Zle zavinutá maternica po pôrode. Počuli ste o tom?

funilieta
26. mar 2008

ahojte kocky. Vcera som bola u gyn na prehliadku po 6nedeli a robila mi ultrazvuk. Povedala ze maternica sa mi zavinula nejak dozadu. Pytala som sa co to moze znamenat, tak povedala ze urcite percento zien ma potom problemy otehotniet. Velmi ma vylakala. Nemate s tym niekto skusenosti? poculi ste uz o tom?

prunti
26. mar 2008

bohuzial som o tom nepocula...tak to som ti asi neporadila, kazdopadne dnesna veda je uz tak vyvinuta co sa tyka tehotnosti, ze neboj...podla mna nebude problem v buducnosti 😉

nensy
26. mar 2008

já teda nevím ale myslím si že to na další otěhotnění nemá žádný vliv.tak tohle to jsem ještě neslyšela 😨

schnek
26. mar 2008

mrkni do volné diskuze, tak se řešila otočená děloha 😉

vavka33
26. mar 2008

Funilieta to znamena,ze sa ti posunula smerom dozadu.Nie je to nic vazne,len nie je tak ako ma byt.Ona sa ti casom da na spravne miesto,spavaj na bruchu pokial sa da .a nema to vplyv ani na dalsiu tehotnost 😉 Ak chces popozeraj temy-uz je tusim tema otocena maternica,alebo nieco take. 😉

biba12
26. mar 2008

Chod este inemu lekarovi ak mozes. Nech Ta prezrie a uvidis co povie. Mam kamosku, mala 24, ked jej lekarka povedala,ze jej maternica je akasi malinka a ze si mysli, ze nebude moct mat deti. A za rok sa jej narodil syn. A uplne v pohode.

dendisa
26. mar 2008

mi řekl doktor po porodu, že mám dělohu jaksi blbě natočenou (asi to bude ono), ale prej to nic není. Že se to srovná samo a pomáhají na to takové ty cviky, jako když kočka líže mlíko 😀. Jsem se na to vyprdla - doteď jsem měla všechno ok, však tam bylo 9 měsíců mimino, tělo se dá dokupy svépomocí.

kikafilipko
28. mar 2008

Mne doktor povedal, že mám otočenú maternicu dozadu od narodenia a už mám jedno mimčo, len mi odporučil (keď sme sa snažili otehotnieť) po styku spávať na brušku a čo najdlhšie, takže keď sa budete pokúšať o bábo vieš čo máš robiť 😉

krista
3. dec 2009

anavila • 1d, 33tt • 8. červen 2009 v 15:50
ahojte...
Po prvom porode sa mi zavinula maternica nejak dozadu. Doktorka mi vravela ze moze byt problem s otehotnenim. NO ja som s tym problem nemala, cakam babo, ale mam nejake ine pocity ako pri prvom, najhorsi problem je to, ze ma hrozne bolia krize. Len sa bojim aby to dobre dopadlo. Takze prosim vas, napiste mi vase skusenosti. Myslite ze to ma nejaky suvis???dakujem

martiska • 2d, 37tt • 8. červen 2009 v 16:08
Ahojky, já měla zakloněnou dělohu vždy. Dr. mi nařídil spánek a odpočinek na břiše a ona se překlopila sama... Už to ale začíná být problém 😉 (to ležení na břiše)....

kvetinka7 • 33tt • 8. červen 2009 v 17:06
Anavilo, ma to spousta zenskych, asi 25%.. Trosku to zhorsuje otehotneni,protoze spermie musi urazit o neco delsi kus do delohy ,ale zvladnou to a pak kdyz se zvetsuje ,tak se prave presouva dopredu a vic taha,proto mas ty bolesti v krizi..kolem 15tt by to melo prejit..
jo a doporucuje se spat na brise jak pise martiska a muzes si obcas zacvicit kocicku,abys tomu vic pomohla 🙂

jankapo • 2d • 8. červen 2009 v 17:39
Hah, ja mam maternicu dozadu a otehu som pri oboch na 1x... 😉 Ziaden stres, niekde som citala ze ona si pocas tehu najde to spravne miestecko sama. Ci to moze boliet, to netusim...A krize bolia skor z Laury, by som povedala, nie z fazulky. No anavila, nastal cas na setrenie sa trosinku. 😉 Drzim palce.

anavila • 1d, 33tt • 9. červen 2009 ve 12:30
jej baby ste zlate...no to setrenie asi nebude mozen, pretoze sme sa prave pustili do stavby, takze budem to mat sakramensky tazke...no co uz....ale tie bolesti v krizoch pomaly ustpuju mam pocit...kazdopadne vam dakujem,.ste zlate

cervena_vila • 31tt • 16. červen 2009 ve 22:28
Já myslím, že děloha a bolesti v kříži souvislost nemají, to je spíš ze změny držení těla, nebo ze stresu (jestli se cítíš přetížená, neseš toho moc na bedrech a tak 😉 ) v naší rodině je takové umístění dělohy dědičné, babička s tím měla pět dětí, takže žádný problém 😎

deborah1 • 4d • 17. červen 2009 v 08:21
Aj ja mám maternicu otočenú dozadu,ale neviem či som ju mala vždy alebo sa mi potom otočila.
Martiska,Jankapo,pozerám,že máte chalanov,normálne rozmýšlam,či to nebude tou otočenou maternicou 😀 ,žeby sa tam tie chlapčenské spermie lepšie dostali? 😀

martiska • 2d, 37tt • 17. červen 2009 v 10:56
Jé, Deborah - ale já mám teď v plánu holčičku 😀

lenuska11 • 39tt • 17. červen 2009 v 11:02
Ahoj, aj mna sa tyka tento problem, mam to odjakziva, pri menzese som mavala silne bolesti v krizoch, doktor tvrdi, ze t z toho, niektore zeny mavaju bolesti aj pri styku odzadu, nie je to nic vynimocne, povedal, ze sa musi do porodu otocit 😉 Zvladneme to, neboj sa

deborah1 • 4d • 17. červen 2009 v 11:50
Martiska,to dievčatko ti prajem 😉 😀 ,aj ja by som niekedy chcela ešte aj dievčatko 🙂

flavi • 1d, 51tt • 17. červen 2009 ve 13:52
ja mam tiez otocenu maternicu, prve dietatko - dcera, teraz cakame chlapca, problemy s otehotnenim sme chvalabohu napriek pesimizmu doktorky nemali, maternica sa musi v pomerne skorom case po otehotneni otocit, inak sa nema kam zvacsovat, ale dr vam skontroluje, ci sa otocila. krize ma po otehotneni boleli tyzden, to je fakt, ale myslim, ze s otocenou maternicou to nic nemalo...

spanie na brusku a macaci chrbatik mozno pomahaju, ale hned ako sa maternica otoci treba prestat spat na brusku, podla mna to pre babatko nie je pohodlne... ale kazda mamicka to citi inak, moja kamoska spala na bruchu cele tehu ( !!! nechapem, ako to mohla, ja som vzdy schytala kopanec, ked som sa len trochu o brusko oprela) a jej mala je OK...

marinka • 2d • 17. červen 2009 ve 13:59
Holky, já jsem byla v pondělí u dr. a dělohu mám pořád zakloněkou dozadu. Dal jí týden na otočení, jinak mě čeká zákrok v narkóze, tak na mě myslete! Jinak s otěhotněním jsme problémy neměli, podařilo se to, aniž bychom se snažili 😀

martiska • 2d, 37tt • 17. červen 2009 ve 14:48
Marinka, tak držím palce - dej vědět, jak Ti to dopadlo... Snad se mi překlopí sama...

Deborah - já si vůbec nevšimla Tvého pasu - ty jedeš na Klapzubovu jedenáctku?? Abych nedopadla stejně

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre