckamis
autor
17. feb 2009

a ako si zmenim ten 43tt?
A ako si na tom dnes s tym nastrihom?

klarka55
17. feb 2009

kocky,ako sa to mysli ze "roztrhnuty konecnik" ?? mozno sa blbo pytam, ale sa mysli ta hruba tuha cast na zaciatku?? ten zvierac?? alebo nejaka uz maksia tensia cast hlbsie k crevam??

luckamis
autor
17. feb 2009

ja som rodila normálne. Všetko bolo ok aj ma nastrihli, ale potom sa mi roztrhla cela hradza aj konečník, myslim tým sliznicu konečníka. Aj tú mám 2cm zvnutra zošitu
rada by som vedela ak to niekto mal, ako si to liečil, ako dlho sa mu to hojilo, či mal potom ešte nejaké s tým problémy v buducnosti?
Ďakujem za akékoľvek info

klarka55
17. feb 2009

lucka,to muselo byt strasne,az mi beha mraz po chrbte. predsa len to zenske telo nie je az tak 100% vybavene usporiadane a prisposobene na porod,ako to kazdy tvrdi,ked sa stavaju take veci. a akymi stehmi ti to sili,vstrebatelnymi?? a nemas s tym teraz nejake problemy,myslim ci sa ti z konecnika nedostava do posvy nejaka infekcia,tym ze sa tie dve sliznice, tym ze boli roztrhnutevo vnutri,o seba dotykaju??

klarka55
17. feb 2009

lucka - skus tento link, mozno sa docitas nieco potrebne 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

luckamis
autor
17. feb 2009

neprajem to nijakej žienke,
a prvorodičkám čo sa boja nástrihu, tým chcem povedať, že sa ničoho nemusia báť - nástrih je malina.

klarka55
Keď som dorodila tak mi dali celkovu narkozu, šili ma tak 2hodiny. Stehy boli normálne. Aj som vykrvácala, tak mi museli podavať transfuzie k. a na také, že infekcie - nato radšej ani nemyslim, dufam že to bude dobré..

klarka55
17. feb 2009

a to ta sil ten porodnik co ta rodil alebo to musel prist nejaky chirurg alebo niekto iny??
nechapem ako sa to moze stat,ked ta uz aj nastrihol a aj tak sa to potom takto dotrhalo 😒 ☹

luckamis
autor
17. feb 2009

ja sa na to nepamatám, ale asi ten istý ma šil
a ani ja nechápem, prečo sa to stalo.., na také niečo som ani nepomyslela, tiež som sa bála, že ma budu nastrihovať...a vidiš, človek nikdy nevie.Maličký bol tiež dosť veľký 55cm 4130g. Som nekonečne šťastná, že ho máme, že je zdravučký

mimakro
17. feb 2009

luckamis, mne šili konečník. Aj ma nastrihli a beztak som sa natrhla. Ale črevo (teda sliznicu, ako Ty píšeš) mi nešili. V prepúšťacej správe to mám uvedené ako nekompletný rozpad hrádze III. stupňa. Malý mal 3830g a 51cm. Nástrih samotný som necítila. Šitie už však bolo o inom ☹ . To som si užila. Pichli mi len niečo proti umŕtveniu vnútorných tkanív. Pri šití kože som cítila každý jeden vpich ihly. Šil ma iný lekár, ako ten, ktorý ma odrodil. Vraj to býva tak, že takéto veci šije vždy ten najskúsenejší. Môj gynekológ mi pri prehliadke povedal, že ma dobre zošil. Po pôrode som mala stále v žile zavedenú kanylu, do ktorej mi podávali antibiotiká proti prípadnej infekcii v rane. Zhojilo sa mi to celkom dobre, vtedy bol používaný iný šicí materiál, ako teraz. Stehy mi začali vypadať už na tretí deň. Moja prvá veľká potreba bol des. Zlepšilo sa to tak až po pol roku. Dovtedy som občas z konečníka krvácala. Zlatú žilu som nemala, aj keď som si to vzhľadom na to krvácanie myslela. Používala som také čapíky - Kitovuli repair a Aviril-H čapíky. A mala som aj Kitovuli masť. Teraz už môj konečník nie je to, čo býval 😀 Keď musím na veľkú, tak musím - to neznesie odklad 😀 😀 😀

wild.horses
17. feb 2009

no do kelu, to som nemala snad ani citat 😅
zelam rychle uzdravenie

mimakro
17. feb 2009

wild neboj. Ja som si ani neuvedomovala, že je to až také zlé. A možno aj preto sa mi to takmer bez následkov zhojilo. 😉

bubba
18. feb 2009

lucka prepac ze odpovedam az teraz..no teraz uz nemam nijake zdravotne prob.ale pol roka po porode som kazdy den rodila dalsi a dalsi krat na wecku 😅 😅 to boli ine bolesti.takze viem o com hovoris....ale inaksie nasledky chvalabohu nemam az na to ze tu krcku(sitie )citim obcas ma to svrbieva a ked si to musim poskrabkat tak sa citim akoby som bola spinava 😀 😀 😀 pritom to svrbi len jazva 😝 😀
a sili ma 1,5h po porode

majamat
9. sep 2011

ja som tiez po kompletnej rupture hradze IV.stupna a este aj po krvacani a transfuziach. mala som po porode dietu, aby sa mi nedrazdil konecnik. mala som antibiotika, takze hojenie v pohode, bez infekcie. konecnik nastastie funguje dobre. hojilo sa to dobry mesiac, ale dalo sa to prezit, no este teraz je to trosku citlive a obcas sa objavi kvapka krvi na toaletnom papieri. staci malo a podrazdia sa mi jazvy. vdaka tomu sa bojim dalsieho porodu, keby som sa rozhodla pre druhe dieta. obavam sa poskodenia konecnika. nechcela by som byt na plienkach do konca zivota. este pred porodom mi napadlo, ze dufam, ze sa moc neroztrham a stalo sa. to bola asi nejaka predtucha.

lucinkalu
13. máj 2012

Babenky, po prečítaní vašich trápeniach mi behá mráz po chrbte a teraz sa mi moje šitie už nezdá také strašné... Zle sa mi to zrastlo vyzerá to strašne a jazvy má boleli rok. Držte sa

vejusa
9. nov 2013

Baby prosim a ako ste si umyvali/dezinfikovali ten konecnik po stolici? Mam strasny strach, ze sa mi tam dostane infekcia zo stolice

dagii
12. nov 2013

@vejusa ja mam taky isty problem...som dva mesiace po porode a este stale to sitie poriadne citim...hlavne po stolici...ja sa po kazdej stolici sprchujem...toaletny papier nehrozi pretoze to boli a este aj krvaca tak troska..a infekciu nastastie nemam zatial ziadnu a dufam ze ani mat nebudem....

vejusa
17. nov 2013

Mne sa šitie roztrhalo a museli mi to operačne pod narkózou robiť nanovo, takže teraz mám z toho stále panický strach

manuela123
20. mar 2015

Dobri vecar. Chcela bi somabi ste mi len potadili .mam 2 rocnu dceru som ns nu velmi hrda ale mam jeden problen pri porode som mala komplikacie pretrhli mi konecnik do dnesne dna to neviem ako mam liecit. Pri porode som mal toho najlepsieho lekara ale tim visletkom ze jeho kolegina mi takto znicila zivot stim ze ona matak pprerezala neviem ci to bolo umiselne alebo to nespravila nasval ale mam naslettki ked idem na tu stolicu tak mam vitoki ale j zviski stolice mi vichadza s posvi ale neviem co mam stim robit preds lekari nevedia zistit aki mam problem zdravotni ale moja ginegologicka mi povedala ze rana sa mi nesoravne zahojila ze medzi konecniko a posvov je otvot prosim vas poradte mi co mam stim robit lebo ja si mislim ze bi som mala podstupit operaciu ale ja neviem nechcem potsupit takemu riziku ze asi pri tej operacie zomriem neviem ci to zvladnem druhi ras po porode som sa liecila 2 mesiace a som poriadne ani nejedla lebo mesiac som chodia na previadi ale teto rok je pre mn ubijjuci prosim vas poradte mi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre