Sexuálny život po sekcii

erienka
9. aug 2013

Ahojte, akosi som nikde na internete nenasla odpovede na otazky, ktore mam, preto skusim tu.
1. Mam 2mesiace a 1 tyzden po sekcii. Mozem uz zacat bez obav so sexom alebo je potrebne, aby som najskor zasla ku gynekologicke a ta mi potvrdila, ze je vsetko ok? Este som nemala moznost k nej po sestonedeli zajst...
2. kedze po sekcii by som nemala aspon rok otehotniet, musim sa pocas sexu chranit? Tu by som dodala, ze kojim, co vraj v prvych mesiacoch sposobuje, ze zena by nemala otehotniet. Ale nemusi to tak vraj byt na 100 percent...tak teraz neviem...
Dakujem

nice202
9. aug 2013

1. zena po sekcii ma dodrziavat sestonedelie, tak ako zena, ktora rodila prirodzene
2. to, ze kojenie zabranuje otehotneniu je len povera. Ak nechces mas dieta, mala by si sa samozrejme chranit. Existuje antikoncepcia pre kojace zeny.....

22beba
9. aug 2013

no ja som bola najprv u doky aby mi povedala čo a ako či som v poriadku a či rana je už ok ... ale niektoré kamky neboli a nič sa nedialo asi ta rrana po šestonedeli sa dobre zahoji .. no neviem . ja som taka bojazliva tak som si radšej zašla ale potom už možeš o sto šesť valiť 😀 nie je to bolestive ani nič ako maju ženušky pri normalnom porode 🙂 ja sice ochranu nemam ale davame si pozor kedze som mala preklampsiu tak nechcem riskovat ale možno ak maš obavy tak bysi si mala dať predpisať antiku 🙂

nicolle21
9. aug 2013

@erienka ooo, ďakujem za založenie témy, čítaš mi myšlienky 😀 ja som ešte len necelé 3 týždne po sekcii, ale chuť už mám, rana je krásne zahojená, ale chlap odmieta až do konca 600nedelia, tak si nechám povedať.. ohľadom tej ochrany - ja sa tiež bojím, že otehotniem znova, takže si asi dám nasadiť antikoncepciu, ale ja nekojím, takže u mňa je to trochu iné

skvele
9. aug 2013

Po sestonedeli sa kludne moze zacat, len moznoze bude treba trosku geliku 😉 a to s tym kojenim, ze ta to ochrani je riadna blbost.

3kolka
9. aug 2013

Ahoj aj ja som 2mesiace po druhej sekcii a ani nepamatám kedy sme začali sexovať 😀 bolo to hodne dávno...Pokial ťa nič nebolí,tak skúste,ak ta to bude bolieť prestanete.Asi 3týždne po pôrode som začala brať cerazette(antikoncepcia pre kojace ženy)

brumka
9. aug 2013

po prvom porode sme zacali asi po 8t ked som prestala krvacat a vysetril ma doktor po 600nedeli a dal mi antiku (dojcilasom 15m).
teraz som 6t po porode nekrvacam skoro 2t ale s muzom necheme dokym ma nevysetri doktor. chcem si dat teliesko.

katieg85
9. aug 2013

@erienka ja po sekcii som krvacala iba 10dni takze bol sex.potom za 2 tyzdne som dostala normalnu mrchu.takze mozes ked nekrvacas

linda81
9. aug 2013

@erienka po sestonedeli v pohode....ked nemas ine problemy...bolesti , nekrvacas.....a antiku isto treba...ja som zacala brat hned po sestonedeli po sekcii pre kojace maminy.,..netolerovala som , tak sme zmenili , ked som prestala kojit...to bolo este horsie, takze 2 mesiac neberiem nic , a je to na mm ...druhe mimco chceme neskor -..

vejula
9. aug 2013

@erienka
@nice202 ekologické dojčenie - t.j. také kedy dieťatko nema cumlik flašku je dojčenie na požiadanie, teda niesu dodržiavane žiadne intervaly, dieťatko spi v posteli s maminou, tak prvé tri mesiace je žena neplodná, a pod tretieho mesiaca do pol roka, je riziko otehotnenia okolo 3 %. Od pol roka ako sa zavadzaju prvé príkrmy už dojčenie skutočne nemusí chraniť pred otehotnením a teda spoliehať sa na to nedá. Ja osobne som bola neplodná do synčekových 19 mesiacov. Až potom som dostala menštruaciu.

nice202
9. aug 2013

@vejula to preco mi toto pises? ja som kojila skoro 3 roky a mam prestudovane tolko, co laktacne poradkyne 😀 . vsetky moje kamaratky kojili svoje deti velmi dlho a aj pocas tehotenstva s druhym, cize to vobec nie je pravda, ze kojenie znizuje sance na otehotnenie....ja mam priklady z praxe

nice202
9. aug 2013

@vejula ja som dostala ms ihned po skonceni sestonedelia a jedna, ktora ma uz tri deti, tak nedostala ms a otehotnela, ked mala dcera 3 mesiace

vejula
9. aug 2013

@nice202 ja ti pišem tiež z praxe, nechcem sa hadať, nebud prchka. U mna dojčenie proste spôsobilo neplodnosť na 19 mesiacov, a poznam viacero žien, ktoré odstavili preto, lebo počas dojčenia otehotnieť nemohli a po odstavení otehotneli hned. takže zrejme v tom čosi pravdy bude

gaby21
9. aug 2013

@nice202
@vejula Ja len na doplnenie, prveho syna som musela od kojenia odstavit, v 14 mesiacoch, lebo ovulacia ani nic podobne nebolo, chcela som otehotniet a u tohto druheho je to to iste, ziadny menzes zatial nebol

hameeda
9. aug 2013

@vejula: ja som otehotnela aj keď som dojčila, takže spoliehať sa na to asi nie je pre každú to pravé 😀

monyccka
9. aug 2013

Dojcenie moze ale NEMUSI sposobit docsnu neplodnost. Ani uplne plne dojcenie na zelanie nie je zarukou. A po sekcii rovnako ako po prirodzenom porode treba dodrzat sestonedelie. A idealne je aj zajst za dokim, nech akukne jazvu, aj krcok a az potom na to vlitnout. Predsa hovorime o velkom zasahu do tela zeny. Ja som po druhej sekcii, sestonedelie sme dodrzali pri oboch, aj u dokiho som bola. Antiku neberiem, nerobi mi dobre, latex nemozem, takze nemame vela na vyber 🙂

azbestica
9. aug 2013

@nice202 nie je to povera ale netreba sa na to spoliehat pretoze tam musi byt urcita hladina hormonov v tele a ked nie je tak je mozne otehotniet zalezi to aj od toho ako zena casto koji

maznacik007
9. aug 2013

dojcenie zenu nechrani pred otehotnenim ... poznam vela parov kde zena dojcila a otehotnela aj pocas vyhradneho dojcenia na poziadanie...
rekord drzi kamoska ktora prisla na kontrolu po sestonedeli a uz bola tehotna a su to dvojicky ... 😀 neda sa na to spoliehat ... aj ked vela zien sa na to spolieha ... 😉

maca_p
9. aug 2013

po prvej sekcii som dostala menzes 10 dni po 600n. po druhej sekcii v den ukoncenia 600n 😲 ...
mne veru zdravy rozum nedovolil skusat, ci oteho, alebo neoteho pocas dojcenia, kedze som mavala ovulacie 😀

nice202
9. aug 2013

@azbestica ja som kojila stale a bez prikrmov a flias. Takisto bez cumla 🙂 a co poznam kocky, tak to bolo zhruba rovnako a otehotneli aj bez ms a pocas kojenia.

emakiki
10. aug 2013

aj jaj som po sekcii 2 mesiace a cca 1 tyzden... ale so sexom sme s manzelom zacali uz pred skoncenim sestonedelia a vsetko ok... este lepsie ako predtym... 🙂 takze kludne mozes... 🙂

azbestica
10. aug 2013

@nice202 ja nehovorim ze sa to nemoze stat jasne ze hej ....ja len tvrdim ze to nie je povera ale je to pravda, ze ked kojis je nizsia sanca ze otehotnies, ale netreba sa na to spoliehat ako na antikoncepciu 😅

danmef
19. okt 2018

@erienka zájdu najprv ku gynekológovi,ten ti poradí najlepšie a otehotnieť môžeš aj počas kojenia,nie je to zaručene,ale je to mozne

erienka
autor
21. okt 2018

@danmef dakujem, ale je to uz stara diskusia, medzitym sa mi otehotniet podarilo 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre